Informacje

Galerie - 2009

Galerie

Laur kompetencji i umiejętności

Kategoria: Inicjatywy

16 grudnia 2009 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej została wyróżniona Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji. Uroczystość wręczenia tego prestiżowego odznaczenia odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Gala została uświetniona wspaniałym koncertem w wykonaniu jednego z najbardziej wszechstronnych pianistów, znanego z niesamowitej zdolności improwizacji muzycznej - Waldemara Malickiego wraz z orkiestrą.

czytaj więcej o Laur kompetencji i umiejętności

Szkoła Liderów - warsztaty terapii zajęciowej

Kategoria: Szkoły średnie

13 grudnia 2009 r. na zaproszenie organizatorów Szkoły Liderów zajęcia dla młodzieży poprowadził terapeuta zajęciowy z fundacji „Otwarte serca". „Warsztaty terapii zajęciowej szansą na powrót do społeczeństwa osób niepełnosprawnych" miały na celu zaprezentować młodym ludziom w jaki sposób pracuje się z osobami niepełnosprawnymi, jak pomagać im rozwoju zainteresowań, jak przygotować do w miarę samodzielnego życia. W ramach warsztatów została zorganizowana mini-wystawa prac podopiecznych fundacji.

czytaj więcej o Szkoła Liderów - warsztaty terapii zajęciowej

Konferencja Internet w Społeczeństwie Informacyjnym

Kategoria: Konferencje i Seminaria

W dniach 26-28 listopada 2009 r. w Ustroniu odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja „Internet w Społeczeństwie Informacyjnym", której organizatorem jest WSB. W tej edycji konferencji wiodącymi tematami były: Internet - rozwiązania techniczne i zastosowania, Informatyczne systemy zarządzania, Bezpieczeństwo informacji w rozproszonych systemach komputerowych, Społeczeństwo sieci - szanse i zagrożenia, Internet w stosunkach międzynarodowych. Organizatorem konferencji jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, IITiS PAN w Gliwicach oraz Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii w Warszawie.

czytaj więcej o Konferencja Internet w Społeczeństwie Informacyjnym

Szkoła Liderów – wycieczka na Nikiszowiec

Kategoria: Szkoły średnie

26 listopada 2009 r. uczestnicy tegorocznej edycji projektu „Szkoła Liderów" mieli okazję wziąć udział w wielu plenerowych zajęciach. Jednymi z nich były zajęcia poprowadzone przez wybitnego profesora socjologii Tomasza Nawrockiego w zabytkowych dzielnicach Katowic - Nikiszowcu.

czytaj więcej o Szkoła Liderów – wycieczka na Nikiszowiec

Spotkanie z Bronisławem Komorowskim

Kategoria: Gościli w WSB

9 listopada 2009 r. Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski wygłosił wykład w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie było doskonałą okazją do dyskusji nad istotnymi problemami związanymi z aktualną sytuacją w polityce zagranicznej Rzeczypospolitej Polskiej. W wykładzie udział wzięło ponad 400 osób w tym władze Uczelni, studenci i absolwenci WSB, uczniowie szkół średnich oraz mieszkańcy miasta.

czytaj więcej o Spotkanie z Bronisławem Komorowskim

Dąbrowska Akademia Sukcesu

Kategoria: Inicjatywy

30 października 2009 r. odbyła się inauguracja nowego projektu „Dąbrowska Akademia Sukcesu". Wykład inauguracyjny pt. „Zagłębie Dąbrowskie regionem rozwoju i sukcesu ludzi młodych" wygłosił Wojewoda Śląski Pan Zbigniew Łukaszczyk. Podczas spotkania spośród uczestników wylosowano 2 osoby, które w kwietniu 2010 r. wezmą udział w wycieczce do Brukseli połączonej ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 osób.

 

czytaj więcej o Dąbrowska Akademia Sukcesu

Chroń to co najcenniejsze

Kategoria: Inicjatywy

12 października 2009 r. w WSB miał miejsce finał Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyki i Edukacji Prozdrowotnej Kobiet „Chroń to, co najcenniejsze". Gościem honorowym spotkania był Pan Marek Haber - Wiceminister Zdrowia. W części artystycznej wystąpiła Laura Łącz. W spotkaniu wzięło udział pond 250 osób oraz zaproszeni goście m.in. Wojewoda Śląski - Z. Łukaszczyk, Dyrektor Śląskiego NFZ - Z. Klosa a także posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele wojewódzkich oraz miejskich władz samorządowych. Inicjatorką akcji była Pani Poseł Beata Małecka - Libera - Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia.

czytaj więcej o Chroń to co najcenniejsze

Inauguracja roku akademickiego 2009/2010 w Cieszynie

Kategoria: Inauguracje

10 października 2009 r. w Cieszynie odbyła się II Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Cieszynie. Wykład inauguracyjny wygłosił Starosta Powiatu Cieszyńskiego Pan Czesław Gluza.

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2009/2010 w Cieszynie

Inaugracja roku akademickiego 2009/2010

Kategoria: Inauguracje

2 października 2009 r. odbyła się XV Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele świata nauki, kultury, polityki oraz studenci pierwszego roku studiów. Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. Danuta Hübner - Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim. W trakcie uroczystości wręczono medal Komisji Edukacji Narodowej dr. inż. Aleksandrowi Górnemu. Najlepsi absolwenci - Liderzy Roku - otrzymali wyróżnienia oraz statuetki Lider Roku.

czytaj więcej o Inaugracja roku akademickiego 2009/2010

Zakończenie studiów 2009

Kategoria: Graduacje

23 września 2009 r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Wręczenia dyplomów dokonali osobiście Promotorzy absolwentów. Po uroczystości zaproszono wszystkich wraz z rodzinami i przyjaciółmi na pamiątkową fotografię. Gala odbyła się w dwóch turach. Galeria prezentuje II turę.

czytaj więcej o Zakończenie studiów 2009

Zakończenie studiów wrzesień 2009

Kategoria: Graduacje

23 września 2009 r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Wręczenia dyplomów dokonali osobiście Promotorzy absolwentów. Po uroczystości zaproszono wszystkich wraz z rodzinami i przyjaciółmi na pamiątkową fotografię. Gala odbyła się w dwóch turach. Galeria prezentuje I turę.

czytaj więcej o Zakończenie studiów wrzesień 2009

Festiwal Kreatywności

Kategoria: Inicjatywy

10 września 2009 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się Festiwal Kreatywności. Tematem przewodnim Festiwalu była "Teraźniejszość i przyszłość świata cyfrowego". Festiwal zorganizowany został z inicjatywy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, a patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Festiwal Kreatywności okazał się dużym sukcesem. W Festiwalu wzięło udział ponad 850 gości.

czytaj więcej o Festiwal Kreatywności

Europejska Szkoła Języków Obcych - zakończenie

Kategoria: Inicjatywy

19 czerwca 2009 r. słuchacze Europejskiej Szkoły Języków Obcych odebrali certyfikaty językowe podczas uroczystej gali w Klubie Amigo WSB. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Muzyki Dawnej uczniów sosnowieckiej szkoły muzycznej. Wręczenia dyplomów dokonali lektorzy poszczególnych grup językowych. W uroczystości wzięła udział JM Rektor Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

czytaj więcej o Europejska Szkoła Języków Obcych - zakończenie

Zakończenie studiów podyplomowych 2009

Kategoria: Graduacje

W czerwcu 2009 r. ponad 300 absolwentów kierunków: zarządzanie placówkami oświatowymi, logistyka w przedsiębiorstwie, zarządzanie jakością, BHP przy akompaniamencie muzyki poważnej i występie artystów operowych Biesiadeccy.art. odebrało dyplomy ukończenia studiów podyplomowych.

czytaj więcej o Zakończenie studiów podyplomowych 2009

Poznaj Swojego Posła - Marek Migalski

Kategoria: Gościli w WSB

5 czerwca 2009 r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego dr. Markiem Migalskim, który wygłosił wykład pt. "Media a polityka". W wykładzie wzięło udział 90 studentów, uczniów szkół średnich oraz mieszkańców. Bezpośrednio po zakończeniu spotkania wykładowca odpowiedział na liczne pytania dotyczące wypływu mediów na kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego.

czytaj więcej o Poznaj Swojego Posła - Marek Migalski

I Festiwal Nauki w Cieszynie

Kategoria: Inicjatywy

W dniach 30-31 marca 2009 r. odbył się I Cieszyński Festiwal Nauki. Przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. W. Szybińskiego w Cieszynie. W ramach I edycji festiwalu uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w serii wykładów oraz warsztatów. Honorowy patronat nad Festiwalem Nauki objęły prestiżowe instytucje: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego. W festiwalu wzięło udział ponad 1000 osób.

czytaj więcej o I Festiwal Nauki w Cieszynie

Dni Miasta - Żakalia

Kategoria: Akcje promocyjne

W dniach 29-31 maja 2009 r. w Parku Hallera odbyły się Dni Miasta Dąbrowa Górnicza. Głównym sponsorem imprezy była Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W imprezie uczestniczyło ponad 5 000 tys. osób.

czytaj więcej o Dni Miasta - Żakalia

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - finał

Kategoria: Inicjatywy

29 maja 2009 r. w ramach Dni Dąbrowy Górniczej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia pierwszego roku Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Wręczenia dyplomów absolwentom DUD-u dokonali: Jej Magnificencja Rektor WSB oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza. Dyplomy odebrało ponad 200 młodych studentów.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - finał

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategoria: Inicjatywy

W 2009 r. uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w licznych wykładach i warsztatach m.in.: joga, język angielski, zajęcia komputerowe, koncerty jazzowe i muzyki klasycznej.

czytaj więcej o Uniwersytet Trzeciego Wieku

Poznaj Swojego Posła – Andrzej Celiński

Kategoria: Gościli w WSB

28 maja 2009 r. w WSB odbyło się wystąpienie Posła na Sejm - Andrzeja Celińskiego - członka Socjaldemokracji Polskiej. Pan Poseł przedstawił wykład na temat: „Przemiany społeczne w Polsce w latach 1989 - 2009". W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób. Było to kolejne z cyklu spotkań "Poznaj Swojego Posła", których celem jest animowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez organizowanie debat z politykami reprezentującymi różne partie polityczne. Spotkania mają charakter otwarty.

czytaj więcej o Poznaj Swojego Posła – Andrzej Celiński

Międzynarodowa Konferencja w Wilnie

Kategoria: Konferencje i Seminaria

W dniach 25-30 maja 2009 r. studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wraz ze studentami Vilnius Gediminas Technical University zrealizowali projekt w ramach Polsko - Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. "Mosty kulturowe i mentalne. Polska i Litwa wspólna historia - wspólna teraźniejszość" to tytuł projektu dla grupy 24 studentów z Polski i Litwy, która podjęła wyzwanie przygotowania w Wilnie zaplanowanego seminarium w celu poznania kultury, historii, a także tradycji związanych z krajem partnerskim.

czytaj więcej o Międzynarodowa Konferencja w Wilnie

V Festiwal Nauki

Kategoria: Inicjatywy

W dniach 23-29 marca 2009 odbył się V Festiwal Nauki, zorganizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. W trakcie Festiwalu odbyły się 33 spotkania festiwalowe z udziałem 48 gości z całej Polski. Oprócz dyskusji, wykładów, pokazów, laboratoriów i spotkań autorskich na terenie WSB, spotkania festiwalowe odbywały się także w instytucjach partnerów Festiwalu: Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Miejskim "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej, chorzowskim ZOO oraz Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. W 7-dniowym Festiwalu Nauki udział wzięło ponad 6 tys. uczestników.

czytaj więcej o V Festiwal Nauki

Masz Głos Masz Wybór

Kategoria: Inicjatywy

19 maja 2009 r. odbyło się kolejne spotkanie mieszkańców miasta Dąbrowa Górnicza z Prezydentem Zbigniewem Podrazą, tradycyjnie w WSB. Uczestnicy spotkania zadawali pytania, analizowali prace wykonane przez władze miasta. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Civitas.

czytaj więcej o Masz Głos Masz Wybór

Konferencja Federalizm Belgijski

Kategoria: Konferencje i Seminaria

15 maja 2009 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Federalizm Belgijski: Region Walonii, Region Brukseli-Stolicy i Wspólnota Francuska Belgii". W konferencji uczestniczyli studenci oraz uczniowie szkół średnich województwa śląskiego.

czytaj więcej o Konferencja Federalizm Belgijski

Maj Junior Festiwal

Kategoria: Akcje promocyjne

W dniach 7-9 maja 2010 r. Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy obecny był na Maj Junior Festiwal. Na wszystkich zgromadzonych w tym dniu w Katowicach czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez studentów WSB. W programie znalazło się między innymi: malowanie twarzy, konkurs plastyczny, warsztaty taneczne. Dla tych najbardziej spragnionych słodyczy czekała wata cukrowa. W imprezie wzięło udział ponad 700 dzieci.

czytaj więcej o Maj Junior Festiwal

Umowa o współpracy z TUV Nord

Kategoria: Współpraca

W kwietniu 2009 r. WSB podpisała porozumienie o współpracy z firmą TÜV Nord Polska, które umożliwi m.in. wspólną realizację przedsięwzięć naukowych i badawczo - rozwojowych, tworzenie i opracowywanie specjalności, programów kształcenia, dotyczących wdrażania i doskonalenia systemów zarządzania według standardów międzynarodowych w obszarze zarządzania w przedsiębiorstwie, logistyki oraz transportu.

 

czytaj więcej o Umowa o współpracy z TUV Nord

Reggae Festiwal

Kategoria: Inicjatywy

25 kwietnia 2009 r. największe gwiazdy muzyki Reggae: Vavamuffin, East West Rockers oraz Papryka Korps oraz Say Sound System zagrały w WSB w ramach Reggae Festiwal. Koncert przyciągnął rzeszę ponad 400 fanów tych przyjemnych dźwięków a odbył się jako jedna z kilku imprez corocznej akcji WSB „Odstresuj się".

czytaj więcej o Reggae Festiwal

Bowling Cup 2009

Kategoria: Studenci

20 kwietnia 2009 r. zorganizowany został Bowling Cup o Puchar Rektora WSB. To tradycyjne wydarzenie, które towarzyszy akcji „Odstresuj się...". W zawodach biorą udział pracownicy WSB, studenci oraz ich przyjaciele. Tegoroczna edycja zakończyła się sukcesem studentów.

czytaj więcej o Bowling Cup 2009

Akcja Odstresuj się...

Kategoria: Inicjatywy

W dniach 17-25 kwietnia 2009 r. w ramach corocznej akcji „Odstresuj się..." WSB przygotowała dla swoich studentów i nie tylko szereg atrakcji: koncert WSB Reggae Festiwal, zajęcia relaksacyjne i sportowe a także imprezy w klubach studenckich. W tym roku niezapomnianych wrażeń dostarczyły m.in. gwiazdy muzyki Reggae. Imprezy przyciągnęły ponad 2 000 osób.

czytaj więcej o Akcja Odstresuj się...

Zagłębiowskie Derby Licealne

Kategoria: Szkoły średnie

17 kwietnia 2009 r. w WSB po raz drugi odbyła się inauguracja konkursu „Zagłębiowskie Derby Licealne". Uczestnicy wzięli udział w pierwszej części rywalizacji - teście z wiedzy ogólnej. Część druga odbyła się 22 maja na terenie Parku Zielona i obiektów CSiR w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest I LO w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Zagłębiowskie Derby Licealne

Konferencja Trzeci Wiek

Kategoria: Konferencje i Seminaria

7 kwietnia 2009 r. w WSB odbyła się III Euroregionalna Konferencja Naukowo - Szkoleniowa „Trzeci Wiek - czas spełnienia czy czas rozczarowań?", która adresowana była do osób pracujących na co dzień z ludźmi starszymi. Poruszono następujące zagadnienia: gerontologii społecznej, diagnostyki i terapii osób w wieku podeszłym, zaburzeń psychicznych wieku podeszłego (psychogeriatrii), gerontopsychologii. Dla Studentów WSB konferencja była bezpłatna!

czytaj więcej o Konferencja Trzeci Wiek

Półmaraton Dąbrowski

Kategoria: Inicjatywy

5 kwietnia 2009 r. WSB była współorganizatorem II Półmaratonu Dąbrowskiego. Uczestnicy wystartowali z Ujejsca, a rozgrzewała ich orkiestra z Pałacu Kultury Zagłębia. Półmaraton wygrał Yuriy Hychun z Ukrainy. W imprezie udział wzięło 566 biegaczy.

czytaj więcej o Półmaraton Dąbrowski

V Festiwal Nauki - prof. Grzegorz Kołodko

Kategoria: Gościli w WSB

23 marca 2009 r. wybitny profesor ekonomii, wytrawny polski polityk, były wicepremier i minister finansów Pan Grzegorz Kołodko był gościem specjalnym V Festiwalu Nauki, organizowanego corocznie przez WSB. Profesor wygłosił niezwykle interesujący wykład pt. "Wędrujący świat", który zgromadził setki uczestników.

czytaj więcej o V Festiwal Nauki - prof. Grzegorz Kołodko

Szkoła Liderów - finał 2009

Kategoria: Szkoły średnie

23 marca 2009 r. odbyło się uroczyste zakończenie VIII edycji „Szkoły Liderów". Zwycięzcą została Katarzyna Kuzior z Zespołu Szkół Zawodowych PKE SA w Jaworznie. Wręczenia dyplomu oraz nagrody głównej „Złotego Indeksu", uprawniającego do podjęcia bezpłatnych studiów na dowolnym kierunku w WSB, dokonała prof. Genowefa Grabowska

czytaj więcej o Szkoła Liderów - finał 2009

Poznaj Swojego Posła - Janusz Palikot

Kategoria: Gościli w WSB

23 lutego 2009 r. ponad 600 osób wzięło udział w Inauguracji cyklu spotkań z politykami „Poznaj Swojego Posła", która odbyła się w Audytorium Maximum WSB. Gościem Uczelni był Poseł na Sejm Pan Janusz Palikot, który wygłosił wykład pt. "Młodzi na start ! - szanse i możliwości rozwoju". Patronat nad akcją objął Poseł na Sejm Pan Grzegorz Dolniak.

 

czytaj więcej o Poznaj Swojego Posła - Janusz Palikot 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji