DUDusie o Wandalach - warsztaty historyczno-kulturoznawcze

Kategoria: Inicjatywy

9 stycznia 2013 rokui Studencji Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w warsztatach "Wandalowie - niszczyli czy też budowali". Podczas warsztatów młodzi studenci dowiedzieli się, jakie powiązania mieli Wandalowie  z tworzeniem się kultury na terenie Polski oraz czy słusznie została przyklejona do nich łatka ”rabusia”. Poznali także bogatą historię podbojów przez te plemiona terenów północnej Afryki i Morza Czarnego oraz budowę hierarchii w królestwie Wandalów. Dodatkowo każdy Student otrzymał alfabet wandalski, który mógł porównać z obecnym, oraz wykonał kopię monety króla Wandalów.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy

Akceptuj Więcej informacji