Informacje

Galerie - 2010

Galerie

Warsztaty telewizyjne w TV Silesia - Młodzi Humaniści

Kategoria: Inicjatywy

22 grudnia o godz. 13.00 odbyły się warsztaty telewizyjne z cyklu " Telewizja od Kuchni".  Zajęcia, które odbyły się w Telewizji Silesia,  miały na celu pokazanie młodym studentom pracę w telewizji od tzw. podszewki. Uczestnicy dowiedzieli  się na czym polega praca w neewsroomie,  zasiedli w newsroomie, sprawdzili czy "do twarzy im w kamerze:)", dowiedzieli  się jak nagrywa się programy telewizyjne, do czego służy telewizyjny greenbox, a także odwiedzili ciekawe zakamarki telewizyjnego świata, w tym: montażownie i serwerownię.

 

czytaj więcej o Warsztaty telewizyjne w TV Silesia - Młodzi Humaniści

Spotkanie wigilijne UTW

Kategoria: Inicjatywy

Dnia 15 grudnia 2010r. odbyło się spotkanie wigilijne dla wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ponad 80 osób wzięło udział w piątkowej uroczystości, w trakcie której Ksiądz Andrzej Stasiak(proboszcz i kustosz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej) wygłosił wykład pt. „Tradycje i obrzędy Bożonarodzeniowe", a następnie specjalnie dla wszystkich słuchaczy wystąpił popularny i niezwykle utalentowany chór „Zorza" z Klubu „Helikon".

czytaj więcej o Spotkanie wigilijne UTW

Warsztaty radiowe - Młodzi Humaniści (gr 1)

Kategoria: Inicjatywy

15 listopada 2010 studenci Uniwersytetu Młodzieżowego o profilu Młody Humanista, grupa 2 wzięli udział w warsztatach radiowych w rozgłośni Polskiego Radia Katowice. Warsztaty poprowadził znany i ceniony dziennikarz radiowy, autor wielu audycji  m.in. Popołudnie z radiem Katowice, Dzwięk Dobry Piotr Pagieła.

 

 

czytaj więcej o Warsztaty radiowe - Młodzi Humaniści (gr 1)

Warsztaty z robotyki - Młody Inżynier gr 2

Kategoria: Inicjatywy

Tym razem gr 2 studentów Uniwersytetu Młodzieżowego, moduł Młody Inżynier, wzieła udział w warsztatach z robotyki. Studenci zmagali się w konstruowaniu, budowaniu i uruchamianiu 4 rodzajów robotów: robot kolejka linowa, dwa roboty zz chwytakiem i robot eksploatacyjny. Młodym Inżynierom pomagał dr Artur Babiarz, wybitny specjalista w dziedzinie robotyki i automatyki, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

czytaj więcej o Warsztaty z robotyki - Młody Inżynier gr 2

Mikołajki 2010 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Kategoria: Inicjatywy

7 grudnia 2010 r. w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym odbył się spektakl mikołajkowy pt. " Gdzie sie podział św. mikołaj?". Spektaklowi towarzyszył świąteczny jarmark oraz konkursy z nagrodami zorganizowane przez Fundację " Godne życie".  Po przedstawieniu Święty Mikołaj wręczył każdemu studentowi słodki upominek oraz list świąteczny z życzeniami. W przygotowanie mikołajek dla dzieci zaangażowała się organizacja studencka " Grupa PopRZezMedia".

czytaj więcej o Mikołajki 2010 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Wizyta studyjna studentów Logistyki - Rail Polska sp. z o.o.

Kategoria: Studenci

30.11.2010 r.w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz"  studenci WSB na kierunku logistyka odwiedzili firmę Rail Polska sp. z o.o. Region Południe.
Region Południe obsługuje bocznicę kolejową we Włosienicy koło Oświęcimia będącą własnością Rail Polska. Do największych Klientów firmy należą m.in. : Synthos (poprzednia nazwa Firma Chemiczna Dwory S.A.), Energetyka Dwory Sp. z o.o., PPUH Solvent Sp. z o.o. oraz Chem Trans Logistic (dzierżawa wagonów). Podstawowym przedmiotem działania Regionu Południe jest wykonywanie usług w zakresie spedycji oraz usług związanych z transportem kolejowym.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Logistyki - Rail Polska sp. z o.o.

Minister Krzysztof Kwiatkowski

Kategoria: Gościli w WSB

Dnia 1 grudnia 2010 r. o godzinie 18.15 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim. Tematem wykładu otwartego, w którym udział wzięło ponad 100 osób był "Nowoczesny wymiar spraiwdliwości".

czytaj więcej o Minister Krzysztof Kwiatkowski

Warsztaty z robotyki - Młodzi Inżynierowie gr 1

Kategoria: Inicjatywy

Robotyka to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki, a jej wytwory - roboty coraz częściej towarzyszą człowiekowi w codziennych czynnościach od pracy po zabawę. W ramach Modułu Młody Inżynier studenci UM mieli okazję wiziąć udział w profesjonalnyh warsztatach z robotyki, w trakcie których każdy miał szansę nie tylko poznać budowę robotów, ale także zbudować własnego robota i zaprogramować go przy użyciu specjalnego programu.
Podczas warsztatów studenci podzieleni zostali na 4 grupy, z których każda miała inne zadanie, innego robota do złożenia:
1. Robot kolejka linowa
2. Robot z chwytakiem
3. Robot ekspoloracyjny
Zajęcia poprowadził dr Artur Babiarz-wykłądowaca Wyższej Szkoły Biznesu w Dabrowie Górniczej oraz Politechniki Śląskiej.

czytaj więcej o Warsztaty z robotyki - Młodzi Inżynierowie gr 1

"ZOO od kuchni"...czyli mali studenci poznają królestwo zwierząt

Kategoria: Inicjatywy

W dniach 8,15,22.11.2010 studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w niesamowitych warsztatach "ZOO od kuchni". Warsztaty prowadzone były na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, a zajęcia prowadził pracownik dydaktyczny ZOO Pan Marek Kocurek. Dzieci mogły m.in. zobaczyc żywe nietoperzze, słonie i przekonać się na czym tak naprawde polega praca w ZOO.

czytaj więcej o "ZOO od kuchni"...czyli mali studenci poznają królestwo zwierząt

Warsztaty z asertywności - Młodzi Humaniści

Kategoria: Inicjatywy

17 listopada 2010 r. studenci Uniwersytetu Młodzieżowego (moduł Młody Humanista) uczestniczyli w warsztatach z asertywności.
Zajęcia prowadzone przez mgr Luizę Witkowską podejmowały modną w ostatnich latach tematykę asertywności, czyli niezwykle przydatnej w codziennym życiu umiejętności, którą możemy ćwiczyć i doskonalić. Asertywność jest obecnie uważana za jedną z najważniejszych umiejętności, która bardzo ułatwia, trudne niejednokrotnie, kontakty z rówieśnikami, nauczycielami, rodzicami. W trakcie  warsztatów, dzięki wykorzystaniu metody psychodramy (odgrywania ról), odbył się mini-trening kompetencji komunikacyjnych. Uczestnicy  mogli odegrać różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach (zachowania uległe, asertywne, agresywne). Dzięki temu sami dostrzegli różnicę i  skutki konkretnych zachowań.

czytaj więcej o Warsztaty z asertywności - Młodzi Humaniści

"Czarowanie świata"-warsztaty iluzjonistyczne dla studentów DUD-u

Kategoria: Inicjatywy

W listopadzie 2010 studenci Dąbrowksiego Uniwersytetu Dzieciecego wzięli udział w magicznych warsztatach prowadzonych przez gwiazdę programu TVN " Mam talent" iluzjonistę Tomasza Kabisa. W trakcie zajęć studenci nabyli nowe magiczne zdolności m.in. przecietą linę scalali  na powrót, sprawiali by plastikowe kulki przenikały przez kubki, przy użyciu czarodziejskiej maszyny drukowali świeże banknoty,  czytali z oczu innych wybrane przez nich karty. Warsztaty iluzjonistyczne, na których dzieci uczyły się  ciekawych sztuczek, pozwoliły  także na rozwinięcie umiejętności  logicznego myślenia,  koordynacji ruchowej, zyskali pewność siebie i być może nową pasję.

czytaj więcej o "Czarowanie świata"-warsztaty iluzjonistyczne dla studentów DUD-u

Debata Prezydencka

Kategoria: Gościli w WSB

9 listopada 2010 r. w Audytorum Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyłą się debata kandydatów na urząd prezydenta w związku z wyborami samorządowymi 2010. Swoją wizję Miasta Dąbrowa Górnicza przedstawił Pan Krzysztof Stachowicz. Organizatorem spotkania, w którym udział wzięło opinad 350 osób był Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska. Debatę prowadził redaktor Maciej Wąsowicz.

czytaj więcej o Debata Prezydencka

Warsztaty biologiczne dla najmłodszych

Kategoria: Inicjatywy

W listopadzie 2010 studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dzieciecego uczestniczyli w warsztatach biologicznych " Układ krążenia, oddychania, pokarmowy - jak działa nasz organizm?". Warsztaty prowadzone były przez wybitnych naukowców dr Edytę Sierka i dr. Wojciecha Sierka.  Podczas warsztatów  wykorzystane zostały  sztuczne i naturalne modele anatomiczne, odczynniki chemiczne i biologiczne oraz szkło laboratoryjne a także "prawdziwe mieso", co najbardziej zachwyało i przerażało uczestników zajęć. W warsztatacch wzięło udział 20 studentów, którzy dowiedziedzzieli się m.in.: . ile ml powietrza wdycha złowiek? Ile uderzeń wykonuje ludzkie serce na minutę? Ile m ma jelito grube człowieka? itp...

czytaj więcej o Warsztaty biologiczne dla najmłodszych

Minister Jolanta Fedak

Kategoria: Gościli w WSB

5 listopada 2010 r. o godz 12.00 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z Panią Minister Jolantą Fedak (Ministerstwo Pracy i Polityki Społęcznej) w którym wzięło udział ponad 300 osób.  Pani Minister wygłosiła wykład pt. "Rola samorządu w realizacji polityki rodzinnej państwa". Inicjatorem spotkania był znany dąbrowski społecznik Pan Edward Bober.

czytaj więcej o Minister Jolanta Fedak

Debata Prezydencka

Kategoria: Gościli w WSB

4 listopada 2010 r. w Audytorum Maximum WSB odbyłą się debata prezydencka w związku z wyborami samorządowymi 2010. Do udziału w spotkaniu zaproszono wszystkich kadydatów ubiegających się o urząd Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej. Z zaproszenia głównego organizatora- Stwoarzyszenia Civitas - skorzystał urzędujący prezydent Pan Zbigniew Podraza oraz Pan Dariusz Frączek. Debata została zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji "Masz głos, masz wybór".

czytaj więcej o Debata Prezydencka

Warsztaty w Polskim Radiu Katowice!

Kategoria: Inicjatywy

3 listopada 2010 studenci Uniwersytetu Młodzieżowego o profilu Młody Humanista wzięli udział w warsztatach radiowych w rozgłośni Polskiego Radia Katowice. Warsztaty poprowadził znany i ceniony dziennikarz radiowy, autor wielu audycji  m.in. Popołudnie z radiem Katowice, Dzwięk Dobry Piotr Pagieła. Głównym celem warsztatów było pokazanie studentom Uniwersytetu  Młodzieżowego na czym polega praca w radiu, nauczenie ich tzw. "języka radiowego", wskazanie jego specyfiki oraz zastosowanie zdobytej wiedzy w realizacji własnych audycji i programów. Studenci w ramach radiowego warsztatu dziennikarskiego: przeszli cykl prób mikrofonowych, poznali zasady zachowania się przed mikrofonem, przećwiczyli barwę głosu, błyskotliwość dziennikarską i sposoby logicznego akcentowania  w tekście. Podczas warsztatów studenci zwiedzili siedzibę radia i uczestniczyli w nagraniu programu na żywo.

 

czytaj więcej o Warsztaty w Polskim Radiu Katowice!

Inauguracja Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego i Uniwersytetu Młodzieżowego

Kategoria: Inicjatywy

23 października o godz. 9.00 w Sali Audytorium Maximum zapoczątkowany został kolejny rok akademicki Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Podczas uroczystości Jej Magnificencja Rektor WSB prof. Zdzisława Dacko - Pikiewicz dokonała immatrykulacji nowych studentów DUD-u, a indeksy wręczył Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.
Równocześnie w trakcie uroczystości zainaugurowano pierwszy rok akademicki nowej inicjatywy WSB – Uniwersytetu Młodzieżowego. Rektor WSB dokonała immatrykulacji nowych studentów, a indeksy wręczyła Pani Iwona Michalska - dyrektor  PKO Bank Polski Oddział 1 w Dąbrowie Górniczej (główny sponsor inicjatywy). Uroczystość uświetnił pokaz sztuki iluzjonistycznej pt.”Ile magii jest w magii... czyli czy magię można wyjaśnić za pomocą nauki?” w wykonaniu iluzjonisty Tomasza Vinici. W spotkaniu udział ponad 500 osób.

czytaj więcej o Inauguracja Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego i Uniwersytetu Młodzieżowego

Poseł na Sejm Jarosław Gowin w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

19 października 2010 r. godz. 11.00 w Audytorium Maximum WSB odbyło się spotkanie z Posłem na Sejm RP - Panem Jarosławem Gowinem, który wygłosił wykład pt."Konstytucja XXI-wieku".
Spotkanie miało charakter otwarty i wzięło w nim udział ponad 450 osób. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Dąbrowska Akademia Sukcesu".

czytaj więcej o Poseł na Sejm Jarosław Gowin w WSB

Ianuguracja roku akademickiego 2010/2011 w Dąbrowie Górniczej

Kategoria: Inauguracje

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zainaugurowała Rok Akademicki 2010/2011. W trakcie uroczystości dokonano immatrykulacji nowych studentów, w tym przedstawicielkę studentów z Ukrainy, którzy rozpoczynają studia w WSB. Wykład inauguracyjny pt. „ Budowa Społeczeństwa Informacyjnego w środowisku akademickim” wygłosił prof. zw. dr hab. inż. Kazimierz Wiatr. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich, przedstawiciele instytucji kulturalnych i naukowych a także środowiska biznesowego, aktywnie współpracującego z WSB.

czytaj więcej o Ianuguracja roku akademickiego 2010/2011 w Dąbrowie Górniczej

Inauguracja roku akademickiego 2010/2011 w Cieszynie

Kategoria: Inauguracje

5 października 2010 r. w Teatrze Adama Mickiewicza w Cieszynie po raz trzeci uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu. Wykład inauguracyjny pt. „Informatyka wczoraj i dziś” wygłosił były Rektor WSB prof. zw. dr hab. inż. Andrzej Grzywak.

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2010/2011 w Cieszynie

Zakończenie studiów wrzesień 2010

Kategoria: Graduacje

W dniu 17 września br. w Audytorium Maxiumum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów ukończenia studiów.
Dyplomy z rąk Promotorów odebrali magistrowie, inżynierowie i licencjaci - absolwenci kierunków: Zarządzanie, Informatyka, Ekonomia, Socjologia, Stosunki Międzynarodowe oraz Pedagogika. Podczas uroczystości wręczono statuetki "Lidera Roku 2010" dla najlepszych Absolwentów, wyróżnienia za najlepsze prace dyplomowe oraz nagrody dla najaktywniejszych członków Akademickiego Związku Sportowego WSB.

czytaj więcej o Zakończenie studiów wrzesień 2010

Zakończenie studiów podyplomowych 2010 Pałac Kultury Zagłębia

Kategoria: Graduacje

2 lipca 2010 r. w pałacu Kultury Zagłębia odbyło się uroczyste zakończenie studiów podyplomowych. Absolwenci otrzymali dyplomy z rąk JM Rektor Zdzisławy Dacko-Pikiewicz oraz promotorów. W trakcie uroczystości wręczono również certyfikaty ukończenia kolejnego roku w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Galę uświetnił koncert znanego z Eurowizjo zespołu Avokado.

czytaj więcej o Zakończenie studiów podyplomowych 2010 Pałac Kultury Zagłębia

Umowa o współpracy z KSOIN

Kategoria: Współpraca

W dniu 28 czerwca 2010 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej podpisała porozumienie o współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Ochrony Informacji Niejawnych. Porozumienie umożliwia podjęcie współpracy w zakresie tworzenia i opracowania specjalności, programów kształcenia, programów studiów podyplomowych dotyczących wdrażania i doskonalenia nowoczesnych technologii informatycznych, bezpieczeństwa teleinformatycznego, ochrony informacji i danych osobowych.

czytaj więcej o Umowa o współpracy z KSOIN

Wycieczka UTW "Szlakiem Renesansu"

Kategoria: Inicjatywy

26 czerwca 2010 r. studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej i Czeladzi uczestniczyli w wyciecze "Szlakiem Renesansu" do Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Wycieczka rozpoczęła się przejazdem do Sandomierza - pięknie położonego miasta, zwanego małym Rzymem. W programie zwiedzania znalazły się  m.in.: rynek miejski z gotycko-renesansowym ratuszem, kamienice mieszczańskie, kompleks klasztorny i Kościół Św. Michała, uważany za jeden z największych i najpiękniejszych zespołów barokowych w Polsce, Brama Opatowska - jedyna ocalała spośród czterech bram wjazdowych do miasta, Zamek, który w pierwszej połowie XIV wieku wzniósł Kazimierz Wielki, Kościół Św. Jakuba, jedna z najstarszych budowli ceglanych w Polsce.
Kolejnym punktem wycieczki był Kazimierz Dolny - miasto uważaneza jedno z najpiękniejszych w Polsce. W wycieczce uczestniczyło 20 studentów UTW.

czytaj więcej o Wycieczka UTW "Szlakiem Renesansu"

WSB CUP Orlik

Kategoria: Szkoły średnie

29 kwietnia 2010 r. na boisku Orlik na osiedlu Manhattan (w Dąbrowie Górniczej) odbył się
I turniej piłki nożnej o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy WSB. W turnieju udział wzięli reprezentanci szkół średnich.

czytaj więcej o WSB CUP Orlik

Bowling Cup 2010

Kategoria: Studenci

27 kwietnia 2010 r. studenci i pracownicy WSB starli się w zawodach Bowling Cup o puchar Rektora. Zawody oraz inne atrakcje: paintball, kino, teatr Korez, przestawienie teatralne dla dzieci, kabaret Dno, warsztaty taneczne, wokalne, fotograficzne zorganizowane zostało w ramach imprezy „Odstresuj się - trzecia edycja". Finał akcji zakończył się jednocześnie w Dąbrowie Górniczej imprezą w Klubie Muzycznym „Nemo Wodny Świat", w którym gwiazdą wieczoru był DJ Kostek oraz w Cieszynie - w Klubie Muzycznym Retro.

czytaj więcej o Bowling Cup 2010

Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2010

Kategoria: Targi pracy

W dniach 23-24 kwietnia 2010 r. WSB zorganizowała Kongres „Edukacja - Praca - Kariera". W ramach kongresu odbyły się Targach Pracy i Przedsiębiorczości. Uczestnicy wzięli udział w cyklu wykładów, warsztatów i szkoleń, dotyczących współczesnego rynku pracy, a także szkoleń specjalistycznych. Udział w targach wzięło ponad 30 firm i instytucji, oferujących liczne miejsca pracy. Równolegle do targów odbywała się Akademia Rozwoju Kompetencji, podczas której odbyły się bezpłatne szkolenia i warsztaty, prowadzonych przez specjalistów z różnych branż.

czytaj więcej o Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2010

Zakończenie studiów 2010

Kategoria: Graduacje

21 kwietna 2010 r. w WSB odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów ukończenia studiów. Z rąk Prorektora ds. nauki prof. Marka Lisińskiego oraz promotorów dyplomy odebrało ponad 200 absolwentów kierunków Zarządzanie, Informatyka, Socjologia, Ekonomia, Pedagogika, Stosunki międzynarodowe.

czytaj więcej o Zakończenie studiów 2010

Zagłębiowskie Derby Licealne

Kategoria: Szkoły średnie

19 kwietnia 2010 r. w Audytorium Maximum WSB odbyła się I część kolejnej edycji Zagłębiowskich Derb Ponadgimnazjalnych - Test Wiedzy. Część II imprezy odbyła się 28 maja. W jej trakcie szkoły ponadgimnazjalne rywalizowały w konkurencjach sportowych.

czytaj więcej o Zagłębiowskie Derby Licealne

Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce

Kategoria: Studenci

15 kwietnia 2009 r. odbyła się uroczysta inauguracja XXVI Akademickich Mistrzostw Polski. W zawodach sportowych uczestniczyło 16 zespołów, reprezentujących województwa: śląskie, dolnośląskie, lubelskie oraz opolskie. Zespoły zostały przydzielone do 4 grup eliminacyjnych. Otwarcia dokonała Rektor WSB - prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko - Pikiewicz oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej - Zbigniew Podraza.

czytaj więcej o Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce

Szkoła Liderów – uroczyste zakończenie

Kategoria: Szkoły średnie

26 marzec 2010 r. odbyło się uroczyste zakończenie IX edycji projektu Szkoła Liderów. Gościem specjalnym uroczystości był prof. Tomasz Nałęcz, który wygłosił wykład z historii Polskich prezydencji. Zwycięzcą IX edycji została Wioletta Makuch z I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Główną nagrodę - „Złoty indeks" wręczyła JM Pani Rektor prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

czytaj więcej o Szkoła Liderów – uroczyste zakończenie

Zakończenie studiów podyplomowych 2010

Kategoria: Graduacje

W marcu 2010 r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się zakończenie studiów podyplomowych. Ponad 230 absolwentów kierunków: oligofrenopedagogika, socjoterapia, BHP, dydaktyka przedsiębiorczości, kwalifikacyjne studia pedagogiczne, kwalifikacyjne studia informatyka, doradztwo zawodowe oraz język angielski otrzymało dyplomy z rąk JM Rektor Zdzisławy Dacko-Pikiewicz oraz promotorów. Rektor WSB w swoim przemówieniu życzyła wszystkim absolwentom dalszych sukcesów i wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów, także tych edukacyjnych.

czytaj więcej o Zakończenie studiów podyplomowych 2010

Szkoła Liderów – egzamin końcowy

Kategoria: Szkoły średnie

18 marca 2010 r. odbył się egzamin kończący zmagania uczestników Szkoły Liderów. Egzamin polegał na udzieleniu 35 odpowiedzi w teście wyboru z wiedzy ogólnej. Po teście każdy student został zaproszony na rozmowę przed komisją egzaminacyjną, na której pytano uczestników o ich aspiracje zawodowe, pasje i przeżycia związane z udziałem w projekcie Szkoła Liderów. Dodatkowym zadaniem podczas rozmowy egzaminacyjnej było przeczytanie wylosowanego artykułu i zrecenzowanie go przed komisją.

czytaj więcej o Szkoła Liderów – egzamin końcowy

dr Andrzej Olechowski

Kategoria: Gościli w WSB

17 marca 2010 r. ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu z dr. Andrzejem Olechowskim, które odbyło się w WSB. Zaproszony gość wygłosił wykład pt. „Polityka a gospodarka. Czy wybory 2010 będą miały wpływ na sytuację gospodarczą w Polsce?". Wśród uczestników spotkania byli również przedstawiciele przedsiębiorstw oraz działacze samorządowi, m.in. prof. Genowefa Grabowska oraz wiceprezydent miasta Dąbrowa Górnicza - Henryk Zaguła.

czytaj więcej o dr Andrzej Olechowski

Szkoła Liderów- spotkanie z polityką

Kategoria: Szkoły średnie

11 marca 2010 r. uczestnicy projektu Szkoła Liderów mieli okazję wysłuchać wykładu „Rola menedżera i polityka w nowoczesnej gospodarce". Wykład poprowadził radny wojewódzki Krzysztof Stachowicz, który zdradził uczestnikom spotkania kilka sekretów na osiągniecie sukcesu zarówno w sferze polityki jak i biznesu. Tematem spotkania była także Dąbrowska Akademia Sukcesu, do udziału w której zapraszał jej inicjator-Krzysztof Stachowicz.

czytaj więcej o Szkoła Liderów- spotkanie z polityką

Dzień Kapcia

Kategoria: Studenci

4 marca 2010 r. odbył się w WSB „Dzień Kapcia". To kolejny niecodzienny pomysł studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Grupa studentek kierunku Pedagogika zaskoczyła wszystkich niecodziennym strojem. W tym dniu dominowały KAPCIE - w kształcie psa, świni, w kropki, łaty...

czytaj więcej o Dzień Kapcia

Szkoła Liderów – praca w policji

Kategoria: Szkoły średnie

13 lutego 2010 r. odbyło się kolejne z cyklu zajęć w ramach projektu Szkoła Liderów. Tym razem na uczestników czekała niespodzianka, ponieważ zajęcia pt. Praca policjanta od podszewki" odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zajęcia poprowadził komisarz Krzysztof Piechaczek, który opowiedział młodzieży o teoretycznych i praktycznych aspektach pracy w zawodzie policjanta, sposobach naboru do policji, szkółce policyjnej oraz o najciekawszych przypadkach, z jakimi miał do czynienia podczas pracy.

czytaj więcej o Szkoła Liderów – praca w policji

Szkoła Liderów - wizyta w Telewizji Silesia

Kategoria: Szkoły średnie

16 stycznia 2010 r. uczestnicy „Szkoły Liderów", elitarnego projektu WSB, mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy w telewizji. W ramach zajęć grupa ponad 30 osób zwiedziła studio nagrań, newssroom, serwerownię, a także miała okazję porozmawiać z dziennikarzami na temat specyfiki zawodu i pracy w Telewizji Silesia.

czytaj więcej o Szkoła Liderów - wizyta w Telewizji Silesia 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji