Informacje

Galerie - 2008

Galerie

Dąbrowska Akademia Sukcesu – Bogusław Śmigielski

Kategoria: Gościli w WSB

20 listopada 2008 r. ponad 250 osób wzięło udział w inauguracji nowego projektu "Dąbrowska Akademia Sukcesu". Celem projektu jest organizacja cyklicznych spotkań z "ludźmi sukcesu" - specjalistami, naukowcami oraz politykami. Gościem specjalnym pierwszego spotkania był Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

czytaj więcej o Dąbrowska Akademia Sukcesu – Bogusław Śmigielski

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategoria: Inicjatywy

19 listopada 2008 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w wykładzie wybitnego naukowca, profesora, byłego Rektora WSB Andrzeja Grzywaka. Wykład dotyczył szeroko pojętego świata cyfrowego, możliwości jakie daje Internet i ułatwieniom, z jakich w tym zakresie mogą korzystać seniorzy. Profesor zachęcał słuchaczy do pogłębiania wiedzy w zakresie obsługi komputerów oraz elektronicznych „gadżetów", a także do korzystania z usług internetowych.

czytaj więcej o Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Grzegorz Kuśpiel

Kategoria: Inicjatywy

15 listopada 2008 r. o obyczajach, tradycjach, kulturze mieszkańców Madagaskaru, Papui Nowej Gwinei i innych fascynujących miejscach studentom Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego opowiadał znany podróżnik - Grzegorz Kuśpiel.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Grzegorz Kuśpiel

Wojciech Olejniczak i Grzegorz Napieralski

Kategoria: Gościli w WSB

W związku z licznymi wizytami na terenie całej Polski mury Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odwiedzili były i obecny przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej P. Wojciech Olejniczak i P. Grzegorz Napieralski. Spotkaniu towarzyszyły liczne dyskusje na temat możliwości i kierunku Rozwoju Szkolnictwa Wyższego w Polsce.

czytaj więcej o Wojciech Olejniczak i Grzegorz Napieralski

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Inauguracja

Kategoria: Inicjatywy

25 października 2008 r. w Audytorium Maximum WSB ponad dwustu studentów w wieku 7-12 lat rozpoczęło naukę w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym. To projekt realizowany wspólnie przez WSB oraz Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Inauguracja

Audytorium C

Kategoria: Infrastruktura

Nowoczesna, klimatyzowana, audiowizualna i reprezentatywna sala wykładowa Wyższej Szkoły biznesu w Dąbrowie Górniczej. Sala pomieści 240 osób jednocześnie, pozwalając na naukę w komfortowych warunkach.

czytaj więcej o Audytorium C

Audytorium Maximum

Kategoria: Infrastruktura

Największa i nowocześniejsza sala wykładowa Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Sala klimatyzowana, audiowizualna, z profesjonalnym nagłośnieniem, w pełni skomputeryzowana. Dzięki temu zapewnia studentom oraz wykładowcom komfortowe warunki nauki. Sala pomieści jednocześnie 500 osób. Możliwość podziału na dwie niezależne sale wykładowe , mieszczące po 250 osób.

czytaj więcej o Audytorium Maximum

Biblioteka

Kategoria: Infrastruktura

Biblioteka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z jej infrastrukturą informatyczno-informacyjną jest ważnym zapleczem dla dydaktyki i nauki. Oferuje dostęp do publikacji naukowych w formie tradycyjnej, dając możliwość korzystania z książek i czasopism. Ponadto udostępnia publikacje w formie cyfrowej za pośrednictwem baz elektronicznych i serwisów on-line. Pełna automatyzacja biblioteki, umożliwiająca składanie zamówień poprzez katalog elektroniczny stwarza użytkownikom komfort i oszczędza ich czas.

czytaj więcej o Biblioteka

Budynek

Kategoria: Infrastruktura

Budynek Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej mieści się w samym centrum miasta, przy ulicy Cieplaka 1c. Studenci mają do dyspozycji nowoczesne aule, sale audiowizualne, laboratoria komputerowe, bibliotekę multimedialną oraz pomieszczenia rekreacyjno - sportowe. Siedziba Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej znajduje się w budynku o łącznej powierzchni 12 000 m2. Uczelnia dysponuje 7 salami audytoryjnymi, 14 salami wykładowymi, 25 salami dydaktycznymi, 4 multimedialnymi pracowniami językowymi oraz 12 laboratoriami komputerowymi. Potwierdzeniem nowoczesności oraz funkcjonalności budynku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest otrzymanie II nagrody w zorganizowanym przez Związek Inżynierów i Techników Budowlanych oraz Ministerstwo Infrastruktury konkursie „Budowa Roku 2004".

czytaj więcej o Budynek

Korytarze

Kategoria: Infrastruktura

Nowoczesne, w pełni skomputeryzowane, z dostępem do bezprzewodowego Internetu, komfortowe dla studentów, z wygodnymi miejscami do nauki i wypoczynku, dobrze oświetlone i eleganckie. Korytarze Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej są wizytówką i zaproszeniem do równie nowoczesnych i komfortowych sal wykładowych i ćwiczeniowych.

czytaj więcej o Korytarze

Labolatoria komputerowe

Kategoria: Infrastruktura

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej działa 15 nowocześnie wyposażonych laboratoriów komputerowych. Jakość sprzętu komputerowego oraz oprogramowania jest zgodna z nowoczesnymi standardami międzynarodowymi. Serwery uczelniane oraz stacje robocze są wykorzystywane do bieżącej pracy Uczelni, do prac badawczych pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów oraz realizacji programu nauczania. Baza laboratoryjna jest również udostępniona dla podmiotów zewnętrznych w celach badawczych, naukowych, komercyjnych oraz realizacji profesjonalnych szkoleń. Uczelnia posiada szerokopasmowe łącze internetowe podłączone do Śląskiej Akademickiej Sieci Komputerowej SASK.

czytaj więcej o Labolatoria komputerowe

Siłownia

Kategoria: Infrastruktura

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oferuje swoim studentom profesjonalną, w pełni wyposażoną siłownię oraz salę fitness. Sala treningowa zaopatrzona jest w dużą ilość markowego sprzętu. Precyzyjny i profesjonalny nadzór trenerski oraz możliwość konsultacji na bieżąco pozwala osiągać bardzo dobre rezultaty. Obiekty sportowe Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej stanowią doskonałą bazę do treningów sportowych oraz przygotowawczych dla wszystkich dostępnych sekcji sportowych.

czytaj więcej o Siłownia

Europejska Szkoła Języków Obcych - zakończenie

Kategoria: Inicjatywy

18 czerwca 2008 r. uroczyście i w miłym gronie uczestnicy kursów językowych Europejskiej Szkoły Języków Obcych odebrali dyplomy ukończenia. Uroczystość odbyła się w klubie studenckim Amigo. Uczestnicy odbierali dyplomy i gratulacje z rąk lektorów i native speakerów.

czytaj więcej o Europejska Szkoła Języków Obcych - zakończenie

Zakończenie studiów podyplomowych 2008

Kategoria: Graduacje

W czerwcu 2008 r. absolwenci studiów podyplomowych otrzymali z rąk Prorektor prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz dyplomy ukończenia. Uroczystość odbyła się w Audytorium Maximum WSB. Po uroczystości wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia oraz wypili lampkę szampana.

czytaj więcej o Zakończenie studiów podyplomowych 2008

Masz Głos Masz Wybór

Kategoria: Inicjatywy

9 maja 2008 r. po raz kolejny studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, uczniowie szkół średnich, mieszkańcy miasta i zaproszeni goście mogli spotkać się osobiście z przedstawicielami władz samorządowych Dąbrowy Górniczej, by przedyskutować bieżące sprawy miejskie i rozliczyć skuteczność pracy samorządowców. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Civitas.

czytaj więcej o Masz Głos Masz Wybór

IV Festiwal Nauki

Kategoria: Inicjatywy

W dniach 23-29 marca 2008 r. odbył się IV Festiwal Nauki, zorganizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu i Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej .W trakcie Festiwalu odbyły się 33 spotkania festiwalowe z udziałem 48 gości z całej Polski. Oprócz dyskusji, wykładów, pokazów, laboratoriów i spotkań autorskich na terenie WSB, spotkania festiwalowe odbywały się także w instytucjach partnerów Festiwalu: Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Miejskim "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej, chorzowskim ZOO oraz Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. W 7-dniowym Festiwalu Nauki udział wzięło ponad 6 tys. uczestników.

czytaj więcej o IV Festiwal Nauki

Zakończenie studiów podyplomowych 2008 - nauczyciele

Kategoria: Graduacje

19 marca 2008 r. w Audytorium C Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, odbyła się Gala wręczenia dyplomów absolwentom studiów podyplomowych semestru letniego 2008/2009. Dyplomy z rąk promotorów odebrali absolwenci kierunków: Oligofrenopedagogika, Dydaktyka przedsiębiorczości oraz Kwalifikacyjne Pedagogiczne Studia Podyplomowe. Spośród wszystkich absolwentów, wyróżniono 15 najlepszych prac dyplomowych, wręczenia dokonała Prorektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko - Pikiewicz. Po uroczystości wszyscy absolwenci zostali zaproszeni na poczęstunek i lampkę szampana w klubie Amigo.

czytaj więcej o Zakończenie studiów podyplomowych 2008 - nauczyciele

Szkoła Liderów - finał 2008

Kategoria: Szkoły średnie

12 marca 2008 r. odbył się finał VII edycji projektu edukacyjnego WSB „Szkoły Liderów". Zwycięzcą został Jakub Śmiglewicz - uczeń II liceum ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej. Uroczystego wręczenia dyplomu oraz nagrody głównej „Złotego Indeksu" dokonał prof. Jacek Wódz - przewodniczący Rady Naukowej Szkoły Liderów oraz gość specjalny Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniew Podraza. W trakcie uroczystości wykład nt. "Filozofia starożytna jako sztuka życia" wygłosił prof. Bogdan Dembiński.

czytaj więcej o Szkoła Liderów - finał 2008

Targi Work and Travel 2008

Kategoria: Targi pracy

W dniach 18-19 stycznia 2008 r. Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zorganizowało Targi Pracy branży WORK&TRAVEL, nad którymi Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Pan Zbigniew Podraza.
W ramach Targów przeprowadzone zostały prezentacje firm organizujących wyjazdy, spotkania z uczestnikami wyjazdów, warsztaty językowe. Była to również okazja do zapoznania się z procedurami i możliwościami zatrudnienia w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Hiszpanii oraz z dokładnymi warunkami wyjazdu w ramach WORK&TRAVEL.

czytaj więcej o Targi Work and Travel 2008 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji