Świat wokół nas

Ekonomia, psychologia, socjologia, świat uczuć, wzajemnych relacji i nowoczesnych technologii przeplatają się, tak że trudno rozpatrywać je oddzielnie. 15 Festiwal Nauki pomoże Wam zrozumieć procesy i zjawiska dynamicznie zmieniającego się świata.

 

Jak technologia zmieni gospodarkę? - prof. dr hab. Witold M. Orłowski

wtorek - 26 marca 2019 r.

godz. 12.30 - 13.30, Akademia WSB

liczba uczestników: 250


Żyjemy w czasach niezwykle szybkich zmian technologicznych, zmieniających gruntownie nasze życie.  Jest rzeczą mało uświadamianą sobie przez nas wszystkich fakt, że na dłuższą metę rozwój gospodarczy zależy właśnie od tego, jak szybki jest rozwój technologiczny i jak sprawnie kraj umie z tego korzystać, używając nowych technologii dla potrzeb gospodarki.  Czy roboty zastąpią ludzi?  Czy sztuczna inteligencja zastąpi nasze mózgi?  Czy polska gospodarka na tym straci, czy zyska?


ościem Akademii WSB będzie Witold M.Orłowski, profesor nauk ekonomicznych, rektor Akademii Vistula w Warszawiei główny doradca ekonomiczny PwC Polska.  Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.  Były szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim i Rady Gospodarczej Rządu przy premierze Donaldzie Tusku, przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie. 

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>


 

 

 

 

Myślące lodówki, inteligentny dom. Rewolucja codzienności?

środa - 27 marca 2019 r.

godz. 10.00 - 11.30, Akademia WSB

liczba uczestników: 250

Nowoczesne technologie zmieniają oblicze świata, który nas otacza. Które z rozwiązań naprawdę pchają świat do przodu, a które są tylko chwilowymi fanaberiami? Jakie jest miejsce Polski w wyścigu innowacji? Gdzie są bariery rozwojowe, a gdzie granice... przyzwoitości? Bo przecież technologie mocno wpływają także na nasz świat relacji z bliskimi, sposób życia, komunikowania się, podejście do fundamentalnych zagadnień takich jak pojęcie wolności.

 

W debacie, która oficjalnie zainauguruje 15 Festiwal Nauki udział wezmą:

 • prof. dr hab. Aleksander Nawrat (Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju; ekspert w dziedzinie badań i rozwoju dla nauki, przemysłu zbrojeniowego oraz agencji rządowych)
 • prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz (Kierownik Seminarium Doktorskiego Akademii WSB, specjalistka w zakresie problematyki współczesnej rodziny, relacji społecznych)
 • Przemysław Pająk (założyciel i redaktor serwisu technologicznego Spider’s Web)
 • Prowadzący: redaktor Marek Twaróg (Dziennik Zachodni)

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 

 

Klucz do starożytności: kilka słów o łacinie i grece - mgr Andrzej Wilanowski

wtorek - 26 marca 2019 r.

godz. 10.00 - 11.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 30

 

 


Wykład przybliżający historię języków klasycznych i ich znaczenie dla kultury połączony z ekspresowymi warsztatami czytania po łacinie i po grecku. Czas trwania 1 h, wiek uczestników 15-16 lat, liczebność grupy max 20 osób.

 

mgr Andrzej Wilanowski – absolwent filologii klasycznej UŚ, doktorant, pracownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej.

 

Zgłoszenia: tel. 32 295 93 51 (mgr Katarzyna Łopacińska, Akademia WSB) 

 

Dziecko z chmur. Idealizacyjna koncepcja rodzica adopcyjnego i twarde lądowanie - mgr Nina Myalska (In Corpore)

środa - 27 marca 2019 r.

godz. 12.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 100

 

 

Podczas spotkania szczerze i otwarcie porozmawiamy o adpcji, o tym, co tak naprawdę jest ważne, o pięknej idei, ale także o trudnościach i emocjach, z którymi czasem trudno sobie poradzić. O tym, jakie są kryteria adopcyjne w Polsce, jak wyglądają szkolenia dla przyszłych rodziców oraz jak się do takiej roli prygotować. Porozmawiamy także o tym, o czym zwykle się nie mówi - o depresji postadopcyjnej, o dzieciak RAD-ioaktywnych oraz o adopcji jako tabu. W jaki sposób pomóc sobie i innym rodzicom adopcyjnym? Jak mądrze wspierać wszystkich tych, których adopcja dotyczy bezpośrednio?

 

mgr Nina Myalska - dyrektor ds. merytorycznych Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Dąbrowie Górniczej; psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji (Szkoła Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej przy Uniwersytetcie SWPS),  członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej, pedagog terapeuta i rewalidant. Ukończyła terapię pedagogiczną i rewalidację na Uniwersytecie Śląskim, a także Pomoc Psychologiczną i Rozwiązania Systemowe w rodzinie w kryzysie na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Brała udział w licznych szkoleniach i warsztatach, w tym z Metody Dobrego Startu, Integracji Bilateralnej, Psychoterapii Rodzin, Diagnozy Dysleksji, Arteterapii, Interwencji Kryzysowej, Niebieskiej Karty. Jest nauczycielką języka angielskiego, zwolenniczką Lou Marinoffa i jego Terapii Filozoficznej. W swojej pracy często wykorzystuje biblioterapię, Teatr Kamishibai. Zajmuje się trudnościami szkolnymi, rozwojem emocjonalnym dzieci, a także pomocą psychologiczną ich rodzicom.  Prowadzi grupy wsparcia dla Rodzin Adopcyjnych i Rodzin dzieci z zespołem Aspergera.

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >> 

Jak zrozumieć i jak uczyć pokolenie youtube, Igenów, XD i LOL? - dr Edyta Nowak-Żółty

środa - 27 marca 2019 r.

godz. 17.00 - 18.00, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej

liczba uczestników: 80

 

Nowe pokolenia uczniów, zwane pokoleniem internetowym są coraz bardziej wymagające wobec nauczycieli. Korzystają z nieograniczonego zasobu informacji, nie znają świata bez Internetu, chętnie i dużo się uczą ale tylko tego, co chcą i wtedy, kiedy chcą. Nowe pokolenia wymagają od nauczycieli nowych kompetencji przejawiających się w umiejętności łączenia tradycyjnej edukacji z potrzebami cywilizacji. Już najmłodsi wyczuwają, że ich przyszłość nie zależy od ilości wiedzy, ale od umiejętności szybkiego jej przetworzenia zgodnie z potrzebami dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.  Jak zatem uczyć pokolenie C, które urodziło się po roku 2000. Jakie mikrozmiany wprowadzić do konkretnej lekcji by dały możliwe efekty koncentracji  w mózgach dzieci? Jakie postawy powinien wykształcić w sobie nauczyciel, który ma szanse stać się autorytetem ?

 

dr Edyta Nowak-Żółty – doktor nauk pedagogicznych, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie. Nauczyciel akademicki. Dyplomowany coach po Akademii Profesjonalnego Coachingu. Akredytowany trener metody Insight Discowery. Od 15 lat jest czynnym trenerem. Pracuje też jako coach, konsultant i doradca. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu: komunikacji międzyludzkiej, asertywności, negocjacji, zarządzania sobą w czasie, budowania zespołów, obsługi klienta, zarządzania coachingowego, savoir vivru w biznesie i urzędzie.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 

 

 

Wolna wola, fatum czy przeznaczanie – czy człowiek sam wykuwa swój los?

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 10.00 - 11.30, Akademia WSB

liczba uczestników: 250

 

 

Podczas debaty eksperci zmierzą się z odwiecznym pytaniem o istotę naszej egzystencji – czy w życiu kieruje nami przeznaczenie czy wolna wola oraz czy warto wyjść czasem poza sferę komfortu. Gdzie rozpoczyna a gdzie kończy się wolność człowieka? Co nas determinuje, co nas „napędza”, a co ogranicza w zmienianiu siebie i świata? Kto i dlaczego na swojej życiowej drodze przekracza granice, łamie stereotypy i burzy mury?

 

Ekspertami w tej debacie będą:

 • ks. prof. dr hab. Andrzej Nowicki - prezbiter rzymskokatolicki, kanonik, doktor habilitowany w zakresie teologii fundamentalnej, od 2007 roku jest członkiem Archidiecezjalnej Komisji Ekumenicznej, zaś 14 kwietnia 2009 został kanonikiem honorowym Kapituły Metropolitalnej w Katowicach Wykładał także na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego teologię fundamentalną.
 • Jarosław Jaras Gwizdak – sędzia, były prezes sądu w Katowicach, reformator, obywatelski sędzia roku 2015, osobowość środowiska sędziowskiego na Śląsku, prowadził m.in. inscenizacje rozpraw w ramach Woodstock WOŚP oraz sąd nad PKiN. W 2018 kandydował w wyborach samorządowych na prezydenta Katowic z społecznego, bezpartyjnego komitetu, zajął trzecie miejsce zyskując 12.5 tyś głosów.
 • Leszek Naziemiec – sportowiec, rehabilitant, naukowiec, pływak lodowy, autor projektu Dzikie Pływanie. Przepłynął m.in. milę w Arktyce oraz kilometr w lodowatej wodzie przy Antarktydzie w ramach historycznego wyścigu 14 śmiałków.
 • prowadzenie: dr Michał Szyszka (Akademia WSB, Adiunkt, koordynator ds. badań naukowych)

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 

 

 

Edukacja w epoce płynnej nowoczesności – nowe wyzwania i zadania - prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Morbitzer

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 12.00 - 10.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 250Współczesna edukacja stoi przed wieloma nowymi wyzwaniami. Jest ona realizowana w trudnej epoce płynnej nowoczesności – w świecie nieustannych zmian. Kontekst obecnej edukacji tworzy – w sferze kultury – postmodernizm, a w sferze techniki – świat mediów cyfrowych z Internetem na czele. Ponadto żyjemy w epoce atropocenu – epoce niszczących oddziaływań człowieka na przyrodę i kulturę. Edukacja musi również stawić czoła ważnemu problemowi społecznemu, jakim jest idiokracja – ogólnoświatowa epidemia głupoty. W wykładzie ukazane zostaną propozycje radzenia sobie z tymi wyzwaniami – przede wszystkim edukacja ku mądrości i duchowości, edukacja kreatywna i przyjazna uczniom, z całkowicie nową rolą nauczyciela, taką, która będzie realizować jakże trafną sentencję Alberta Einsteina: edukacja nie jest nauczaniem faktów, ale treningiem mózgu w myśleniu.


prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Morbitzer – od 2014 roku zatrudniony w Katedrze Pedagogiki Akademii WSB na stanowisku profesora nadzwyczajnego; jest przewodniczącym Komisji Nauk Pedagogicznych krakowskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem – między innymi – Rady ds. Informatyzacji Edukacji (organ doradczy Ministra Edukacji Narodowej, w Radzie przewodniczy Zespołowi ds. Edukacji Medialnej), Rady Naukowej Fundacji Eduk

acja na Nowo, Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego, Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych oraz Rady Programowej Edukacyjnego Laboratorium Mediów Społecznościowych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie; w latach 2012-2014 był członkiem Komitetu Rozwoju Edukacji Narodowej Polskiej Akademii Nauk, a w latach 2014-2016 członkiem Rady Naukowej Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. Zajmuje się pedagogiką ogólną i pedagogiką medialną.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>


 

 

Historia brudu – Wiktor Niedzicki

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 11.30 - 12.30, Akademia WSB

liczba uczestników: 250Coś dla czyściochów i brudasów. Myć się, czy nie myć? Poszukamy w domu miejsca, gdzie jest najwięcej brudu. Jak i czym myli się ludzie przed wiekami? Jaka jest różnica między mydłem starożytnych, naszym mydłem i mydłem w płynie?

Przypomnimy sobie polskich królów, którzy kąpali się często. Poznamy wynalazki i rozwiązania techniczne, niezbędne by dbać o czystość. Odwiedzimy biedne ludy, które mimo wszystko myją się i piorą. I bardzo sobie to chwalą.

Porozmawiamy także, dlaczego śmierdział dwór w Wersalu. Dowiemy się, czy Ignaz Semmelwais musiał umrzeć w domu wariatów i skąd wziął się prysznic. I wreszcie zajmiemy się dbałością o czystość, czyli bardzo ważną dziedziną gospodarki.

 

Czystością i brudem zajął się znany popularyzator nauki Wiktor Niedzicki - dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, wykładowca akademicki oraz autor programów telewizyjnych „Laboratorium” oraz „Kuchnia”.

 

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 

 

 

Czy zwierzęta mają duszę? - Szymon Hołownia

piątek - 29 marca 2019 r.

godz. 12.00 - 13.30, Akademia WSB

liczba uczestników: 500


Festiwal Nauki Akademii WSB to okazja do spotkania z wybitnymi postaciami świata nauki i kultury. Jednym z gości tegorocznej edycji będzie Szymon Hołownia - dziennikarz, publicysta i pisarz. Tematem spotkania, które odbędzie się w piątek 29 marca o godz. 12.00 w Akademii WSB, będą zagadnienia poruszane w jego najnowszej książce "Boskie zwierzęta".

Czy zwierzęta idą do nieba, a jeśli tak, to gdzie są, kiedy my jesteśmy w czyśćcu? Czy mają tylko służyć człowiekowi, czy może raczej współtworzyć z nim świat? I dlaczego człowiek został wygnany z raju, a zwierzęta nie?
 

 

Rejestracja niemożliwa. Brak wolnych miejsc.

 

 

 

 

Bądź dobry dla siebie, czyli współcześni egoiści wobec innych ludzi i wobec wspólnoty
- prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz

sobota - 30 marca 2019 r.

godz. 11.20, Akademia WSB

liczba uczestników: 100

 

„Nad sadzawką oprawną w modre rozmaryny

klęczałem zapatrzony w moją twarz  młodzieńczą

Żeby się w niej doszukać przyczyny : Czemu mnie nie kochają i za co mnie męczą?”

(Narcyz, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska)

 

Współczesność nazywana jest czasem Indywidualistów. Absolutyzacja wolności, uczynienie z podmiotowości, samorealizacji naczelnego celu życia każdego z nas doprowadziło do skrajnej koncentracji na sobie. „Jesteś tego warta”, „ Zrób coś dla siebie”, „Musisz to mieć”, „ Zrób to - do it” to przykładowe i powszechne hasła ilustrujące to zjawisko. Jakie są potencjalne straty, problemy, trudności współczesnego narcyzmu (nadmiernej koncentracji na „ ja”). Czy i w jaki sposób zagrożone są przez to nasze relacje z innymi? Czy altruizm, poświęcenie to jeszcze wartości czy już relikty naszej współczesnej kultury? Czy egoizm może być cnotą jak chce Filozofka Ayn Rand, autorka książki pt: ”Cnota egoizmu. Nowa koncepcja egoizmu”? To pytania, na które spróbuje odpowiedzieć w swoim wystąpieniu.

 

Prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz – profesor, Kierownik Seminarium Doktorskiego Akademii WSB specjalistka w zakresie problematyki współczesnej rodziny, relacji społecznych, edukacyjnych kontekstów budowania tożsamości człowieka współczesnego, metodologicznej orientacji interpretatywnej w badaniach społecznych. 

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 

 

Piękny umysł. Autystyczne spektrum zaburzeń czy autystyczna kondycja, czyli jak postrzegać genialne osoby z autyzmem - prof. Małgorzata Sekułowicz

sobota - 30 marca 2019 r.

godz. 13.15, Akademia WSB

liczba uczestników: 100

 

Małgorzata Sekułowicz – kierownik Katedry Nauk Społecznych i Promocji Zdrowia w AWF we Wrocławiu. Współpracuje z Instytutem Psychologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W latach 1997-2017 była zatrudniona w Dolnośląskiej Szkole Wyższej w Instytucie Pedagogiki Specjalnej. Była Kierownikiem Pracowni Badań nad Autyzmem. Od 2010 do 2017 roku była członkiem Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zastępcą przewodniczącego Komisji Kształcenia. W latach 2011-2018. była polskim przedstawicielem w European Network on Teacher Education Policies. Od 2015 jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Badań Edukacyjnych. Od 1 sierpnia 2018r. jest redaktor naczelną Kwartalnika „Edukacja”. Ekspertem w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ninisterstwie Edukacji Narodowej. Autorką ponad 100 artykułów, książek autorskich i książek pod redakcją.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 

 

 

 

Innowacyjność w Uniwersytetach Katolickich - ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 12.30- 13.30, Akademia WSB

liczba uczestników: 250

 

Innowacyjność w Uniwersytetach Katolickich łączy nie tylko wymiary technologiczne ze społecznymi, ale kładzie silny nacisk na aspekty humanistyczne rozwoju nowych rozwiązań i związane z nimi wartości etyczno-moralne.

Globalna transformacja cyfrowa i będący jej konsekwencją burzliwy rozwój gospodarki cyfrowej otwierają w tym zakresie nowe obszary wyzwań, w szczególności dotyczących kwestii odpowiedzialnego wprowadzenia rozwiązań przełomowych pod względem technologicznym.

 

Ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński  - Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie kadencji 2012-2016, ponownie wybrany na kadencję 2016-2020. W tym okresie pięciokrotnie otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – indywidualną I stopnia, za osiągnięcia organizacyjne podejmowane na rzecz UKSW w Warszawie. Jest członkiem licznych gremiów naukowych i doradczych: konsultor Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski, członek Komisji Wychowania Katolickiego KEP, cenzor przy Komisji Wychowania Katolickiego KEP. W 2016 r. wybrany na prezydenta Komitetu Seniora. Rzeczoznawca ds. oceny programów nauczania religii i podręczników katechetycznych kadencji 2016-2021. Przewodniczący Komisji Nauki, Innowacji i Środowiska Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jest autorem licznych (ponad 300) publikacji o tematyce pedagogicznej i teologicznej, w tym 7 książek monograficznych i dzieł zbiorowych. Jest współautorem i współredaktorem licznych książek z zakresu pedagogiki i katechetyki. Brał udział w licznych wymianach międzynarodowych. Prelegent, zapraszany na konferencje, dotyczące głównie  nauk humanistyczno-społecznych. Współorganizator i uczestnik licznych konferencji adresowanych do lekarzy i pracowników obszarów medycznych. Współinicjator i współorganizator cyklu konferencji „Ból i cierpienie - ognisko światła  i ciemności”.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 

 

 

Rola psychodermatologii w podniesieniu bezpieczeństwa usług świadczonych przez kosmetologów - dr n. med. Marzena Glinka

piątek - 29 marca 2019 r.

godz. 14.30- 15.30, Akademia WSB

liczba uczestników: 100

 

 

Małgorzata Glinka - doktor n. med. w zakresie biologii medycznej, autorka ponad 40 artykułów naukowych z zakresu Kosmetologii, pod jej kierunkiem powstało ponad 150 prac badawczych magisterskich i licencjackich, członkini Zespołu Naukowego Polish Journal of Cosmetology.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Krajowa Izba Kosmetologii, stworzonej przez nią w 2016 roku. Jest to Organizacja zrzeszająca wyłącznie kosmetologów posiadających tytuł licencjata lub również magistra o specjalności Kosmetologia, której celem jest promocja naszej grupy zawodowej, podnoszenie prestiżu zawodu, dbałość o poziom wykształcenia i bezpieczeństwo osób korzystających z zabiegów wykonywanych przez Kosmetologów.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 

 

 

Prawo do lenistwa - prof. Małgorzata Orłowska

niedziela - 31 marca 2019 r.

godz. 11 - 12.30, Akademia WSB

liczba uczestników: 100

 

 

Prawo do lenistwa na przestrzeni dziejów było przypisane tylko elitom społecznym. Współcześnie - zwłaszcza w erze prekariatu – to biedni mają czas, a bogaci pieniądze. Stała presja elit na zawłaszczanie czasu współczesnym prekariuszom ponawia pytanie: jaki ten czas ma być? Tym bardziej, że  współcześnie staje się on coraz częściej istotnym elementem jakości życia, a trwający dyskurs o wolności „od” czy „do” ujawnia dalej aktualny dylemat o jego roli  w życiu człowieka i społeczeństwa – czy jest to twórcze i aktywne lesiure czy bierne i egzystencjalne play.

 

 

Prof. nadzw. dr hab. Małgorzata Orłowska - Pedagog społeczny, pedagog resocjalizacyjny. Zajmuje się problemem jakości życia, a zwłaszcza procesami oraz instrumentami inkluzji. Stworzyła autorską koncepcję spostrzegania czasu wolnego jako wskaźnika partycypacji społecznej.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 

 

 

Egzotyka języka - nauczmy się gruzińskiego - Nino Gabadze, studentka Akademii WSB z Gruzji

cz. 1 - sobota - 30 marca 2019 r., godz. 16.00

cz. 2 - niedziela - 31 marca 2019 r., godz. 16.00

Akademia WSB

liczba uczestników: 30

 

Zagraniczni Studenci Akademii WSB to bogactwo kultur, doświadczeń i języków. Nino Gabadze - studentka studiów magisterskich Akademii WSB na kierunku Zarządzanie, specjalność Data Scientist, przyjechała do Polski z Gruzji, pasjonuje się fotografią, w wolnych chwilach śpiewa, a w czasie Festiwalu Nauki poprowadzi zajęcia z podstaw swojego ojczystego języka. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.

 

International Students of WSB University are a source of different cultures, experiences and languages. Nino Gabadze - an MA student at the WSB University in the field of Management, specialised as a Data Scientist, came to Poland from Georgia. She is passionate about photography and singing. At the Festival of Science she will have classes concerning the basics of her mother tongue. The classes will be conducted in English. 

 

Program zajęć:

1. Historia i pochodzenie języka gruzińskiego.

2. Trzy różne metody zapisu języka gruzińskiego.

3. Gramatyka w pigułce.

4. Łamańce językowe i zabawne słowa - konkurs dla uczestników zajęć.

 

Schedule:

1. History and origin of the Georgian language;

2. Three different scripts of the Georgian language;

3. The grammar in a nutshell;

4. Some tongue-twisters and funny Georgian words - competition of pronunciation.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy / Please make a reservation >> 

Egzotyka języka - nauczmy się albańskiego - Erolinda Kuqi, Diellza Golaj (Kosovo)

 

poniedziałek - 25 marca 2019 r., godz. 16.30

Akademia WSB

liczba uczestników: 30

 

 

Zagraniczni Studenci Akademii WSB to bogactwo kultur, doświadczeń i języków. Erolinda Kuqi i Diellza Golaj to studentki studiów magisterskich Akademii WSB na kierunku Zarządzanie, które przyjechały do Polski z Kosowa. Obie uwielbiają piłkę ręczną oraz podróże.

 

International Students of WSB University are a source of different cultures, experiences and languages. Erolinda Kuqi and Diellza Golaj are MA students at the WSB University in the field of Management. They came to Poland from Kosovo and both like handball and traveling.

 

 

Our presentation is about Albanian language. The way we will share it with audience is going to be pretty clear. It will be presented in English and Albanian so that the listeners will feel closer to the language. To make it more attractive we have decided to include games and prizes too.

The point we try to reach when the workshop finishes is to make the participants able to make a small dialogue , if they ever decide to visit Kosovo or Albania or when they meet any Albanian speakers around the world. 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy / Please make a reservation >>

 

 

Egzotyka języka - nauczmy się Zulu! - Nonduduzo Simelane

 

piątek - 29 marca 2019 r., godz. 15.00

Akademia WSB

liczba uczestników: 30

 

 

Zagraniczni Studenci Akademii WSB to bogactwo kultur, doświadczeń i języków. Pochodząca z Eswatini Nonduduzo Simelane jest studentką Informatyki w Akademii WSB, lubi czytać książki i słuchać muzyki, a swoją pasję realizuje m.in. w zespole Fantastics.

 

International Students of WSB University are a source of different cultures, experiences and languages. Nonduduzo Simelane came from Eswatini (South Africa). 

 

 

I’d like to make the focus more on the fun aspects of learning a new language rather than a serious lesson so I’ll be incorporating quite a bit of my culture to help explain why we use certain phrases or gestures ect in my language.

 

Schedule:

 1. History of siSwati (where is originates from, what other languages it’s related to, how it has evolved or changed etc) 
 2. Few Fun Facts (how many people speak this language today, is it difficult to learn etc)
 3. Phonetics (alphabet, spellings, pronunciations)
 4. Applications (songs, poetry, stories, myth-busting etc)
 5. Questions

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy / Please make a reservation >>

 

 

 

  

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji