Fizyka baniek mydlanych - warsztaty DUD

Kategoria: Inicjatywy

29 stycznia oraz 12 marca studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w kolejnych warsztatach Pana Korka. Tym razem dzieci sprawdzały, czy bańki mydlane znają się na matematyce - bo okazuje się, że same potrafią wyliczyć taki kształt, by mieć jak najmniejszą powierzchnię... Bańkom nie obca jest także optyka, kiedy mienią się kolorami tęczy, mimo że do mydlin nie dodajemy barwnika. Te i inne zdumiewające właściwości baniek młodzi miłośnicy nauki testowali podczas warsztatów, wytwarzając różne bańki (małe i duże, okrągłe i kwadratowe, przezroczyste i z mgłą w środku). Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie zajęciami, zorganizowano aż trzy grupy warsztatowe.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy

Akceptuj Więcej informacji