Informacje

Galerie - 2006

Galerie

Świąteczny Koncert Charytatywny

Kategoria: Inicjatywy

16 grudnia 2006 r. w Bibliotece Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dobył się koncert charytatywny uczniów szkoły muzycznej z Sosnowa, połączony z aukcją przedmiotów, wykonanych ręcznie przez osoby niepełnosprawne. Wśród osób licytujących świąteczne ozdoby choinkowe, stroiki znaleźli się m.in. Państwo Barbara i Zbigniew Pikiewiczowie. W aukcji wzięło udział ponad 50 osób, a zebrane fundusze zostały przeznaczone na ferie dla osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej o Świąteczny Koncert Charytatywny

Studencka Konferencja TechNet

Kategoria: Studenci

W grudniu 2006 r. WSB wspólnie z firmą Microsoft Polska sp. z o.o. zorganizowała konferencję technologiczną Technet Academic Day, poświęconą wchodzącemu na rynek produktowi Windows Vista. Częśc konferencji poprowadzili samodzielnie studenci WSB w nowocześnie wyposażonych laboratoriach.

czytaj więcej o Studencka Konferencja TechNet

Bowling Cup 2006

Kategoria: Studenci

30 listopada 2006 r. w kręgielni „Orion" w Sosnowcu odbył się turniej WSB Bowling Cup 2006 o Puchar Rektora WSB. W turnieju startowało 8 drużyn - reprezentanci wszystkich kierunków studiów w WSB, a także drużyna pracowników, Samorządu Studenckiego i członków Akademickiego Związku Sportowego.

czytaj więcej o Bowling Cup 2006

Medal Ministerstwa Spraw Zagranicznych Czech dla WSB

Kategoria: Inicjatywy

26 października 2006 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej otrzymała Medal Honorowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej za aktywny i długoletni wkład w rozwój czesko - polskiej współpracy szkół wyższych. Wręczenia dokonał Konsul Generalny Republiki Czeskiej w Polsce Josef Byrtus.

czytaj więcej o Medal Ministerstwa Spraw Zagranicznych Czech dla WSB

Kurs płetwonurkowy

Kategoria: Studenci

16 października 2006 r. w Parku Wodnym Nemo w Dąbrowie Górniczej odbył się pokaz nurkowania. Studenci WSB mogli odkryć uroki nowego sportu, a także wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu pod okiem doświadczonych nurków.

czytaj więcej o Kurs płetwonurkowy

Szkolenie dla studentów

Kategoria: Studenci

W dniach 16-30 października 2006 r. odbyły się w WSB bezpłatne szkolenia dla studentów i absolwentów. Uczestnikom zaoferowano możliwość wzięcia udziału w wielu warsztatach i szkoleniach doskonalących umiejętności autoprezentacyjne, poruszania się po rynku pracy, skutecznego przechodzenia przez kolejne etapy procesów rekrutacji i selekcji. Organizatorem szkoleń było akademickie Biuro Karier, a udział w przedsięwzięciu wzięło ponad 100 uczestników.

czytaj więcej o Szkolenie dla studentów

WSB Party - Farmacon

Kategoria: Studenci

12 października 2006 r. w ramach integracji studentów WSB odbyła się impreza w klubie studenckim Farmacon w Sosnowcu. Świetnej atmosferze towarzyszyła dobra muzyka i doborowe towarzystwo.

czytaj więcej o WSB Party - Farmacon

Inauguracja roku akademickiego 2006/2007

Kategoria: Inauguracje

6 października 2006 r. w sali Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2006/2007. Podczas uroczystości Kanclerz WSB - mgr Barbara Pikiewicz - została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za szczególne zasługi dla rozwoju regionu oraz szkolnictwa wyższego w Polsce. Podczas uroczystości wręczono statuetki konkursu "Edukator Roku 2006" oraz przyznano medale Komisji Edukacji Narodowej. Wykład inauguracyjny „Krajowa, europejska i globalna przestrzeń szkolnictwa wyższego" wygłosił prof. Jerzy Błażejowski - Przewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego.

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2006/2007

Ambasador Indii w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

W 2006 r. w ramach konferencji „Wyzwania procesów globalizacji", organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej z referatem wystąpił gość specjalny Ambasador Indii w Polsce H.E. Anila Wadhawa.

czytaj więcej o Ambasador Indii w WSB

Kurs Samoobrony dla kobiet

Kategoria: Inicjatywy

W maju 2006 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej wraz z oddziałem prewencji Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zorganizowała bezpłatne kursy samoobrony dla mieszkanek miasta. Kursy organizowane były pod hasłem „Bądź sprawna i bezpieczna - przestań bać się w swoim mieście i na swojej ulicy. W kursach wzięło udział ponad 30 kobiet.

czytaj więcej o Kurs Samoobrony dla kobiet

Zakończenie studiów podyplomowych 2006

Kategoria: Graduacje

29 czerwca 2006 r. w Wyższej Szkole Biznesu wręczono dyplomy studentom studiów podyplomowych, kończących studia w roku akademickim 2005/2006. Wśród absolwentów znaleźli się studenci następujących kierunków: Trener i organizator szkoleń, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Controling i finanse przedsiębiorstw, Podatki i doradztwo podatkowe, Zarządzanie placówkami oświatowymi, Zarządzanie placówkami służby zdrowia, Doradca zawodowy. Czwartkowa uroczystość była jednocześnie zakończeniem I edycji studiów dofinansowanych z funduszy unijnych w ramach projektu „Przez edukację do nowoczesnych kadr - Studia podyplomowe dla przedsiębiorców". Wśród gości znaleźli się wiceprezydent Dąbrowy Górniczej Jan Olszówka, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Małgorzta Ochęduszko - Ludwik. Największą atrakcją wieczoru był występ kabaretu "DNO".

czytaj więcej o Zakończenie studiów podyplomowych 2006

Akredytacja FPAKE dla WSB

Kategoria: Inicjatywy

8 czerwca 2006 r. Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych EPOQS przyznała akredytację Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku Zarządzanie i Marketing. WSB jako 9 uczelnia w Polsce (4 niepubliczna) oraz jedyna niepubliczna uczelnia na Śląsku otrzymała akredytację Fundacji .

 

czytaj więcej o Akredytacja FPAKE dla WSB

I Kongres Edukacja Praca Kariera

Kategoria: Konferencje i Seminaria

W dniach 25-26 maja 2006 r. odbył się I Kongres „Edukacja, Praca, Kariera", organizowany przez Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Kongres zorganizowano pod hasłem „Kariera w Unii - sukces czy porażka polskiej edukacji". Referaty wygłaszane były w trzech panelach tematycznych: „W poszukiwaniu wartości dodanej-przygotowanie absolwentów do pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie", „Polski rynek pracy wobec integracji europejskiej" oraz „Rola wykształcenia w planowaniu kariery zawodowej". Studenci i absolwenci mogli także wziąć udział w licznych szkoleniach.

czytaj więcej o I Kongres Edukacja Praca Kariera

Dąbrowianin Roku 2006

Kategoria: Inicjatywy

25 kwietnia 2006 r. na Sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej wręczono nagrody i ogłoszono zwycięzcę corocznego konkursu o miano „Dąbrowianina Roku". W X edycji tytułem Dąbrowianina Roku uhonorowano Pana Zbigniewa Pikiewicza, założyciela Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej. Honorowy tytuł Dąbrowianina Roku przyznawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju miasta.

czytaj więcej o Dąbrowianin Roku 2006

Wystawa Grzegorza Kuśpiela

Kategoria: Inicjatywy

22 marca 2006 r. w ramach II Festiwalu Nauki, organizowanego przez WSB odbył się pokaz diapozytywów p.t. BARWY INDII. Zademonstrowano materiał podróżniczy z trasy jaką odbyła młodzież dąbrowskich szkół średnich podczas Wyprawy Geograficznej „INDIE 2003". Dwumiesięczna trasa wiodła od Madrasu na południu Indii,stany Tamilnadu, Kerala, Goa, Radżastan do świętego miasta Waransi nad Gangrsem. Pokaz przygotował Grzegorz Kuśpiel.

czytaj więcej o Wystawa Grzegorza Kuśpiela

II Festiwal Nauki

Kategoria: Inicjatywy

W dniach 20-24 marca 2006 r. po raz drugi WSB wraz z Urzędem Miasta w Dąbrowie Górniczej zorganizowała Festiwal Nauki. Tym razem impreza trwała 5 dni, podczas których WSB odwiedziło ponad 4 tys. osób. Wśród prelegentów znaleźli się osobistości świata nauki, mediów i polityki z całej Polski. Znane nazwiska, m.in. dr Krystyna Doktorowicz, Wiktor Niedzicki, prof. Tadeusz Sławek, prof. Zbigniew Izdebski, Krzysztof Mroziewicz przyciągnęły do WSB nie tylko ludzi młodych, uczniów i studentów, ale nawet uczestników Uniwersytetu III Wieku. W sumie odbyło się 21 spotkań, w których wzięło udział 27 prelegentów. Uczestnicy festiwalu mogli również odwiedzić Laboratorium Kryminalistyczne Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach oraz Jaskinię Solną Solvitę w Sosnowcu.

czytaj więcej o II Festiwal Nauki

II Festiwal Nauki

Kategoria: Inicjatywy

Szkoła Liderów - finał 2006

Kategoria: Szkoły średnie

W marcu 2006 r. odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji prestiżowego projektu edukacyjnego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - Szkoły Liderów. Zwycięzcy informatycznej edycji projektu wygłosili publicznie przygotowane na tą okazje referaty, a następnie z rąk Rektora odebrali nagrody i dyplomy.

czytaj więcej o Szkoła Liderów - finał 2006

WINTER CUP 2006

Kategoria: Inicjatywy

W lutym 2006 r. na stoku Skalanka (Zwardoń) odbyły się coroczne Zawody o Puchar Rektora WSB. W zawodach wzięło udział ponad 100 uczestników ze szkół średnich i wyższych naszego regionu. Zawodnicy walczyli w czterech kategoriach. Najlepszym wręczono pamiątkowe puchary, medale i nagrody.

czytaj więcej o WINTER CUP 2006

Dyktando Angielskie Kevin Eiston

Kategoria: Inicjatywy

16 stycznia 2006 r. ponad 500 osób wzięło udział w dyktandzie Angielskim zorganizowanym w WSB. Gwiazdą imprezy był najpopularniejszy Anglik w Polsce, znany z programu „Europa da się lubić" - Kevin Aiston. Powodzenia maturzystom osobiście życzył Konsul Wielkiej Brytanii - Alan Streton. Dyktando pisali maturzyści ze szkół Śląska i Zagłębia. Byli reprezentanci najdalszych miast naszego województwa - Bielska-Białej, Częstochowy, Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej, silna reprezentacja szkół zagłębiowskich i katowickich. Znaleźli się nawet uczniowie z Opola! Było o co walczyć, ponieważ zwycięzca dyktanda wygrywał kurs języka angielskiego w Londynie. Najlepsza szkoła otrzymała laptop, a lektor, który przygotował zwycięzcę dyktanda wakacje 2006 r. spędzi w Chorwacji.

czytaj więcej o Dyktando Angielskie Kevin Eiston 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji