Aktualności

7 dni, ponad 100 wyśmienitych prelegentów z kraju i zagranicy oraz blisko 150 inspirujących spotkań - tak w liczbach przedstawia się 15 edycja Festiwalu Nauki.

 

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 25-31 marca to, podobnie jak w latach ubiegłych, szeroka oferta zajęć dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. W tym roku z wybitnymi polskimi himalaistami wybierzemy się w świat ośmiotysięczników, debatować będziemy o sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologiach, które zmieniają codzienność oraz o odwiecznym pytaniu dotyczacym istoty naszej egzystencji - o wolnej woli i przeznaczeniu.

Podczas Festiwalu zastanowimy się także m.in. jakie są dzieci z chmur, jak zrozumieć pokolenie YT i Igenów oraz jak osiągnąć FLOW w pracy. Szereg spotkań przygotowano również w języku angielskim, a poprowadzą je prelegencji m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Ekwadoru, Nigerii, Rumunii i Turcji.

Tradycyjnie już Festiwal Nauki to bogata oferta warsztatów i spotkań dla dzieci i młodzieży, codzienne zajęcia w dąbrowskim obserwatorium astronomicznym, inspirujące warsztaty literackie, artystyczne oraz turnieje sportowe.

 

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółowym programem 15 Festiwalu Nauki i uczestnictwa w wybranych spotkaniach.

 

mgr Anna Giertler, Koordynator 15 Festiwalu Nauki, Akademia WSB

Sprawdź program 15 Festiwalu Nauki - kliknij tutaj »Szczególnie polecamy Państwu następujące spotkania 15 Festiwalu Nauki:Artykuły

Szczęście na 8 000 m n.p.m. Jak zdobyć Koronę Himalajów?

Takiego spotkania po prostu nie można przegapić. O przekraczaniu ludzkich granic, pasji zdobywania, walce o życie i trudnych decyzjach na ośmiu tysiącach metrów podczas 15 Festiwalu Nauki opowiedzą polscy himalaiści – Krzysztof Wielicki, Jarosław Botor oraz Bogumila Raulin, z którymi rozmawiał będzie pasjonat himalaizmu, redaktor Fakty TVN – Robert Jałocha. Spotkanie zakończymy prawdziwie górskim koncertem .

czytaj więcej o Szczęście na 8 000 m n.p.m. Jak zdobyć Koronę Himalajów?

Szymon Hołownia gościem 15. Festiwalu Nauki

Festiwal Nauki Akademii WSB to okazja do spotkania z wybitnymi postaciami świata nauki i kultury. Jednym z gości tegorocznej edycji będzie Szymon Hołownia - dziennikarz, publicysta i pisarz. Tematem spotkania, które odbędzie się w piątek 29 marca o godz. 12.00 w Akademii WSB, będą zagadnienia poruszane w jego najnowszej książce "Boskie zwierzęta".

czytaj więcej o Szymon Hołownia gościem 15. Festiwalu Nauki

It is the language of Science!

15 Festiwal Nauki to szereg wydarzeń w języku angielskim. Zajęcia, przygotowane przez ekspertów z Polski i całego świata (m.in. Nigerii, Turcji, Rumunii, Ekwadoru, Stanów Zjednoczonych) skierowane są zarówno do zagranicznych uczestników Festiwalu Nauki, ale także do Polaków, dla których język obcy nie jest barierą, lecz oknem na świat.

During Festiwal of Sciences we have prepared also something in English. Even if Polish is your first language, you may join us and get inspired by our english speaking lecturers - experts from Poland and all over the world - like Nigeria, Turkey, Romania, Ecuador and USA.

czytaj więcej o It is the language of Science!

Jak technologia zmieni gospodarkę?

Żyjemy w czasach niezwykle szybkich zmian technologicznych, zmieniających gruntownie nasze życie. Czy roboty zastąpią ludzi?  Czy sztuczna inteligencja zastąpi nasze mózgi?  Czy polska gospodarka na tym straci, czy zyska? Wykład prof. Witolda Orłowskiegorektora Akademii Vistula w Warszawie i głównego doradcy ekonomiczny PwC Polska - będzie okazją do przyjrzenia się nieodległej przyszłości implikowanej rozwojem technologicznym.

czytaj więcej o Jak technologia zmieni gospodarkę?

Stwórzmy razem grę komputerową!

To będzie prawdziwy kosmos! F44 Red Game Jam Special: Deep Space Mission to specjalna, jubileuszowa edycja 24–godzinnego zespołowego tworzenia gier komputerowych, organizowana przez Klub Naukowy F44 Red.

czytaj więcej o Stwórzmy razem grę komputerową!

Dr Jekyll and Mr Hyde

Festiwal Nauki to czas, kiedy lubimy podejmować oryginalne tematy. Czasem zaskakujące, czasem kontrowersyjne. Takie właśnie będzie spotkanie z członkami zespołu Hunter, wykonującego muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu - Arkadiuszem Letkiewiczem - prof. zw. nauk społecznych, byłym Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz zastępcą Komendanta Głównego Policji, a obecnie profesorem Akademii WSB oraz Pawłem Grzegorczykiem - założycielem, gitarzystą i wokalistą zespołu Hunter.

czytaj więcej o Dr Jekyll and Mr Hyde

Święto nauki już w marcu!

Festiwal Nauki Akademii WSB już na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń popularnonaukowych południowej Polski Tegorczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 25-31 marca. Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się m.in. prof. Rui Alexandre Castanho, prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat, prof. dr hab. Witold Orłowski, prof. zw. dr hab. Marek S. Szczepański, prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, prof. nadzw. dr hab. Małgorzata Orłowska, prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Morbitzer, Szymon Hołownia, popularyzatorzy nauki Wiktor Niedzicki oraz Karol Wójcicki.

czytaj więcej o Święto nauki już w marcu! 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji