Energia uśpiona w wulkanach - wykład w DUD

Kategoria: Inicjatywy

13 kwietnia 2013 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego spotkali się z prof. dr hab. Jerzym Żabą, geologiem, znawcą skał i minerałów, autora licznych badań naukowych prowadzonych w różnych rejonach Polski i świata, między innymi w Czechach, na Pustyni Gobi w Mongolii, na Saharze Centralnej w Algierii, w rejonie Kilimandżaro w Tanzanii, na Krymie na Ukrainie, Syberii i Kamczatce w Rosji. Podczas wykładu "Skały i śniegi Kilimanjaro. Energia uśpiona w wulkanach." Tropiciele Nauki zgłębili swoją wiedzę z zakresu budowy gelologicznej Ziemi oraz mieli okazję dowiedzieć się co nieco o pracy geologów, których życie do złudzenia może przypominać życie fikcyjnego Indiany Jonesa.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy

Akceptuj Więcej informacji