Informacje

Galerie - 2011

Galerie

Młodzi Humaniści odkrywali kulturę krajów hiszpańskojęzycznych

Kategoria: Inicjatywy

21 grudnia 2011 r. Młodzi Humaniści z Uniwersytetu Młodzieżowego WSB uczestniczyli w zajęciach mgr Anny Sienkiewcz "Kultura krajów hiszpańskojęzycznych na przykladzie Hiszpanii i Kuby".

czytaj więcej o Młodzi Humaniści odkrywali kulturę krajów hiszpańskojęzycznych

Uniwersytet Młodzieżowy - Obróbka cyfrowa zdjęć

Kategoria: Inicjatywy

20 grudnia Młodzi Inżynierowie z I roku Uniwersytetu Młodzieżowego uczestniczyli w warsztatach Grzegorza var Bogya de Csepy "Fotografia - obróbka cyfrowa zdjęć". Podczas zajęć studenci pracowali na wykonanych podczas poprzednich warsztatów zdjęciach, poznając podstawowe funkcje programu graficznego oraz korzystając z różnych efektów specjalnych.

czytaj więcej o Uniwersytet Młodzieżowy - Obróbka cyfrowa zdjęć

Uniwerystet Młodzieżowy - Szyfry i szyfrowanie cz. 2

Kategoria: Inicjatywy

20 grudnia studenci I roku Uniwersytetu Młodzieżowego na kierunku Młody Inżynier uczestniczyli w drugiej części wasztatów: Szyfry i szyfrowanie - zaawansowane techniki kryptografii. Podczas zajęc mgr Daniela Dawidowicza młodzież zapoznawała się m.in. z zasadami posługiwania się systemem szestnastkowym oraz szyfrem Rot-18.

czytaj więcej o Uniwerystet Młodzieżowy - Szyfry i szyfrowanie cz. 2

Uniwersytet Młodzieżowy - Efekty specjalne w Adobe Photoshop

Kategoria: Inicjatywy

20 grudnia studenci II roku Uniwersytetu Młodzieżowego uczestniczyli w warsztatach mgr Jacka Dolińskiego "Wykorzystanie Adobe Photoshop do tworzenia efektów specjalnych". Celem zajęć, w których uczestniczyli Młodzi Inżynierowie, było wprowadzenie do edycji i obróbki zdjęć w Adobe Photoshop. Studenci poznali podstawowe funkcje oraz narzędzie znajdujące się w programie. Przy ich pomocy dokonywali edycji zdjęć. Zmieniali ich barwę, tryby mieszania, nasycenie. Dodawali przejścia tonalne oraz kształty przy pomocy pędzli.

czytaj więcej o Uniwersytet Młodzieżowy - Efekty specjalne w Adobe Photoshop

Szkolenie na temat: „Strategii aktywnego rozwiązywania konfliktów w szkole"

Kategoria: Studenci

Strategia aktywnego rozwiązywania konfliktów w szkole 2

W dniu 15 grudnia słuchacze studiów podyplomowych po raz kolejny uczestniczyli w bezpłatnym szkoleniu, tym razem na temat: „Strategii aktywnego rozwiązywania konfliktów w szkole".

czytaj więcej o Szkolenie na temat: „Strategii aktywnego rozwiązywania konfliktów w szkole"

Wykład ks. Andrzeja Stasiaka dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Kategoria: Inicjatywy

Wykład ks. Andrzeja Stasiaka 1

Wigilia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Kategoria: Inicjatywy

Wigilia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Wspólne kolędowanie, szczere życzenia, pyszny barszcz z uszkami... 19 grudnia 2011 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Wigilia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Sposoby motywowania grupy do pracy

Kategoria: Studenci

Szkolenie z technik motywacyjnych

Bezpłatne szkolenie dla studentów studiów podyplomowych - Strategie motywacyjne.

czytaj więcej o Sposoby motywowania grupy do pracy

„Pułapki komunikowania się” - wykład prof. dr hab. Katarzyny Popiołek

Kategoria: Inicjatywy

07 grudnia 2011 odbył sie wykład z prof. dr hab. Katarzyną Popiołek, który cieszył sie ogromnym zainteresowaniem.

czytaj więcej o „Pułapki komunikowania się” - wykład prof. dr hab. Katarzyny Popiołek

Młodzi Humaniści - Warsztaty mgr Łukasza Kuśpiela "Podróżując po Indiach"

Kategoria: Inicjatywy

14 grudnia studenci Uniwersytetu Młodzieżowego na kierunku Młody Humanista uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez mgr Łukasza Kuśpiela. Podróżnik i kulturoznawca przybliżał młodzieży kulturę i obyczaję Indii.

czytaj więcej o Młodzi Humaniści - Warsztaty mgr Łukasza Kuśpiela "Podróżując po Indiach"

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Czy w Afryce pada śnieg?

Kategoria: Inicjatywy

17 grudnia najmłodsi studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w kolejnym wykładzie. Tym razem zajęcia poprowadził dr Bara Ndiaye, Senegalczyk, który opowiadał dzieciom o Afryce oraz o swoim rodzinnym kraju. Dr Bara Ndiaye przygotował dla dzeci wiele niespodzianek - studenci DUD mogli skosztować egzotycznych przypraw, orzechów, spóbować senegalskiej herbaty oraz obejrzeć afrykańską biżuterię oraz tkaniny.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Czy w Afryce pada śnieg?

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Porozmawiaj ze mną...

Kategoria: Inicjatywy

17 grudnia 2011 r. grupa Młodych Naukowców z Dabrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyła w wykładzie prof. Katarzyny Popiołek "Porozmawiaj ze mną...". Studenci, uczestnicząc w różnych scenkach i zadaniach, poznawali techniki i zasady skutecznej komunikacji między ludźmi. Dzieci dowiedziały się m.in. jak ważne są gesty, mimika oraz odopowiednia intonacja wypowiedzi, a także np. do czego przydaje się parafrazowanie zdań.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Porozmawiaj ze mną...

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - spotkanie dla Rodziców

Kategoria: Inicjatywy

17 grudnia 2011 r. podczas wykładów Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, rodzice i opiekunowie studentów DUD wzięli udział w kolejnym już spotkaniu poświęconemu różnym dylematom towarzyszącym wychowywaniu dzieci. Tym razem mgr Sylwia Sędrowicz poruszała zagadnienie istoty planowania czasu dzieci, z uwzględnieniem nie tylko pracy czy nauki, ale i zabawy.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - spotkanie dla Rodziców

Uniwersytet Młodzieżowy - Warsztaty z fotografii studyjnej

Kategoria: Inicjatywy

13 grudnia studenci I roku Uniwersytetu Młodzieżowego wzięli udział w warsztatach fotograficznych. Grzegorz var Bogya De Cspey zapoznał Młodych Inżynierów z tajnikami fotografii studyjnej - m.in. rodzajami oświetlenia, możliwościami technicznymi aparatów fotograficznych, zasadami kadrowania.

czytaj więcej o Uniwersytet Młodzieżowy - Warsztaty z fotografii studyjnej

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy włączył się w akcję "BCC Dzieciom"

Kategoria: Inicjatywy

9 grudnia w Silesia Expo odbyła się 7 edycja imprezy "BCC Dzieciom". Do akcji włączył się Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy, który wsparł Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej o ogranizacji zajęć plastycznych. Pod fachowym okiem doświadczonych plastyków dzieci odwiedzające stoisko (w tym także dzieci niepełnosprawne) miały możliwość własnoręcznego przygotowania efektownych ozdób świątecznych.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy włączył się w akcję "BCC Dzieciom"

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Wesoły Urwis uczył ortografii

Kategoria: Inicjatywy

8 i 22 grudnia studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w warsztatach "Wesoły Urwis potrafi nauczyć Was ortografii". W nietypowych zajęciach z ortografii uczestniczyły dzieci w wieku 7-9 lat. Zajęcia, prowadzone przez Europejski Instytut Szkoleniowy z Dąbrowy Górniczej, miały na celu zapoznanie dzieci z tzw. metodą hakową. W czasie zajęć dzieci kojarzą daną trudność ortograficzną z odpowiadającym jej "hakiem" - postacią Urwisa, ósemki, Chińczyka, hieny, rzodkiewki i żaby. Poznają kolejne wyrazy poprzez krótkie opowiadania, wierszyki wzbogacone kolorowymi obrazkami. Szereg dodatkowych ćwiczeń, rysowanie i klejenie z plasteliny "haków", układanie puzzli, rozsypanek, rozwiązywanie krzyżówek pomagało dzieciom w zapamiętywaniu wprowadzonych wyrazów.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Wesoły Urwis uczył ortografii

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Spotkania z matematyką

Kategoria: Inicjatywy

9 i 16 grudnia 2011 r. studenci Dąbrowskieg Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w zajęciach "Spotkania z matematyką inaczej". Warsztaty zostały przygotowane z myślą o dzieciach 6-8 lat. Pod okiem pani mgr Beaty Kozaczki studenci DUD zdobywali wiedzę z zakresu matematyki, rozwiązując łamigłowki i zagadki logiczne.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Spotkania z matematyką

Wizyta studyjna studentów Logistyki w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Pyrzowice

Kategoria: Studenci

13 grudnia 2011 r. studenci I roku kierunku Logistyka wzięli udział w wizycie studyjnej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Pyrzowice. Wizyta zorganizowana została w ramach projektu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" i miała na celu zapoznanie studentów z najnowszymi rozwiązaniami logistycznymi, stosowanymi na lotnisku.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Logistyki w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Pyrzowice

Szkolenie "Obsługa prokliencka..."-galeria

Kategoria: Studenci

26 listopada 2011 r. w ramach projektu "Zainwestuj w siebie" studenci Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu wzięli udział w 1 z cyklu szkoleń pt. "Obsługa prokliencka – generowanie rozwiązań i modelowanie zachowań proaktywnych w obsłudze Klienta." W ramach szkolenia poruszone zostały tematy związane z pracą z trudnym klientem, pracą pod presją czasu i stresu, czynnikami hamującymi kreatywność pracowniczą. Uczestnicy szkolenia otrzymali podwójny certyfikat: Uczelni oraz firmy szkoleniowej Job Trainings.

czytaj więcej o Szkolenie "Obsługa prokliencka..."-galeria

Wizyta studyjna studentów Pedagogiki w Szkole Policji w Katowicach

Kategoria: Studenci

13 grudnia 2011 r. studentki Pedagogiki I roku uczestniczyły w wizycie studyjnej w Szkole Policji w Katowicach. Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" i miała na celu zapoznanie studentek z realiami pracy w zawodzie policjanta oraz możliwościom zatrudnienia w jednostkach policji po studiach pedagogicznych. Podczas wizyty studentki  uczestniczyły m.in. w kursie samoobrony, zostały przeszkolone  w zakresie obezwładniania przeciwnika, poznały swoje możliwości jako strzelcy wyborowi, były świadkami ćwiczeń profesjonalnych policjantów  oraz zwiedziły miasteczko policyjne.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Pedagogiki w Szkole Policji w Katowicach

Młodzi Inżynierowie szyfrują

Kategoria: Inicjatywy

13 grudnia 2011 r. studenci Uniwersytetu Młodzieżowego wzięli udział w warsztatach "Szyfry i szyfrowanie - zaawansowane techniki kryptografii". Zajęcia poprowadził mgr Daniel Dawidowicz.

czytaj więcej o Młodzi Inżynierowie szyfrują

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - warsztaty Xmas Science Show

Kategoria: Inicjatywy

W listopadzie i grudniu studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w warsztatach Xmas Science Show. Na świąteczną przygodę naukową zaprosił dzieci Pan Korek. Na zajęciach dzieci miały okazję wykonać nietypowe ozdoby świąteczne, zdobywając jednocześnie wiedzę z zakresu m.in. fizyki, chemii, astronomii. Podczas warsztatów studenci DUD wykonywali nietypowe ozdoby choinkowe - papierowe modele fulerenu C60 do powieszenia na choince. Studenci DUD, z wykorzystaniem tabletu iPad, własnoręcznie narysowali także swoje CAD-Bombki.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - warsztaty Xmas Science Show

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - warsztaty Niesamowite medialne efekty specjalne

Kategoria: Inicjatywy

22 listopada i 6 grudnia 2011 r. studenci DUD uczestniczyli w warsztatach "Niesamowite medialne efekty specjalne". Na pierwszym spotkaniu DUDusie poznawali technikę animacji poklatkowej i po własnoręcznym przygotowaniu postacji z modeliny nagrywali mrożące krew w żyłach animacje. Na kolejnych zajęciach DUDusie zamienili się w prezenterów telewizyjnych i poznając działanie tzw. greenboxa nagrywali DUDusiowe Wiadomości.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - warsztaty Niesamowite medialne efekty specjalne

Uniwersytet Trzeciego Wieku - Zagłębiowskie Rody. mgr Anna Wierzbicka

Kategoria: Inicjatywy

Uniwersytet Trzeciego Wieku- wykład

Efekty specjalne w TV - Uniwersytet Młodzieżowy

Kategoria: Inicjatywy

6 grudnia 2011 r. Młodzi Inżynierowie z Uniwersytetu Młodzieżowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli w warsztatach "Efekty specjalne w TV". Podczas zajęć młodzież wcieliła się w rolę prezenterów telewizyjnych, poznając zasady pracy z tzw. greenboxem.

czytaj więcej o Efekty specjalne w TV - Uniwersytet Młodzieżowy

Easy Matura - warsztaty maturalne z języka angielskiego

Kategoria: Szkoły średnie

Easy Matura - warszaty dla maturzystów z języka angielskiego

Sprzedaż w nowatorskiej odsłonie...- bezpłatne szkolenie

Kategoria: Studenci

W dniu 3 grudnia 2011 r. w ramach projektu "Wiedza kontra kryzys gospodarczy" odbyło się 2 z cyklu 3 szkoleń pt. "Sprzedaż w nowatorskiej odsłonie. Techniki sprzedaży prowokatywnej z elementami NLP oraz solution selling". Szkolenie realizowane było wspólnie z wiodącą na polskim rynku firmą szkoleniową Job Trainings. Celem szkolenia było wyposażenie uczestników w nowoczesną wiedzę na temat  najnowszych i innowacyjnych rozwiązań i technik, wykorzystywanych w obszarze handlu. Szkolenie zakończyło się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu.

czytaj więcej o Sprzedaż w nowatorskiej odsłonie...- bezpłatne szkolenie

Koncert Mikołajkowy

Kategoria: Inicjatywy

6 grudnia 2011 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w Koncercie Mikołajkowym. Koncert przygotowali Chór Śpiewające DUDusie, pod kierownictwem prof. Mirosława Kisiela, Koło Naukowe „Pedagogica” oraz Samorząd Studencki. Najmłodsi goście z niecierpliwością wyczekiwali Świętego Mikołaja, który nie zawiódł i z workiem pełnym słodyczy pojawił się w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Koncert Mikołajkowy

Szkolenie dla studentów - Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych

Kategoria: Inicjatywy

3 grudnia 2011 r. studenci kierunku Informatyka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w szkoleniu prowadzonym we współpracy z Krajowym Stowarzyszenie Informacji Niejawnych.

czytaj więcej o Szkolenie dla studentów - Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych

V Graj i Pomagaj

Kategoria: Inicjatywy

zdjęcie: O. Górny

4 grudnia w dąbrowskiej Hali centrum odbyła się piata edycja charytatywnej akcji "Graj i Pomagaj", w której organizację włączyła się Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o V Graj i Pomagaj

Zajęcia Młodych Inżynierów - Uniwersytet Młodzieżowy

Kategoria: Inicjatywy

29 listopada Młodzi Inżynierowie z Uniwersytetu Młodzieżowego uczestniczyli w kolejnych zajęciach. Studenci grupy I zapoznali się z zagadnieniem eyetrackingu i użyteczności stron internetowych. Zajęcia poprowadził mgr Krzysztof Kacprzyk. Natomiast studenci grupy II uczestniczyli w zajęciach mgr Karola Zawady z fizyki eksperymentalnej "Siły i energia- warsztaty z zasad działania silnika parowego, sił magnetycznych oraz ciśnienia".

czytaj więcej o Zajęcia Młodych Inżynierów - Uniwersytet Młodzieżowy

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w ramach I Dąbrowskich Spotkań Pedagogów

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Ponad 150 osób uczestniczyło w I Dąbrowskich Spotkaniach Pedagogów. Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Iwona krupa - Prezydent Dąbrowy Górniczej. Rektor WSB - prof. Zdzisława Dacko - Pikiewicz złożyła podziękowania na ręce kierownika Katedry Pedagogiki - dr Eugenii Rostańskiej za 5 lat pracy w ramach Katedry Pedagogiki.

czytaj więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa w ramach I Dąbrowskich Spotkań Pedagogów

I Transgraniczne Forum Gospodarcze

Kategoria: Konferencje i Seminaria

1 grudnia 2011 r, w Czeskim Cieszynie odbyło się I Transgraniczne Forum Gospodarcze. To kolejne, organizowane wspólnie przez polski oraz czeski Cieszyn przedsięwzięcie pozwalające budować nową jakość w kontaktach obu miast, przez które jeszcze do niedawna przebiegała granica. Nie bez znaczenia jest fakt, że Forum odbyło się w symbolicznym miejscu - w pobliżu granicznego mostu, który kiedyś dzielił, a dziś łączy mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.

czytaj więcej o I Transgraniczne Forum Gospodarcze

Wizyta stydyjna studentów Logistyki w Technoparku w Gliwicach

Kategoria: Studenci

29 listopada studenci Logisyki II roku wzięli udział w wizycie studyjnej w Parku Naukowo-Technologicznym (Technoparku) w Gliwicach. Głównym celem wizyty było zapoznanie studentów z głównymi celami działalności technoparków i inkubatorów przedsiębiorczości  tj.: tworzenie nowych, innowacyjnych firm technologicznych; transfer technologii do MSP; pozyskiwanie środków z UE i.in. Podczas spotkania pracownicy technoparku starali się zmotywować studentów do założenia własnej innowacyjnej działalności gospodarczej, do prowadzenia której można uzyskać dofinansowanie z UE w wysokości 40 tyś. zł. Biorąc pod uwagę, że Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest najbardziej innowacyjną Uczelnią w regionie studenci, szczególnie kierunków inżynierskich, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pomysłu i wsparcia merytorycznego w zakresie założenia, własnej, opartej na najnowszych technologiach firmy.

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Logistyki w Technoparku w Gliwicach

Wizyta stydyjna studentów Logistyki (II roku) w Fabryce Opla w Gliwicach

Kategoria: Studenci

29 listopada studenci II r. Logistyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w wizycie studyjnej w General Motors - Fabryce Opla w Gliwicach. Podczas wizyty studenci zostali oprowadzeni po fabryce, obserwując prace 3 linii produkcyjnych: tłoczni, karoserii i montażu. Odpowiednie przeszkolenie z BHP oraz wyznaczone ścieżki pozwoliły na bardzo bliską obserwację pracy przy produkcji samochodów marki Opel od momentu przywiezienia do fabryki zwoi blachy do momentu opuszczenia linii montażu kompletnego modelu samochodu. Podczas wizyty studenci dowiedzieli się jak wygląda cały proces produkcji, w jaki sposób nowoczesne technologie  pomagają w zarządzaniu grupą ponad 3000 pracowników fabryki. Najwięcej emocji budziły stanowiska w pełni zautomatyzowane, na których z maksymalną precyzją pracowały roboty przemysłowe. Przyszli logistycy wyrażali także szczególne zainteresowanie sposobami magazynowania i dostarczania części do montażu podzespołów t.j.: kokpit, fotele, silnik itp.

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Logistyki (II roku) w Fabryce Opla w Gliwicach

Inauguracja roku 2011/2012 w Cieszyńskim Uniwersytecie Dzieci

Kategoria: Inicjatywy

Cieszyński Uniwersytet Dzieci - WSB w Cieszynie

Leszek Balcerowicz w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

Leszek Balcerowicz w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej - WSB

28 listopada 2011 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagrody EDUKATOR ROKU prof. Dr hab. Leszkowi Balcerowiczowi.

 

Laureat odebrał nagrodę z rąk Przewodniczącego Wielkiej Kapituły Konkursu prof. Dr hab. Jacka Wodza. Podczas uroczystości Laureat wygłosił wykład: "Walka o wolność w różnych ustrojach".

czytaj więcej o Leszek Balcerowicz w WSB

Wizyta stydyjna studentów Pedagogiki (I roku) w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

Kategoria: Studenci

28 listopada 2011 r. studenci I semestru kierunku Pedagogika uczestniczyli w wizycie studyjnej w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte serca". Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". W jej trakcie studenci mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w tego typu placówce, zobaczyli pomieszczenia warsztatowe, w których osoby niepełnosprawne uczą się m.in. zawodów, a także pomieszczenia w których rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

Dużą niespodzianką było przygotowane, specjalnie dla studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, przedstawienie teatralne, w którym główne role grali podopieczni stowarzyszenia. Wizyta była jednym z wielu aspektów wzajemnej współpracy pomiędzy Uczelnią a Dąbrowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

 

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Pedagogiki (I roku) w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

Spotkanie studentów ekonomii z ekspertem - PKO BP / PKO TFI S.A.

Kategoria: Studenci

28 listopada 2011 r. studenci kierunku ekonomia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbowie Górniczej wzięli udział w spotkaniu z ekspertem Dyrektorem Regionalnym PKO TFI S.A. Jerzym Kobusińskim oraz P. V-ce Dyrektor PKO BP Oddziału Regionalnego nr 1 w Dąbrowie Górniczej P. Marzanną Trzepietowską. Podczas spotkania studenci wysłuchali wykładu pt. "Zmienność na rynku kapitałowym - jak ją wykorzystać w inwestycjach środkówfinasowych" a następnie wzięli udział w otwartej dyskusji, także  na temat przyszłości absolwentów kierunków ekonomicznych w instytucjach finansowych.

Spotkanie zostało organizowane w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" w cyklu spotkań z ekspertami.

czytaj więcej o Spotkanie studentów ekonomii z ekspertem - PKO BP / PKO TFI S.A.

Uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego

Kategoria: Inicjatywy

Uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w teatrze

Andrzejkowy Wieczór w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Kategoria: Inicjatywy

Ponad 90 osób bawiło się na zabawie Andrzejkowej zorganizowanej dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Czeladzi oraz Dąbrowy Górnicze. „Prywatki”-Wojciecha Gąsowskiego, „Mydełko Fa”,” Jesteś Szalona”, „Ściernisko” – Golec Uorkiestra czy „Józek nie daruje Ci tej nocy” to tylko część z hitów, które królowały na parkiecie klubu studenckiego AMIGO 2001 w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Andrzejkowy Wieczór w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Pułapki komunikowania się - prof. dr hab. Katarzyna Popiołek

Kategoria: Inicjatywy

9 listopada 2011 r. w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył sie wykład z prof. dr hab. Katarzyną Popiołek na temat "Pułapek komunikowania się". Wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem seniorów.

czytaj więcej o Pułapki komunikowania się - prof. dr hab. Katarzyna Popiołek

Uniwersytet Młodzieżowy - zajęcia z animacji poklatkowej

Kategoria: Inicjatywy

22 listopada 2011 r. studenci Uniwersytetu Młodzieżowego uczestniczyli w warsztatach z animacji poklatkowej. Młodzi Inżynierowie zapoznali się z techniką realizacji filmów na podstawie wykonanej wcześniej serii fotografii, byli też reżyserami, scenografami i konkstrukotrami występujących w filmie postaci.

czytaj więcej o Uniwersytet Młodzieżowy - zajęcia z animacji poklatkowej

Uniwersytet Młodzieżowy - zajęcia z fizyki eksperymentalnej

Kategoria: Inicjatywy

22 listopada 2011 roku Młodzi Inżynierowie z Uniwersytetu Młodzieżowego WSB wzięli udział w warsztatach "Co się stanie gdy... skrzydło i śmigło". Studenci mieli okazję zbudować własne rakiety, poznać prawa fizyki związane z lataniem i wypróbować w praktyce działanie zbudowanych przez siebie maszyn.

czytaj więcej o Uniwersytet Młodzieżowy - zajęcia z fizyki eksperymentalnej

Kompetencje językowe studenta, czyli wszystko o certyfikatach: TOEIC, LCCI, ETS - spotkanie z ekspertem

Kategoria: Studenci

22 listopada 2011 r. studenci I semestru wszystkich kierunków studiów wzięli udział w spotkaniu poświęconym certyfikatom językowym, możliwości ich zdania i uznawalności przez przyszłych pracodawców. Gościem spotkania była  P. Aleksandra Gelner Kierownik English Language Centre, British Council Katowice.

czytaj więcej o Kompetencje językowe studenta, czyli wszystko o certyfikatach: TOEIC, LCCI, ETS - spotkanie z ekspertem

Spotkanie studentów logistyki z ekspertem - międzynarodowa firma logistyczna Grupa Raben

Kategoria: Studenci

21 listopada 2011 r. studenci logistyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w ramach spotkań z ekspertami, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami międzynarodowej firmy logistycznej Grupy Raben. Gośćmi spotkania byli Pełnomocnik Dyrektora ds. Personalnych P. Katarzyna Słota oraz Customer Service Manager p. Agnieszka Dymek, którzy przedstawili studentom najważniejsze aspekty związane z wykonywaniem zawodu logistyka, omówili charakterystykę współczesnego rynku pracy dla specjalistów ds. logistyki, przedstawili uwarunkowania pracy w międzynarodowej firmie z branży logistycznej, a także zaprezentowali możliwą do realizacji  ścieżkę kariery w Grupie Raben. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "3dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

czytaj więcej o Spotkanie studentów logistyki z ekspertem - międzynarodowa firma logistyczna Grupa Raben

Spotkanie studentów pedagogiki z ekspertem - Warsztat Terapii Zajeciowej dla Osób Niepełnosprawnych

Kategoria: Studenci

21 listopada 2011 r. studenci kierunku Pedagogika Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w spotkaniu ze Starszym Instruktorem Terapii Zajęciowej P. Rafałem Kamieniarzem. Podczas spotkania studenci dowiedzieli się jak praktycznie wygląda zwód terapeuty zajęciowego, jakie kompetencje i kwalifikacje wymagane są przy pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz jakie cele realizuje się w placówkach t.j warsztaty terapii zajęciowej. Spotkanie zorganizowane było w ramach projektu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" a na zaproszenie Akademickiego Biura Karier WSB odpowiedział Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Dąbrowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

 

czytaj więcej o Spotkanie studentów pedagogiki z ekspertem - Warsztat Terapii Zajeciowej dla Osób Niepełnosprawnych

„Burze, grzmoty, trąby powietrzne - ekstremalne zjawiska meteorologiczne”

Kategoria: Inicjatywy

23 listopada 2011 odbył się wykład z prof. Tadeuszem Niedźwiedziem, który dokładnie wyjaśnił i zdefiniował pojęcia związane z ekstremami klimatycznymi, przedstawił charakterystykę wybranych zjawisk ekstremalnych. Zapraszamy do galerii zdjęć

czytaj więcej o „Burze, grzmoty, trąby powietrzne - ekstremalne zjawiska meteorologiczne”

Wizyta studyjna studentów Ekonomii i Zarządzania w NBP - warsztaty

Kategoria: Studenci

21 listopada 2011 r. studenci WSB na kierunkach Ekonomia i Zarządzanie wzięli udział w wizycie studyjnej w Narodowym Banku Polskim (Oddział Regionalny w Katowicach). Wizyta połączona była z warsztatem rozpoznawania znaków pieniężnych. Tego typu umiejętności są niezbędne przy podejmowaniu pracy w instytucjach finansowych, co z pewnością będzie dużym atutem absolwentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Ekonomii i Zarządzania w NBP - warsztaty

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - wykład prof. Ewy Bartnik

Kategoria: Inicjatywy

19 listopada studenci Dąbrowskiego Uniwerstytetu Dziecięcego wzięli udział w wykładzie „Dlaczego jamnik ma krótkie nogi – czyli co to są geny”, który poprowadziła Prof. Ewa Bartnik. Dzieci dowiedziały się m.in. co to są geny, jakie"informacje" przenoszą i jakie są zasady dziedziczenia różnych cech.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - wykład prof. Ewy Bartnik

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - dr Edyta i dr Wojciech Sierkowie

Kategoria: Inicjatywy

19 listopada młodsza grupa studentów DUDu uczestniczyła w wykładzie dr Edyty Sierka i dr Wojciecha Sierka "Małe jest piękne, czyli świat pod naszymi stopami". Tropiciele Nauki przenieśli się w pełen niespodzianek świat owadów, ucząc się o świerszczach, kornikach, szerszeniach i innych małych istotach. Najbardziej fascynujące były jednak prezenty w postaci żywych owadów, które studenci DUDu mogli zabrać do domu, jako zaczątek własnej hodowli.

czytaj więcej o Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - dr Edyta i dr Wojciech Sierkowie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w WSB - 15 listopada 2011!

Kategoria: Inicjatywy

15 listopada 2011 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się szereg inicjatyw związanych z obchodami Światowego  Tygodnia Przedsiębiorczości ( wykłady, debata oksfordzka, szkolenia),  w których udział wzięło ponad 350 uczestników.

Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wraz z Urzędem Miasta w Dąbrowie Górniczej po raz kolejny włączyło się aktywnie w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem ŚTP jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło ponad 100 państw, a w nich kilkanaście tysięcy uczestników!

czytaj więcej o Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w WSB - 15 listopada 2011!

Młodzi Inżynierowie - zajęcia z robotyki

Kategoria: Inicjatywy

15 listopada studenci Uniwersytetu Młodzieżowego w module Młody Inżynier uczestniczyli w warsztatach z robotyki "Zaprogramuj swojego robota". Zajęcia poprowadził dr inż. Artur Babiarz, wybitny specjalista w dziedzinie robotyki i automatyki, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Młodzież mogła zapoznać się z zasadami programowania różnego rodzaju robotów funkcjonalnych.

czytaj więcej o Młodzi Inżynierowie - zajęcia z robotyki

Wizyta stydyjna studentów Pedagogiki w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

Kategoria: Studenci

14 listopada 2011 r. studenci III semestru kierunku Pedagogika uczestniczyli w wizycie studyjnej w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte serca". Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". W jej trakcie studenci mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w tego typu placówce, zobaczyli pomieszczenia warsztatowe, w których osoby niepełnosprawne uczą się m.in. zawodów, a także pomieszczenia w których rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Dużą niespodzianką było przygotowane, specjalnie dla studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, przedstawienie teatralne, w którym główne role grali podopieczni stowarzyszenia. Wizyta była jednym z wielu aspektów wzajemnej współpracy pomiędzy Uczelnią a Dąbrowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Pedagogiki w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

„Starożytna kultura Egiptu” - wykład mgr Zuzanny Jakubowskiej Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kategoria: Inicjatywy

„Starożytna kultura Egiptu” - wykład mgr Zuzanny Jakubowskiej

09 listopada 2011 r. odbył się kolejny wykład dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku, poprowadzony przez mgr Zuzannę Jakubowską. Wykład obejmował tematykę Starożytnego Egiptu od okresu predynastycznego po dynastie Starego Państwa, aż po świt Ramzesa i koniec Nowego Państwa. Oczywiście nie zabrakło przedstawień najważniejszych dokonań architektonicznych Egipcjan. Wędrówka została zakończona najnowszym odkryciem grobowca sprzed 4500 lat dokonanym w XXI wieku. Wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem, każdy z uczestników mógł dowiedzieć się tego, co najbardziej go interesuje.

czytaj więcej o „Starożytna kultura Egiptu” - wykład mgr Zuzanny Jakubowskiej Uniwersytet Trzeciego Wieku

Domowe laboratorium chemiczne - warsztaty w ramach Uniwersytetu Młodzieżowego

Kategoria: Inicjatywy

 

15 listopada studenci Uniwersytetu Młodzieżowego uczestniczyli w zajęciach z fizyki eksperymentalnej: "Domowe laboratorium chemiczne - warsztaty z zakresu działania kwasów i zasad, materiałów chłodzących oraz środków czystości". Podczas warsztatów, które poprowadził mgr Karol Zawada, Młodzi Inżynierowie mieli możliwość wykonania szeregu eksperymentów i doświadczeń chemicznych z popularnie dostępnych produktów spożywczo-przemysłowych.

 

czytaj więcej o Domowe laboratorium chemiczne - warsztaty w ramach Uniwersytetu Młodzieżowego

Wizyta stydyjna studentów Logistyki w Sląskim Centrum Logistycznym w Gliwicach

Kategoria: Studenci

W październiku 2011 r. studenci kierunku Logistyka wzięli udział w wizycie  studyjnej w Śląskim Centrum Logistycznym w Gliwicach. Podczas wizyty studentom umożliwiono wejście na terminal kontenerowy firmy  PCC Intermodal S.A. Wizyta zorganizowana została w celu praktycznego zaznajomienia studentów z tematyką działalności centrów logistycznych i praktycznymi aspektami pracy specjalistów ds. logistyki.

 

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Logistyki w Sląskim Centrum Logistycznym w Gliwicach

Zajęcia Chóru Śpiewające DUDusie

Kategoria: Inicjatywy

W ramach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego studenci mogą korzystać z szerokiej oferty zajęć fakultatywnych. Miłośnicy śpiewania uczęszczają m.in. na zajęcia chóru Śpiewające DUDusie, który prowadzi prof. Mirosław Kisiel. Podczas zajęć dzieci uczą się różnorodnego repertuaru, przygotowując się do występów okolicznościowych, np. koncertu mikołajkowego, zakończenia roku, itd.

 

czytaj więcej o Zajęcia Chóru Śpiewające DUDusie

Uniwersytet Młodzieżowy - warsztaty Młodych Inżynierów

Kategoria: Inicjatywy

8 listopada 2011 r. grupa Młodych Inżynierów I roku Uniwersytetu Młodzieżowego uczestniczyła w zajęciach mgr Daniela Dawidowicza "Szyfry i szyfrowanie - zaawansowane techniki kryptografii".

czytaj więcej o Uniwersytet Młodzieżowy - warsztaty Młodych Inżynierów

Uniwersytet Młodzieżowy - warsztaty Młodych Inżynierów (rok 2)

Kategoria: Inicjatywy

8 listopada 2011 r. studenci II roku Uniwersytetu Młodzieżowego w module Młody Inżynier wzięli udział w warsztatach z fizyki eksperymentalnej. Zajęcia "Spectrum - atomowe światło" poprowadził mgr Karol Zawada.

czytaj więcej o Uniwersytet Młodzieżowy - warsztaty Młodych Inżynierów (rok 2)

Wizyta stydyjna studentów Stosunków Międzynarodowych i Filologii angielskiej w Krakowie

Kategoria: Studenci

8 listopada 2011 r. studenci WSB kierunków Stosunki Międzynarodowe i Filologia Angielska wzięli udział w wizycie studyjnej w Konsulacie Generalnym  Stanów Zjednoczonych i Francji oraz w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" a jej celem było zapoznanie studentów m.in.  z zasadami etykiety biznesowej Japonii, poznanie filarów japońskiej sztuki i kultury, a także spotkanie z przedstawicielami dyplomacji krajów takich jak Stany Zjednoczone i Francja.

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Stosunków Międzynarodowych i Filologii angielskiej w Krakowie

Etykieta w biznesie - szkolenie

Kategoria: Inicjatywy

W dniu 5 listopada 2011 r. w ramach projektu " Wiedza kontra kryzys gospodarczy" odbyło się 1 z cyklu 3 szkoleń pt. "Etykieta w biznesie". Szkolenie realizowane było wspólnie z wiodącą na polskim rynku firmą szkoleniową Job Trainings. Celem szkolenia było: wyposażenie uczestników w wiedzę na temat  prawidłowych postaw, zachowań dobrze widzianych i kształtujących pozytywny obraz osoby w sytuacjach profesjonalnych; wykształcenie  umiejętności  taktownego, profesjonalnego i eleganckiego zachowania
w stosunku do ludzi, z którymi kontaktujemy się na płaszczyźnie zawodowej – w ramach kontaktów i współpracy koleżeńskiej lub kontaktów z klientami, pracodawcami, kontrahentami; umiejętne łączenie wskazówek zdrowego rozsądku, szacunku i uczciwości wobec osób, z którymi się pracuje, studiuje, spędza czas; umiejętności nawiązywania współpracy kooperacyjnej; poznanie zasad zachowania się podczas oficjalnych spotkań, wystosowywania zaproszeń i ich przyjmowania. Skolenie zakończyło się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu.

czytaj więcej o Etykieta w biznesie - szkolenie

Uniwersytet Modzieżowy - warsztaty z Komunikacji Interpersonalnej

Kategoria: Inicjatywy

Warsztaty Uniwersytet Młodzieżowy WSB

2 listopada 2011 r. Młodzi Humaniści z Uniwersytetu Młodzieżowego Wyższej Szkoły Biznesu uczestniczyli w warsztatach "Komunikacja interpersonalna dla nastolatków", ktore poprowadziła mgr Sylwia Sędrowicz. Zajęcia były kontynuacją zajęć "Budowanie zespołu", ktore odbyły się 26 października. Zajęcia miały zarówno charakter integracyjny, jak i edukacyjny.

czytaj więcej o Uniwersytet Modzieżowy - warsztaty z Komunikacji Interpersonalnej

Inauguracja roku 2011/2012 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Czeladzi

Kategoria: Inicjatywy

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi

Młodzi Humaniści - zajęcia z Budowania zespołu

Kategoria: Inicjatywy

26 października studenci Uniwersytetu Młodzieżowego modułu Młody Humanista uczestniczyli w warsztatach "Budowanie zespołu". Zajęcia przeprowadzone przez mgr Sylwię Sędrowicz miały zarówno charakter edukacyjny, jak i integracyjny.

czytaj więcej o Młodzi Humaniści - zajęcia z Budowania zespołu

Infrastruktura dla osób niepełnosprawnych

Kategoria: Infrastruktura

Nasza Uczelnia jest jedną z najlepiej dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych w skali kraju.

czytaj więcej o Infrastruktura dla osób niepełnosprawnych

Młodzi Inżynierowie- warsztaty fotograficzne

Kategoria: Inicjatywy

18 października grupa Młodych Inżynierów z Uniwersytetu Młodzieżowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyła w warsztatach z fotografii studyjnej. Młodzież dowiedziała się m.in. w co wyposażone jest studio fotograficzne, jak wykorzystać różne rodzaje oświetlenia oraz w jaki sposób wykonać profesjonalne zdjęcie portretowanej osoby. Zajęcia prowadził doświadczony fotograf - Grzegorz var Bogya De Csepy.

czytaj więcej o Młodzi Inżynierowie- warsztaty fotograficzne

Ogólnokrajowy Tydzień Kariery

Kategoria: Targi pracy

21 października 2011 r.  w Olkuszu odbyło się spotkanie "Poradnictwo kariery dla każdego ucznia" w ramach Ogólnokrajowego Tygodnia Kariery. Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu we współpracy z uczelniami wyższymi województwa śląskiego i małopolskiego, w tym z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej zorganizował spotkanie dla maturzystów powiatu olkuskiego, w ramach którego uczelnie wyższe mogły zaprezentować ofertę kształcenia ze szczególnym uwzględnieniem tzw. "kierunków przyszłości".Z ramienia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z maturzystami rozmawiał Doradca Zawodowy, który przedstawił propozycję kierunków kształcenia oraz listę najbardziej pożądanych na rynku pracy zawodów z uwzględnieniem prognoz rynku pracy na lata 2015-2030.

czytaj więcej o Ogólnokrajowy Tydzień Kariery

Inauguracja Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego 2011/2012

Kategoria: Inicjatywy

Pamiątkowe zdjęcie Studentów DUD w r.ak. 2011/2012

22 października 2011 r. nowy rok akademicki na Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym w Wyższej Szkole Biznesu przywitało ponad 200 studentów wraz z rodzicami i opiekunami.

czytaj więcej o Inauguracja Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego 2011/2012

Ekstremalne zjawiska meteorologiczne - wykład Prof. dr hab. Tadeusza Niedźwiedzia

Kategoria: Inicjatywy

Uniwersytet Trzeciego Wieku - wykład prof. Tadeusz Niedźwiedź

19 października 2011 odbył się wykład z prof. Tadeuszem Niedźwiedziem, który dokładnie wyjaśnił i zdefiniował pojęcia związane z ekstremami klimatycznymi, przedstawił charakterystykę wybranych zjawisk ekstremalnych.

czytaj więcej o Ekstremalne zjawiska meteorologiczne - wykład Prof. dr hab. Tadeusza Niedźwiedzia

Adaptacja i wyposażenie laboratoriów dydaktycznych, pracowni komputerowych i biblioteki w Akademii WSB

Kategoria: Infrastruktura

Uniwersytet Młodzieżowy - Inauguracja r. ak. 2011/2012

Kategoria: Inicjatywy

W dniu 13 października 2011 r. o godz. 16.30 odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 na Uniwersytecie Młodzieżowym. Inicjatywa Uniwersytetu dla gimnazjalistów powołana została w roku 2010 przez Wyższą Szkołę Biznesu  w Dąbrowie Górniczej. Do współpracy włączył się PKO Bank Polski, Oddział 1 w Dąbrowie Górniczej, który jest głównym sponsorem projektu oraz jego partnerem merytorycznym. Honorowy patronat nad inicjatywą sprawuje Minister Edukacji Narodowej. W uroczystości inauguracji udział wzięli: młodzież gimnazjalna wraz z rodzicami, Dyrektor Banku PKO BP P. Iwona Michalska, Prodziekan WSB mgr Jacek Uroda. Uroczystość uświetnił wykład prof. Jacka Wodza na termat "Dylematów demokracji...oczami nastolatków".

czytaj więcej o Uniwersytet Młodzieżowy - Inauguracja r. ak. 2011/2012

Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji

Kategoria: Targi pracy

Dnia 12 października 2011 r. Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zorganizował po raz kolejny Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji. Wśród wystawców targów znalazły się instytucje i organizacje wspierające i promujące zatrudnienie z całego województwa, wśród nich Akademickie Biuro Karier naszej Uczelni. Pracownicy ABK prezentowali odwiedzającym targi: liczne oferty pracy, praktyk i staży, bezpłatne szkolenia i warsztaty, możliwość wypełnienia kwestionariusza preferencji zawodowych a także najnowsza ofertę edukacyjna Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków studiów "gwarantujących" zatrudnienie.

czytaj więcej o Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji

Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie

Kategoria: Inauguracje

Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie

Porozumienie z GIODO

Kategoria: Współpraca

Porozumienie WSB z GIODO Minister Andrzej Lewiński i Rektor WSB prof. Zdzisława Dacko-Pikiewic

5 października 2011r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej podpisała porozumienie o współpracy z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Te ważne porozumienie pozwoli naszej uczelni prowadzić we współpracy z GIODO studia podyplomowe „Ochrona danych osobowych i informacji prawnie chronionych w administracji i biznesie".

czytaj więcej o Porozumienie z GIODO

Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012

Kategoria: Inauguracje

5 października 2011 r. w Audytorium Maximum Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie zainaugurowała kolejny rok akademicki, już XVII w swojej historii.

czytaj więcej o Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012

Porozumienie z Danish Academy of Business and Technology

Kategoria: Współpraca

28 września 2011 Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zawarła porozumienie z Danishe Academy of Business and Technology - duńską uczelnią wyższą, której przedstawicieli Susanne Dixen oraz Flemminga Andersen mieliśmy przyjemność gościć w murach WSB.

czytaj więcej o Porozumienie z Danish Academy of Business and Technology

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym WSB w Żywcu

Kategoria: Inauguracje

1 października 2011 r. w Auli Zespołu Szkół Mechaniczo- Elektrucznych w Żywcu odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznycm WSB w Żywcu. Kolejny rok akademicki rozpoczęło kilkuset studentów.

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym WSB w Żywcu

Gala wręczenia dyplomów ukończenia studiów II stopnia 23.09.2011

Kategoria: Graduacje

Gala wręczenia dyplomów zakończenia studiów magisterskich 2011

23 września 2011 r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów absolwentom studiów II stopnia.

czytaj więcej o Gala wręczenia dyplomów ukończenia studiów II stopnia 23.09.2011

Festiwal Ludzi Aktywnych

Kategoria: Akcje promocyjne

23 września pod Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbył się Festiwal Ludzi Aktywnych. Podczas festiwalu Doradca Zawodowy WSB - Katarzyna Sienkiewicz- udzielał bezpłatnych porad z zakresu poruszania się po rynku pracy, udzielał informacji o źródłach ofert pracy, sposobach podnoszenia kwalifikacji. Każdy zainteresowany mógł wypełnić Test Predyspozycji Zawodowych, którego wyniki przedyskutował z doradcą.

czytaj więcej o Festiwal Ludzi Aktywnych

Gala wręczenia dyplomów ukończenia studiów I stopnia 23.09.2011

Kategoria: Graduacje

Gala wręczenia dyplomów ukończenia studiów I stopnia WSB

23 września 2011 odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom studiów I stopnia licencjackich i inżynierskich.

czytaj więcej o Gala wręczenia dyplomów ukończenia studiów I stopnia 23.09.2011

Ekspert z Kanady szkoli studentów z WSB

Kategoria: Studenci

20 września 2011 r. studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu „Wystąpienia publiczne i skuteczna autoprezentacja". Szkolenie poprowadziła Senior Dradca międzynarodowej firmy "COUNTERPOINT Communications" Joanna Piros.

czytaj więcej o Ekspert z Kanady szkoli studentów z WSB

WSB w Cieszynie grała dla Dominiki.

Kategoria: Inicjatywy

17 września w Cieszynie odbył się Koncert Charytatywny - Gramy dla Dominiki na którym wystąpili Tehu&Ryży, Hirs skład, Dono/Tewu oraz Ten Typ Mes przez wielu mianowany najlepszym polskim raperem.

czytaj więcej o WSB w Cieszynie grała dla Dominiki.

Zakończenie studiów podyplomowych 2011 - Pałac Kultury Zagłębia

Kategoria: Graduacje

Wręczenie dyplomów absolwentom, którzy otrzymali wyróżnienia

Warsztaty fotograficzne Młodych Inżynierów - sesja w studio

Kategoria: Inicjatywy

7 czerwca 2011 r. grupa Młodych Inżynierów z Uniwersytetu Młodzieżowego wzięła udział w warsztatach fotograficznych w profesjonalnym studio foto. Wynik ich pracy przedstawia specjalna galeria zdjęć, która powstała na kolejnych warsztatach fotograficznych, które odbywały się w laboratorium cyfrowej obróbki zdjęć. Zapraszamy do galerii.

czytaj więcej o Warsztaty fotograficzne Młodych Inżynierów - sesja w studio

I KONFERENCJA „MODELE FUNKCJONOWANIA WSPÓŁCZESNEGO BIZNESU - TEORIA I PRAKTYKA"

Kategoria: Konferencje i Seminaria

II KONFERENCJA „MODELE FUNKCJONOWANIA WSPÓŁCZESNEGO BIZNESU - TEORIA I PRAKTYKA

14 czerwca 2011 w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się II Konferencja „Modele funkcjonowania współczesnego biznesu - teoria i praktyka".

czytaj więcej o I KONFERENCJA „MODELE FUNKCJONOWANIA WSPÓŁCZESNEGO BIZNESU - TEORIA I PRAKTYKA"

Wycieczka do ArcelorMittal Poland S.A - Uniwersytet Młodzieżowy

Kategoria: Inicjatywy

4 czerwca 2011 r. grupa Młodych Inżynierów z Uniwersytetu Młodzieżowego w ramach programu "Na Plus" wzięła udział w wycieczce do dawnej Huty Katowice, obecnie ArcelorMittal Poland S.A oddział w Dąbrowie Górniczej.

Wycieczka rozpoczęła się w budynku Dyrekcji, gdzie odbył się pokaz filmu o budowie wielkiego pieca. Następnie autokary przewiozły Młodych Inżynierów  po terenie Huty.Podczas  przejazdu ogromne wrażenie na wszystkich zrobił rozległy teren jaki podlega hucie, ogrom infrastruktury, wielkie piece, stalownia, walcownie. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na hale i obejrzenie produkcji na walcowni dużej i średniej. Wycieczka zorganizowana została w ramach Dnia Hutnika.

czytaj więcej o Wycieczka do ArcelorMittal Poland S.A - Uniwersytet Młodzieżowy

Konferencja - Szlak Zabytków Techniki Województwa Ślaskiegi w Zagłąbiu Dąbrowskim

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Konferencja Szlak Zabytków techniki Województwa Śląskiego w Zagłębiu Dąbrowskim

1 czerwca 2011 w Czeladzi odbyła się konferencja pt. "Szlak Zabytków techniki Województwa Śląskiego w Zagłębiu Dąbrowskim - turystyka industrialna śladami „złotego wieku" kultury przemysłowej".

czytaj więcej o Konferencja - Szlak Zabytków Techniki Województwa Ślaskiegi w Zagłąbiu Dąbrowskim

Uniwersytet Młodzieżowy-uroczystość wręczenia dyplomów

Kategoria: Inicjatywy

29 maja 2011 r. podczas Święta Miasta Dąbrowa Górnicza odbyło się uroczyste zakończenie I edycji Uniwersytetu Młodzieżowego. Absolwenci I roku studiów modułu Młody Inżynier i Młody Humanista odebrali dyplomy z rąk Rektor WSB prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, Prezydenta Dąbrowy Górniczej Zbigniewa Podrazy oraz Dyrektor PKO Bank Polski Oddział w Dąbrowie Górniczej Iwony Michalskiej.

czytaj więcej o Uniwersytet Młodzieżowy-uroczystość wręczenia dyplomów

Żakalia studentów WSB w ramach Dni Dąbrowy Górniczej 27 maja 2011

Kategoria: Studenci

Żakalia studentów WSB w ramach Dni Dąbrowy Górniczej 27 maja 2011

Warsztaty fotograficzne Młodych Inżynierów - sesja w plenerze

Kategoria: Inicjatywy

W maju 2011 r. grupa Młodych Inżynierów z Uniwersytetu Młodzieżowego wzięła udział w warsztatach fotograficznych w plenerze. Zajęcia miały na celu zapoznać młodzież z techniką wykonywania zdjęć, pozowania, wyboru scenerii. Warsztaty prowadził fotograf, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zapraszamy do galerii zdjęć, która prezentuje wyniki profesjonalnych sesji zdjęciowych naszych studentów.

czytaj więcej o Warsztaty fotograficzne Młodych Inżynierów - sesja w plenerze

Prezes RiG w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

21 maja 2011 r. o godz. 12:00 w Audytorium Maximum odbył się wykład Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej Pana Tadeusza Donocika. W wykładzie z zakresu „Innowacyjności regionu” oraz „Zarządzania innowacjami” udział wzięło ponad 400 osób .

czytaj więcej o Prezes RiG w WSB

Warsztaty z materii ciał i cieczy Młodych Inżynierów

Kategoria: Inicjatywy

29 marca 2011 grupa Młodych Inżynierów z Uniwersytetu Młodzieżowego wzięła udział w warsztatach pt. "Archimedes i Kartezjusz, czyli właściwości materii". Podczas zajęć studenci wykonali szereg doświadczeń, które miały wyjaśnić zasady działania m.in. Prawa Archimedesa, czyli istnienia siły wyporu, jej związku z gęstością cieczy i kształtem zanurzonego ciała (nurek Kartezjusza). Studenci wyznaczali gęstość ciał stałych i cieczy, badali napięcie powierzchniowe. Doświadczenia prowadzone były m.in przy użyciu profesjonalnego mikroskopu.

czytaj więcej o Warsztaty z materii ciał i cieczy Młodych Inżynierów

Festiwal Sportu WSB - Paintball

Kategoria: Inicjatywy

Festiwal sportu WSB - Paintball

8 maja 2011 r. w ramach Festiwalu Sportu WSB studenci i absolwenci Uczelni grali w paintball korzystając z pola paitballowego zlokalizowanego w chorzowskim Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Zapawa była przednia o czym świadczą zdjęcia z tego wydarzenia.

czytaj więcej o Festiwal Sportu WSB - Paintball

Festiwal Sportu w WSB - Gokarty

Kategoria: Inicjatywy

Festiwal Nauki w WSB - Gokarty

4 maja 2011 r. na terenie Autodromu Sosnowiec przy ul. Stawowej 4 odbyły się wyścigi gokartów w ramach Festiwalu Sportu w WSB. Studenci i absolwenci naszej Uczelni mogli spróbować swoich sił w gokartach na specjalnie przygotowanym torze. Rywalizacja była bardzo zacięta.

czytaj więcej o Festiwal Sportu w WSB - Gokarty

Festiwal Sportu w WSB - Kręgle

Kategoria: Inicjatywy

Festiwal Sportu  w WSB - Kręgle

5 maja 2011 r. w kręgielni Nemo w ramach Festiwalu Sportu WSB  odbyły się zawody studentów, absolwentów i pracowników WSB w kręgle
.

czytaj więcej o Festiwal Sportu w WSB - Kręgle

Warsztaty optyczne Młodych Inżynierów

Kategoria: Inicjatywy

1 marca 2011 r. Młodzi Inżynierowie po raz kolejny spotkali się z Panem Korkiem. Podczas warsztatów optycznych studenci Uniwersytetu Młodzieżowego wytwarzali za pomocą soczewki skupiającej ostrość obraz przedmiotu na ekranie. Obliczali powiększenie obrazu w soczewce. Wyznaczali odległość ogniskowych soczewek z wykorzystaniem ławy optycznej, a także zapoznali się z działaniem i budową przedmiotów optycznych codziennego zastosowania.

 

 

czytaj więcej o Warsztaty optyczne Młodych Inżynierów

Warszawa - wizyta studyjna studentów w Sejmie i Senacie

Kategoria: Studenci

26 kwietnia 2011 studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli w wizycie studyjnej do Warszawy.

czytaj więcej o Warszawa - wizyta studyjna studentów w Sejmie i Senacie

Zakończenie studiów 2011 - uroczysta gala

Kategoria: Graduacje

Uroczysta gala zakończenia studiów wyższych WSB 2011

27 kwietnia 2011 r. odbyła się uroczysta gala zakończenia studiów wyższych dla absolwentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Gospodarzem uroczystej gali była Pani Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna.

czytaj więcej o Zakończenie studiów 2011 - uroczysta gala

Powołanie Rady Biznesu w cieszyńskiej WSB

Kategoria: Gościli w WSB

od lewej p. Janina Żagan – Burmistrz Miasta Skoczowa, p. Anna Stefaniak-Bacza – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie, p. Stanisław Kubicius - Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, p.Mieczysław Szczurek – Burmistrz Miasta Cieszyna

Wizyta studyjna studentów Informatyki w Work Express

Kategoria: Studenci

18 kwietnia 2011 r. studenci Informatyki WSB mogli przekonać się w jaki sposób tworzy się profesjonalne i dobrze współpracujące zespoły IT. Specjaliści z firmy Work Express Sp. z o.o. oprowadzili studentów po nowoczesnym ośrodku IT oraz z perspektywy własnych doświadczeń opowiedzieli,  jak ważne dla biznesu internetowego jest stworzenie dobrego zespołu IT.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Informatyki w Work Express

1 Konkurs Wiedzy Logistycznej

Kategoria: Inicjatywy

1 Konkurs Wiedzy Logistycznej WSB

18 kwietnia 2011 r. z inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się 1 Konkurs Wiedzy Logistycznej. Spośród 130 uczestników  z blisko 30 szkół najlepszym okazał się Kamil Kustra z Zespołu Szkół w Porębie.

czytaj więcej o 1 Konkurs Wiedzy Logistycznej

Warsztaty fotograficzne Młodych Inżynierów

Kategoria: Inicjatywy

12 kwietnia 2011 r.Młodzi Inżynierowie z Uniwersytetu Młodzieżowego wzięli udział w warsztatach fotograficznych z zakresu fotografii cyfrowej. Pierwsze zajęcia odbyły się w studio fotograficznym, gdzie studenci przekonali się na czym plega praca fotografa, jak i w co wyposażone jest profesjonalne studio, w jaki sposób używać oświetlenia, dodatkowo młodzież nauczyła się wykonywania zdjęć portretowych. Zajęcia poprowadziła P. Anna Lorenc, fotograf i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Kolejne zajęcia w ramach warsztatów fotograficznych to zajęcia w plenerze oraz w laboratorium grafiki komputerowej.

czytaj więcej o Warsztaty fotograficzne Młodych Inżynierów

Matura na luzie z WSB

Kategoria: Szkoły średnie

15 kwietnia 2011 r. dla wszystkich, którzy już za kilkanaście dni przystąpią do egzaminu maturalnego Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej przygotowała cykl wykładów pod hasłem „Matura na luzie" . Maturzyści mogli wysłuchać wykładów na temat: Liczby Zespolone"; „Autoprezentacja na maturze"; „Demony, wampiry, upiory w literaturze romantyzmu i Młodej Polski".

czytaj więcej o Matura na luzie z WSB

Wizta studyjna studentów WSB z Cieszyna w zakładzie Polifarb Cieszyn SA.

Kategoria: Studenci

Studenci WSB w Polifarb Cieszyn SA

05.04.2011 studenci kierunku Zarządzanie o specjalności inżynier jakości uczestniczyli w wizycie studyjnej w PPG PolifarbCieszyn SA. Podczas wizyty studenci mieli okazję zapoznać się z praktycznym zastosowaniem technik zarządzania jakością oraz ich efektami. Pod okiem fachowców uczestnicy mogli obserwować procesy realizowane w zakładzie produkcyjnym. W trakcie wizyty studenci mogli zobaczyć w jaki sposób można poprawiać jakość oraz jak odbywa się kontrola jakości wyrobu w laboratorium. Wizyta była doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń i uzyskania odpowiedzi na nurtujące uczestników pytania.

czytaj więcej o Wizta studyjna studentów WSB z Cieszyna w zakładzie Polifarb Cieszyn SA.

Warsztaty magnetyczne Młodych Inżynierów

Kategoria: Inicjatywy

15 marca 2011 r. studenci Uniwersytetu Młodzieżowego mogli w doświadczalny sposób poznać działanie sił magnetycznych oraz sposoby ich wykorzystywania w życiu codziennym i w innowacyjnych przedsięwzięciach. Encyklopedia pod nazwą „ magnetyzm określa zespół zjawisk fizycznych związanych z polem magnetycznym, które może być wytwarzane zarówno przez prąd elektryczny jak i przez materiały magnetyczne”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej o Warsztaty magnetyczne Młodych Inżynierów

Sesja zdjeciowa studentów WSB z Cieszyna

Kategoria: Studenci

W ramach prac nad nowym informatorem zawierającym informacje o studiach w cieszyńskim Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu , odbyła się sesja zdjęciowa, w której wzieli udział studenci WSB z Cieszyna.
Zapraszamy do oglądnięcia wyników pracy fotografa Romana Koszowskiego.

czytaj więcej o Sesja zdjeciowa studentów WSB z Cieszyna

Goście WSB z programu Erasmus

Kategoria: Studenci

Studenci z programu Erasmus w WSB

Już kolejny raz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej gości studentów w ramach programu Erasmus. W tym roku akademickim z możliwości studiowania w WSB skorzystali studenci z partnerskich uczelni w Turcji m.in. z Eskisehir Osmangazi University, Anadolu University oraz Bayburt University

czytaj więcej o Goście WSB z programu Erasmus

Warsztaty dziennikarskie Młodych Humanistów

Kategoria: Inicjatywy

30 marca 2011 r. odbyły się pierwsze zajęcia z dziennikarstwa prasowego. Młodzież pod czujnym okiem profesjonalnej dziennikarki zabrała sie do stworzenia od podstaw nowej gazety o wymownym tytule "Never say never". Młodzi dziennikarze nabyli umiejętności z zakresu skłau gazety, pisania newsów, tworzenia logo, a także poznali historię prasy. Kto wie może wśród naszych Młodych Humanistów kryje się talent na miarę Jacka Żakowskiego czy Tomasza Lisa? Kolejne zajęcia już wkrótce a póki co studenci siedzą w domu nad zadanymi im ćwiczeniami.

czytaj więcej o Warsztaty dziennikarskie Młodych Humanistów

Zakończenie studiów podyplomowych - marzec 2011 r.

Kategoria: Graduacje

JM REKTOR prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz - gala zakończenie studiów podyplomowych

25 marca 2011 r. odbyła się gala wręczenia dyplomów ukończenia studiów podyplomowych.  Uroczystości przewodniczyła JM Rektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, która wraz z promotorami  wręczyła dyplomy blisko dwustu absolwentom.

czytaj więcej o Zakończenie studiów podyplomowych - marzec 2011 r.

Biotechnologia roślin w XXI w. - wyzwania i dylematy - wykład

Kategoria: Inicjatywy

prof. dr hab. Jacek Hennig - Biotechnologia roślin w XXI w. - wyzwania i dylematy

Podczas wykładu odbywajacego się w ramach VII Festiwalu Nauki prof. dr hab. Jacek Hennig - biochemik i mikrobiolog, pracownik naukowy Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie, starał się odpowiedzieć na pytanie czy współczesna biotechnologia roślin da nam możliwości skutecznego zabezpieczenia ludzkości przed wizją głodu.

 

czytaj więcej o Biotechnologia roślin w XXI w. - wyzwania i dylematy - wykład

Inicjatywy społeczne na portalach społecznościowych – debata panelowa

Kategoria: Inicjatywy

Portale społecznościowe powoli przestają być już tylko miejscem zabaw, gier i czatów. Coraz bardziej popularne stają się na nich różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Zakładając konto na portalu społecznościowym i biorąc udział w różnego rodzaju akcjach, czy po prostu - zabawach, możemy okazać swoje wsparcie dla wielu ważnych kampanii w świecie realnym. Portale społecznościowe mogą służyć pomocą w propagowaniu wielu ważnych akcji społecznych. Moderatorem debaty był red Paweł Sito a dyskutantami Michał Łukasiewicz – Key Account Manager, ARBOinteractive Polska – Facebook NOW; Joanna Gajewska - dyrektor ds. komunikacji w Naszaklasa.pl; Mateusz Tułecki - socjolog, wykładowca w Katedrze Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie; dr Piotr Kulas – socjolog; adiunkt w Katedrze Socjologii Wyższej Szkoły Biznesu  w Dąbrowie Górniczej; Jacek Uroda - wykładowca w Katedrze Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Inicjatywy społeczne na portalach społecznościowych – debata panelowa

Warsztaty rozwoju osobistego: Budowanie poczucia własnej wartości

Kategoria: Inicjatywy

Warsztat prowadzony przez Magdalenę Stencel - psychologa, trenera umiejętności psychospołecznych w ramach VII Festiwalu Nauki, miał na celu odkrywać i umacniać poczucie własnej wartości uczestników i ich wiarę we własne możliwości.Jak przekonywała Magdalena tencel - "gdy uwierzysz w siebie - inni zrobią to samo".

czytaj więcej o Warsztaty rozwoju osobistego: Budowanie poczucia własnej wartości

Co z tym Państwem? - wykład red. Jacka Żakowskiego

Kategoria: Inicjatywy

Co z tym Państwem? -to pytanie jakie potawił Jacek Żakowski – publicysta "Polityki" , jeden z założycieli Gazety Wyborczej - uczestnikom wykładu w ramach VII Festiwalu Nauki.
Kryzys pokazał, że doniesienia o rychłej śmierci państwa są jednak przedwczesne. Jego słabość szkodzi gospodarce, bo zwiększa ryzyko wynikające ze słabości rynku i niszczy demokrację zamieniając ją w targowisko próżności.

czytaj więcej o Co z tym Państwem? - wykład red. Jacka Żakowskiego

Polska Prezydencja w Unii Europejskiej - wykład dr Jana Olbrychta

Kategoria: Inicjatywy

1 lipca 2011 roku Polska obejmuje Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. O wyzwaniach jakie stoją przed Polską prezydencjom uczestnikom VII Festiwalu Nauki swoją wiedzę przekazywał  dr Jan Olbrycht – doktor socjologii; od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej; Wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego.

czytaj więcej o Polska Prezydencja w Unii Europejskiej - wykład dr Jana Olbrychta

"Magia radia" - warsztat w ramach Festiwalu Nauki

Kategoria: Inicjatywy

red Krzysztof Michalski - Magia radia – warsztaty dziennikarskie

Warsztat organizowany w ramach VII Festiwalu Nauki oprócz wiadomości teoretycznych dotyczących radia pozwolił uczestnikom przećwiczyć przygotowanie aparatu wymowy, Głosu oraz zachowanie podczas wywiadu radiowego. Red Krzysztof Michalski podzielił się również wieloma przydatnymi trickami dziennikarskimi, wykorzystanymi przez wszystkie media elektroniczne - nie tylko radio.

czytaj więcej o "Magia radia" - warsztat w ramach Festiwalu Nauki

"Czy pstrykać czy fotografować?" - warsztaty w ramach Festiwalu Nauki

Kategoria: Inicjatywy

dr Patrycja Dołowy- warsztat

Dr Patrycja Dołowy - fotografka artystyczna, mikrobiolożka, genetyczka drobnoustrojów, doktor nauk przyrodniczych - przedstawiła uczestnikom warsztatów organizowanych w ramach VII Festiwalu Nauki cudowny świat fotografii.

czytaj więcej o "Czy pstrykać czy fotografować?" - warsztaty w ramach Festiwalu Nauki

"Problemy aerodynamiczne szybkich samochodów" - wykład w ramach Festiwalu Nauki

Kategoria: Inicjatywy

dr hab. inż. Janusz Piechna  Problemy aerodynamiczne szybkich samochodów

Wykład dr hab. inż. Janusza Piechny - wykładowcy na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zatytułowany "Problemy aerodynamiczne szybkich samochodów " był okazją do poznania ciekawych zagadnień, z którymi na codzień borykaja się producenci samochodów. Uczestnicy zapoznali się z historią rozwoju urządzeń aerodynamicznych, wykorzystywanych głównie w samochodach formuły 1, ich zasad działania, niebezpieczeństw z tym związanych, ograniczeń regulaminowych, wpływu na bezpieczeństwo i konstrukcję samochodów osobowych. Dla kontrastu przedstawiony zostanie egzemplarz pojazdu eksperymentalnego przeznaczonego do jazdy w konkurencji minimalnego zużycia paliwa a uczestnicy wykładu poznają techniki minimalizowania zużycia paliwa dla tego typu pojazdów.

czytaj więcej o "Problemy aerodynamiczne szybkich samochodów" - wykład w ramach Festiwalu Nauki

Czy gry komputerowe myślą? - wykład - mgr inż. Leszek Porębski

Kategoria: Inicjatywy

Czy gry komputerowe myślą?  - wykład - mgr inż. Leszek Porębski

mgr inż. Leszek Porębski podczas wykładu w ramach VII Festiwalu Nauki starał się odpowiedzieć czym jest sztuczna inteligencja oraz na czym polega stworzenie „myślącej" gry komputerowej.

czytaj więcej o Czy gry komputerowe myślą? - wykład - mgr inż. Leszek Porębski

"Historia pewnej gwiazdy" - dr Tomasz Rożek

Kategoria: Inicjatywy

Jak rodzą się gwiazdy, jak długo żyją, jak umierają? Na te pytania starał sie odpowiedzieć W ramach Festiwalu Nauki dr Tomasz Rożek – fizyk, dziennikarz naukowy; kieruje działem "nauka i gospodarka" w tygodniku "Gość Niedzielny", założyciel Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa.

czytaj więcej o "Historia pewnej gwiazdy" - dr Tomasz Rożek

Wyzwania lidera - jak przewodzić? - warsztat w ramach Festiwalu Nauki

Kategoria: Inicjatywy

Wyzwania lidera - jak przewodzić?

Jaki sens ma przewodzenie ludziom?  Na to pytanie starali się udzielić odpowiedzi uczestnicy warsztatu, który odbył się w WSB 22 marca 2011 r. w ramach Festiwalu Nauki.

czytaj więcej o Wyzwania lidera - jak przewodzić? - warsztat w ramach Festiwalu Nauki

"Pejzaż poprzemysłowy. W poszukiwaniu utraconej wspólnoty." - wykład prof. zw dr hab. Kazimiery Wódz

Kategoria: Inicjatywy

Prof. zw dr hab. Kazimiera Wódz w swoim wystąpieniu zaprezentowała wybrane wyniki badań, zrealizowanych w ramach międzynarodowego projektu  badawczego SPHERE (Space, place and the historical and contemporary articulations of regional, national and European identities through work and community in areas undergoing economic restructuring and regeneration) finansowanego przez Unię Europejską.

 

czytaj więcej o "Pejzaż poprzemysłowy. W poszukiwaniu utraconej wspólnoty." - wykład prof. zw dr hab. Kazimiery Wódz

"Globalny rynek finansowy - szanse i wyzwania" - wykład prof. dr hab. Krzysztofa Jajugi

Kategoria: Inicjatywy

Prof. dr hab. Krzysztofa Jajuga podczas swojego wykładu zaprezentował najnowsze tendencje przemian zachodzących na rynku finansowym. Omówił przyczyny kryzysów finansowych, które w ostatnich latach dotknęły wiele krajów.

czytaj więcej o "Globalny rynek finansowy - szanse i wyzwania" - wykład prof. dr hab. Krzysztofa Jajugi

"Genetyczne człowieczeństwo" - wykład prof. dr hab. Magdaleny Fikus

Kategoria: Inicjatywy

Pani prof. dr hab. Magdalenie Fikus udała sie trudna sztuka przekazania skomplikowanej wiedzy dotyczacej genatyki w ciekawy i co ważne przystępny sposób. Wykład "Genetyczne człowieczeństwo" oparty o wiedzę z zakresu biologii molekularnej zawierał konkretną wiedzę o molekularnych podstawach procesów dziedziczenia: m.in. wiedzę o budowie genomów człowieka, najbliższych jego biologicznych krewnych i wielu setek innych żywych organizmów.

czytaj więcej o "Genetyczne człowieczeństwo" - wykład prof. dr hab. Magdaleny Fikus

"Rzeki – wyzwanie dla nauki w XXI wieku " - wykład prof. dr hab. Pawła Rowińskiego

Kategoria: Inicjatywy


prof. dr hab Paweł M. Rowiński - dyrektor Instytutu Geofizyki PAN, członek korespondent PAN oraz Towarzystwa Naukowego Warszawskiego.; pierwszy przewodniczący Rady Dyrektorów Centrum Badań Ziemi i Planet GeoPlanet; członek zarządu europejskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauk Hydraulicznych IAHR; członek Rad Redakcyjnych międzynarodowych wydawnictw - czasopisma Hydrological Sciences Journal oraz serii monograficznej: GeoPlanet: Earth and Planetary Sciences wydawanej przez Springer Verlag; autor bądź współautor około 100 oryginalnych artykułów naukowych oraz dziewięciu monografii; jego zainteresowania naukowe obejmują szeroko pojętą hydrologię oraz modelowanie matematyczne procesów fizycznych zachodzących w rzekach;

 

czytaj więcej o "Rzeki – wyzwanie dla nauki w XXI wieku " - wykład prof. dr hab. Pawła Rowińskiego

"Japonia – prawdy i mity o kraju kwitnącej wiśni" - wykład Seweryna Magdziaka

Kategoria: Inicjatywy

Podczas wykładu Seweryn Magdziak (nauczyciel; posiada 5dan aikido ) dotyczącym prawd i mitów o kraju kwitnącej wiśni wyjaśniał równice w postrzeganiu świata między mieszkańcami Europy, a Japończykami. Wykładowca podkreślał, fakt iż podstawę specyficznego systemu myślenia i sposobu postrzegania świata przez Japończyków stanowią konfucjańskie zasady, bushido, czyli "droga rycerza", a także buddyzm zen.

czytaj więcej o "Japonia – prawdy i mity o kraju kwitnącej wiśni" - wykład Seweryna Magdziaka

Co nam daje gra GO? - warsztat w ramach VII Festiwali Nauki

Kategoria: Inicjatywy

Warsztat gry

W pierwszym dniu VII Festiwalu Nauki odbył się warsztat dotyczący jednej z najstarszych gier planszowych na świecie – gry GO.

czytaj więcej o Co nam daje gra GO? - warsztat w ramach VII Festiwali Nauki

„Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty” - gen. Mirosław Hermaszewski

Kategoria: Inicjatywy

22 marca 2011 r. w ramach VII Festiwalu Nauki odbyło się spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim - pilotem wojskowym, kosmonautą – pierwszym i jedynym Polakiem, który odbył lot w kosmos.

czytaj więcej o „Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty” - gen. Mirosław Hermaszewski

"Armagedon, Antychryst, Apokatastaza – czy czeka nas koniec świata?" – debata panelowa

Kategoria: Inicjatywy

Zbigniew Podraza otwiera Festiwal Nauki

21 marca 2011 r. o godz. 11.00 uroczyście zainaugurowano VII Festiwal Nauki. Oficjalnego otwarcia dokonali wspólnie Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza – Zbigniew Podraza, oraz Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

czytaj więcej o "Armagedon, Antychryst, Apokatastaza – czy czeka nas koniec świata?" – debata panelowa

Wizyta studyjna studentów Pedagogiki w Szkole Policji w Katowicach

Kategoria: Studenci

15 marca 2011 r. studenci WSB na kierunku Pedagogika uczestniczyli w wizycie studyjnej w Szkole Policji w Katowicach. Wycieczka zorganizowana została w ramach programu edukacyjnego "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" a jej głównym celem było zapoznanie studentów ze specyfiką pracy w Policji oraz z nowoczesnymi formami kształcenia kadr służb mundurowych. Wizyta obfitowała w wiele atrakcji m.in. pokaz na strzelnicy oraz instruktaż w zakresie stosowanej na świecie broni palnej i możliwość oddania strzałów przez studentów, pokaz ćwiczeń prewencyjnych policjantów na sali ćwiczeń oraz lekcja obezwładniania, technik używania pałki policyjnej, zakładania kajdanek i kaftanu bezpieczeństwa. Całość poprzedzona została spotkaniem z policjantami z Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia, którzy omówili zasady dotyczące przyjęć do Policji, szkolenia, dalszej służby już w jednostce terenowej Policji. Na zakończenie studenci zostali oprowadzeni po ul. Symulacyjnej, która znajduje się z specjalnie zaimprowizowanym miasteczku ćwiczeń.

 

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Pedagogiki w Szkole Policji w Katowicach

Joanna Kluzik-Rostkowska w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

Kluzik Rostkowska w WSB 07

11 marca 2011 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z cyklu „Poznaj swojego posła”. Tym razem w WSB gościła Panią Poseł Joannę Kluzik Rostkowska, która zaprezentowała wykład „Wyzwania polskiej polityki społecznej” .

Wśród osób towarzyszących Pani Poseł znaleźli się m.in. Marek Migalski - poseł do Europarlamentu, oraz dr Tomasz Pietrzykowski - były Wojewoda Śląski.

czytaj więcej o Joanna Kluzik-Rostkowska w WSB

Wizyta studyjna studentów w PKO Bank Polski

Kategoria: Studenci

14 marca 2011 r.  studenci WSB na kierunkach : Stosunki Międzynarodowe, Ekonomia i Zarządzanie wzięli udział w wizycie studyjnej w PKO Bank Polski, Oddział 1 w Dąbrowie Górniczej. Wizyta zorganizowana została w ramch realizacji kolejnego etapu programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". W ramach wizyty studenci zobaczyli m.in. fiilm w technologii 3D pt. „ 90 lat PKO BP SA", spotkali się z Dyrekcją Oddziału, uczestniczyli w wykładzie „Kredytowanie projektów inwestycyjnych”. Kolejnym etapem wizyty było oprowadzenie studentów przez Naczelnika Wydziału Operacji  po siedzibie banku, studenci zwiedzii m.in. skrytki sejfowe. Na zakończenie studenci zostali zapoznani ze specyfiką pracy w poszczególnych wydziałach banku, po których oprowadzili ich Naczelnicy konkretnych wydziałów:  WKD, BH, MiŚP, BOiP.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów w PKO Bank Polski

Warsztaty teatralne Młodych Humanistów

Kategoria: Inicjatywy

2 marca 2011 r. Młodzi Humaniści z Uniwersytetu Młodzieżowego WSB wzięli udział w niezwykłych warsztatach teatralnych w Teatrze Śląskim w Katowicach. Warsztaty miały na celu pokazanie młodym ludziom teatru, jako miejsca rozwoju osobistego, intelektualnego i kulturalnego, jako miejsca w którym wrażliwość na sztukę staje się realna i odczuwalna. Podczas warsztatów młodzież zwiedziła teatr i wzięła udział w profesjonalnej lekcji teatralnej na sali baletowej teatru pod okiem choreografów i aktorów. Kolejne zajęcia, które odbędą się również w teatrze będą miały na celu przygotowanie każdego uczestnika do mistrzowskiego odegrania roli na deskach teatru.

czytaj więcej o Warsztaty teatralne Młodych Humanistów

Wizyta studyjna studentów Socjologii w Telewizji Silesia

Kategoria: Studenci

7 marca 2011 r. studenci WSB na kierunku socjologia wzięli udział w wizycie studyjnej w Telewizji Silesia w Katowicach. Wizyta zorganizowna została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". Podczas spotkania studenci zwiedzili budynek telewizji, serwerownię, newsroom, uczestniczyli w nagraniu prognozy pogody, spotkali się z dziennikarzami i prezenterami telewizyjnymi na co dzień pracującymi w TVS. Dodatkowo wizyta pomogła im podjąć decyzję dotyczącą ich zawodowej przyszłości, którą niejeden student socjolgi, w szczególności na specj. komunikacja medialna i dziennikarstwo wiąże z telewizją.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Socjologii w Telewizji Silesia

Wizyta studyjna studentów Administracji w Sejmiku Śląskim

Kategoria: Studenci

1 marca 2011 r. studenci WSB kierunku Administracja uczestniczyli w wizycie studyjnej w Sejmiku Śląskim. Wizyta zorganizowana została w ramach programu edukacyjnego "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". Studenci spotkali się m.in. z dyrektorem Kancelarii Sejmiku Śląskiego Panem Sławomirem Brodzińskim, który wygłosił króttką prezentację na temat struktur administracyjnych Polski ze szczególnym uwzględnieniem województwa śląskiego. Natsępnie studenci zwiedzili zabytkowy gmach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w tym m.in.Salę Sejmową, oryginalny i niezwykle reprezentacyjny westybul budynku, salę szarą, złotą, marmurową, a także słynną w całej Europie windę paciorkową. Na koniec wizyty ze studentami spotkał sie Pan Michał Czarski, wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego, były Marszałek Województwa Śląskiego, który opowiedział studentom o aspektach pracy w administracji, jej plusach i minusach a także zachęcił do czynnego udziału w życiu publicznym naszego województwa.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Administracji w Sejmiku Śląskim

Warsztaty optyczne - Młodzi Inżynierowie

Kategoria: Inicjatywy

1.03.2011 r. grupa Młodych Inżynierów uczestniczyła w zajęciach z zakresu fizyki eksperymentalnej pt. "Optyka w życiu codziennym". Podczas warsztatów młodzież wykonywała praktyczne doświadczenia związane ze światłem, jego załamaniem, przechodzeniem przez obiekty i ciecze. Warsztaty rozpoczęły cykl praktycznych spotkań z naukami ścisłymi, które realizowane są w ramach Uniwersytetu Młodzieżowego (moduł Młody Inżynier).

czytaj więcej o Warsztaty optyczne - Młodzi Inżynierowie

Spotkanie z maturzystami powiatu będzińskiego

Kategoria: Szkoły średnie

25 lutego 2011 r. w Starostwie Powiatowym w Będzinie odbyło się spotkanie z maturzystami powiatu będzińskiego, którego inicjatorem było Akademickie Biuro Karier WSB. W spotkaniu udział wzięło ponad 400 maturzystów, którzy mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Uczelni. Dodatkową atrakcją spotkania był wykład mgr. Jacka Urody nt. "Marketingu internetowego".

czytaj więcej o Spotkanie z maturzystami powiatu będzińskiego

Targi Pracy i Praktyk Studenckich - 24.02.2011 r.

Kategoria: Targi pracy

Ponad 1000 osób odwiedziło WSB 24 lutego 2011 r.  Tego dnia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się kolejna edycja Targów Pracy i Praktyk Studenckich. Organizowane targi były jednym z elementów realizowanego w WSB programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz", którego głównym założeniem jest nawiązanie ścisłego kontaktu oraz współpracy pomiędzy studentem, absolwentem oraz pracodawcą.

czytaj więcej o Targi Pracy i Praktyk Studenckich - 24.02.2011 r.

Konkurs "Z energetyką w przyszłość"

Kategoria: Szkoły średnie

22 lutego 2011 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Sosnowcu miał miejsce finał Ogólnopolskiego Konkursu "Z energetyką w przyszłość", nad którym patronat merytoryczny objęła Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W konkursie wzięło udział 306 uczniów z 59 szkół, z 9 województw. W przygotowaniu pomagało im 67 nauczycieli. W finale konkursu wystąpiło  8 drużyn, prezentujących swoje prace dotyczące fizyki jądrowej, fuzji termojądrowej, nowoczesnych technologii w energetyce konwencjonalnej i odnawialnych źródeł energii.

czytaj więcej o Konkurs "Z energetyką w przyszłość"

Warsztaty chemiczne - Młodzi Inżynierowie gr 2

Kategoria: Inicjatywy

8 lutego 2011 studenci Uniwersytetu Młodzieżowego (moduł Młody Inżynier gr 2) uczestniczyli w warsztatach z zakresu działania kwasów i zasad, materiałów chłodzących oraz środków czystości pt.„Domowe laboratorium chemiczne”.
Zajęcia miały na celu pomóc studentom w praktycznym zrozumieniu procesów chemicznych zachodzących w otaczającym nas otoczeniu. Chemia szkolna niejednokrotnie uważana jest za przedmiot nudny, a powodem tego jest brak praktycznych ćwiczeń. Zajęcia prowadzone w formie mini-laboratorium pobudziły wyobraźnię, pozwoliły na praktyczne zrozumienie zjawisk naukowych oraz dostarczyły satysfakcji.

czytaj więcej o Warsztaty chemiczne - Młodzi Inżynierowie gr 2

Warsztaty fizyczne (tajemnica latania) - Młodzi Inżynierowie

Kategoria: Inicjatywy

W dniu 16.02.2011 r. w ramach Uniwersytetu Młodzieżowego (moduł Młody Inżynier) odbyły się zajęcia z zakresu fizyki eksperymentalnej pt." Co się stanie gdy...śmigło i skrzydło". W trakcie zajęć studenci zmierzyli się z sytuacją problemową – zagadką. Zaproponowane rozwiązanie zostało zweryfikowane dzięki przeprowadzonym doświadczeniom. Tym sposobem, krok po kroku, młodzież odkryła m.in tajemnicę latania.

czytaj więcej o Warsztaty fizyczne (tajemnica latania) - Młodzi Inżynierowie

Minister Andrzej Lewiński w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

12 lutego 2011 r.w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta inauguracja studiów podyplomowych w ramach projektu "Wiedza procentuje - studia podyplomowe z zakresu IT". Wykład inauguracyjny wygłosił Minister Andrzej Lewiński - Zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

czytaj więcej o Minister Andrzej Lewiński w WSB

Warsztaty chemiczne - Młodzi Inżynierowie

Kategoria: Inicjatywy

1 lutego 2011 studenci Uniwersytetu Młodzieżowego (moduł Młody Inżynier) uczestniczyli w warsztatach z zakresu działania kwasów i zasad, materiałów chłodzących oraz środków czystości pt.„Domowe laboratorium chemiczne”.
Zajęcia miały na celu pomóc studentom w praktycznym zrozumieniu procesów chemicznych zachodzących w otaczającym nas otoczeniu. Chemia szkolna niejednokrotnie uważana jest za przedmiot nudny, a powodem tego jest brak praktycznych ćwiczeń. Zajęcia prowadzone w formie mini-laboratorium pobudziły wyobraźnię, pozwoliły na praktyczne zrozumienie zjawisk naukowych oraz dostarczyły satysfakcji.

czytaj więcej o Warsztaty chemiczne - Młodzi Inżynierowie

Wizyta studyjna studentów Stosunków Międzynarodowych - Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych

Kategoria: Studenci

Dnia 9.12.2010 r. studenci stosunków międzynarodowych, a także innych kierunków Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej udali się na wycieczkę studyjną do Krakowa w ramach uczelnianego koła naukowego „Obieżyświat”.
Wyjazd rozpoczął się wizytą w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie studenci mogli podziwiać kolekcję dzieł sztuki japońskiej oraz Feliksa Jasieńskiego inspirowane motywem „japońskiej laleczki”. Następniewzięli udział w warsztatach ceremonii herbacianej-japońskiej ceremonii parzenia herbaty oraz w warsztatach z kaligrafii japońskiej.
Kolejnym punktem programu wyjazdu była wizyta w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych oraz Konsulacie Francji. Podczas tych spotkań Konsulowie przedstawili studentom tematykę wykonywanej przez siebie pracy, kulturę krajów, z których pochodzą, stosunki między naszymi państwami jak również nie wahali się udzielać odpowiedzi na zadawane przez nas pytania.Wycieczka została zorganizowana w ramach programu edukacyjnego "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Stosunków Międzynarodowych - Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji