Spotkanie wigilijne UTW

Kategoria: Inicjatywy

Dnia 15 grudnia 2010r. odbyło się spotkanie wigilijne dla wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ponad 80 osób wzięło udział w piątkowej uroczystości, w trakcie której Ksiądz Andrzej Stasiak(proboszcz i kustosz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej) wygłosił wykład pt. „Tradycje i obrzędy Bożonarodzeniowe", a następnie specjalnie dla wszystkich słuchaczy wystąpił popularny i niezwykle utalentowany chór „Zorza" z Klubu „Helikon". Koncert muzyczny z udziałem amatorskiego chóru dorosłych i solistów wprawił wszystkich uczestników w pełną ciepła, harmonii i wzruszeń atmosferę.
Wszystkich gości zaproszono na poczęstunek tradycyjnych potraw wigilijnych.
W trakcie spotkania zorganizowany został również kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez dzieci niepełnosprawne z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej, a także decupage przygotowany przez Panią Reginę Sośnierz
Spotkaniu towarzyszyła magia prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych kolędami oraz pastorałkami, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy

Akceptuj Więcej informacji