Sztuk-mistrzowie

 

 

Warsztaty z malarstwa dla młodzieży i dorosłych połączone z wykładem.

poniedziałek - 25 marca 2019 r.

godz. 16.00 - 19.00, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej (ul. 3 Maja)

 

Rodzic jako partner w procesie edukacji kulturalnej.

Prowadzenie:
Iwona Wilk: ukończyła Akademię Sztuk Pieknych w Krakowie, Wydział  Grafiki w Katowicach,  Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

 Zapisy w sekretariacie MOPT - tel. 32 262 54 61Nagrywamy słuchowisko!

25 i 27 marca 2019 r.

godz. 16.00 - 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej (ul. Kościuszki)

liczba miejsc: 10


Warsztaty łączące zabawę literaturą i muzyką dla dzieci w wieku 7-12 lat. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję nagrać własne słuchowisko w profesjonalnym studiu nagrań oraz stworzyć do niego dźwięki razem z zespołem bibliotecznym „Poczytalni”.

Liczebność grupy 10 osób, czas trwania warsztatów 2 spotkania po 2h.

 

Prowadzenie: Anna Stępień - absolwenta Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Humanistycznej w Łodzi,  pracownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez MBP; Przemysław Smolarski, Janusz Golec – muzycy, multiinstrumentaliści, pracownicy Działu Marketingu i Organizacji Imprez MBP

 

 

Zapisy w Dziale Marketingu i Organizacji Imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej - tel. 32 639 03 01

 Akademia Futsal Show 2019

wtorek - 26 marca 2019 r.

godz. 10.00 - 12.00, Hala Widowiskowo-Sportowa "Centrum" w Dąbrowie Górniczej

 

 

Czy wiesz, że największe gwiazdy piłkarskie rozpoczynały swoją przygodę z piłką nożną trenując FUTSAL? Szybkość, technika oraz współpraca zespołowa to podstawy tej dyscypliny sportu, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przepisy związane z rozgrywaniem zawodów sportowych w futsalu, a także zostanie przeprowadzony trening prezentujący tą dyscyplinę sportu oraz mini turniej futsalu. W treningu wezmą udział zawodnicy ekstraklasy PIAST Gliwice w tym były zawodnik FC Barcelona.

 

Prowadzący:

 

Klaudiusz Hirsch – polski futsalista, zawodnik z pola, trener, reprezentant Polski futsalu, były selekcjoner Reprezentacji Polski w futsalu. Staże trenerskie w wielu krajach europejskich (Hiszpania, Portugalia). Obecny trener ekstraklasy Piast Gliwice oraz selekcjoner Reprezentacji Polski w minifutbolu – wicemistrz świata 2018 r.

 

Prof. Marek SITARZ  - Kierownik Katedry Transportu i Informatyki Akademii WSB, Komitet Transportu PAN. Trener piłki nożnej, trener futsalu PIAST Gliwice drużyny U18, staż trenerski między innymi w FC Barcelona. Redaktor czasopisma FUTSAL, Koordynator ogólnopolskiego Projektu MERKURY  RAILWAY FUTSAL TEAM 2018 - 2020 dla dzieci, młodzieży i studentów.

 

 

 

 

Zgłoszenia: zapraszamy zorganizowane grupy szkolne, tel. 32 295 93 51.
Mapa myśli

wtorek - 26 marca 2019 r.

godz. 12.15 - 13.15, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej (ul. Kościuszki)

liczba miejsc: 20, klasy 7-8 gimnazjum i szkoły średnie


Zajęcia rozwijające kreatywność i wyobraźnię - praktyczne zajęcia dotyczące sporządzania mapy myśli na dany temat.

Forma – prezentacja i warsztaty.

 

Prowadzenie: mgr Agnieszka Lewandowska – absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji  naukowej UŚ, pracownik Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Głównej MBP

 

 

Zapisy w Dziale Marketingu i Organizacji Imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej - tel. 32 639 03 01Glazurowanie ceramiki użytkowej. Warsztaty artystyczne dla dorosłych.

wtorek - 26 marca 2019 r.

godz. 16.00 - 18.00, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej (ul. 3 Maja)


Dekorowanie form naczyniowych odlanych z masy porcelitowej.Technika glazurowania prac polega na nanoszeniu wzorów w celach dekoracyjnych oraz nadaniu takich cech jak odpornośc na przenikanie wody. Glazurowanie odbywa się za pomocą nanoszenia tlenków, szkliw oraz angob dla podniesienia walorów estetycznych i cech użytkowych ceramiki. Wykonane prace wypala się w temperaturze 1200 st.C.
 
Prowadzenie
Joanna Słoń: ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na kierunku wzornictwo, w zakresie projektowania ceramiki; prowadzi w MOPT zajęcia z ceramiki i witrażu.

 

Zapisy w sekretariacie MOPT - tel. 32 262 54 61

 

 

Historia sztuki OSTATNIA WIECZERZA

środa - 27 marca 2019 r.

godz. 10.00 - 12.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej (ul. Kościuszki)

liczba miejsc: 20, warsztaty dla młodzieży w wieku 15-16 lat

 

Interaktywna lekcja sztuki dla młodzieży w wieku 15-16 lat, połączona z praktycznym przedstawieniem obrazu Leonarda da Vinci pt. „Ostatnia wieczerza”. Czas trwania zajęć max. 2h., liczebność grupy 20 osób.

 

Prowadzenie: Kinga Jasek-Rozińska, Joanna Milka – absolwentki ASP, pracownicy Działu Marketingu i Organizacji Imprez MBP

 

 

Zapisy w Dziale Marketingu i Organizacji Imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej - tel. 32 639 03 01

 

Każdy śpiewać może (choć niektórzy nie powinni), czyli kilka uwag o tym, jak powstają współczesne przeboje - prof. nadzw. dr hab. Dariusz Ziółek

środa - 27 marca 2019 r.

godz. 12.00 - 13.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 100

 


Jeszcze nie tak dawno, jeśli ktoś chciał nagrać piosenkę, która stałaby się przebojem, musiał wynajmować drogie studia nagraniowe, angażować profesjonalnych muzyków i aranżerów. Musiał też na przyzwoitym poziomie śpiewać. Rewolucja technologiczna sprawiła, że każdy w warunkach domowych może nagrać coś, co przy odpowiedniej promocji i odrobinie szczęścia stanie się hitem. Osobną kwestią jest poziom artystyczny takich produkcji.
W czasie prelekcji słuchacze będą mogli dowiedzieć się, jak zmieniała się technika rejestracji dźwięku w ostatnich latach. Będą też mogli obserwować i aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia piosenki.  

 

Prowadzenie: dr hab. Dariusz Ziółek - doktor nauk muzycznych, jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów basowych, pianista aranżer. Zadebiutował na scenie w roku 1985 na festiwalu Jazz Jantar w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Koncertował na estradach w Polsce i za granicą z plejadą artystów między innymi z Lorą Szafran, Krystyną Prońko, Ewą Urygą, Ireneuszem Dudkiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Leszkiem Możdżerem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Wodeckim. Współpracował z wieloma polskimi orkiestrami symfonicznymi i zespołami kameralnymi. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele zostało nagrodzonych przez prestiżowe czasopisma muzyczne (między innymi, nagroda dla najlepszej płyty bluesowej w 2001 roku i dla najlepszej płyty rockowej w roku 2005). Album „Cztery basy”, nagrany z grupą „ Krzak”, został uhonorowany w 2012 roku nagrodą Fryderyka. Za autorską płytę „4 Bass” Dariusz Ziółek otrzymał od czasopisma „ Gitara i bas” nagrodę specjalną „ za wybitne osiągnięcia basowe”.

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

  Indywidualny Turniej Bowlingowy

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 13.00 - 15.00, Kręgielnia Ośmiornica

 

Indywidualny Turniej Bowlingowy
Zapisy pod nr 32 639 05 67 oraz w Dziale Gastronomiczno-Rozrywkowym w Nemo.

 

 Torby ekologiczne kreatywnie - warsztaty artystyczne dla dorosłych.

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 16.00 - 18.00, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej (ul. 3 Maja)

 


Warsztaty dla dorosłych mające na celu stworzenie oryginalnej kompozycji malarskiej na torbie z użyciem farb do tkanin i izolatorów ułatwiajacych to zadanie.
Prowadzenie: Kinga Bielec: ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku- wzornictwo, o specjalności: projektowanie tkaniny, prowadzi w MOPT zajęcia z tkaniny artystycznej.

 

 Zapisy w sekretariacie MOPT - tel. 32 262 54 61


Teatr Pantoplast - prezentacja spektaklu „Próba”

 

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 17.00 - 18.00, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej (ul. 3 Maja)


Scenariusz, reżyseria, oprawa plastyczna - Dorota Zygmunt. Choreografia, kultura słowa - Artur Fredyk.

 

Zapisy w sekretariacie MOPT - tel. 32 262 54 61

 

 

 

Muzyka dla mózgu, czyli dlaczego warto uczyć się gry na instrumencie - dr Marcin Maślak

piątek - 29 marca 2019 r.

godz. 10.00 - 11.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 100

 

Badania wykazują, że osoby uczące się gry na instrumencie muzycznym, często osiągają także ponadprzeciętne wyniki w innych dziedzinach, np. naukach ścisłych. Podczas wykładu dr Marcin Maślak przedstawi popularnonaukowe ujęcie korzyści psychofizycznych jakie niesie ze sobą edukacja muzyczna. 

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

 


 

Teatr Pantoplast - prezentacja spektaklu „Gdzie jest klaun?”

piątek - 29 marca 2019 r.

godz. 17.00 - 18.00, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej (ul. 3 Maja)


Scenariusz, reżyseria, oprawa plastyczna - Dorota Zygmunt. Choreografia, kultura słowa - Artur Fredyk.

 

 Zapisy w sekretariacie MOPT - tel. 32 262 54 61
 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji