Zarządzanie i marketing

 Tematy z tej sekcji najszybciej przypadną do gustu osobom już pracującym. Proponowane tematy wzbogacą dotychczasową wiedzę z takich obszarów jak zarządzanie, hr, marketing oraz zagadnień związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej i planowaniem kariery.

 

Złapać wiat w żagle, czyli co wywołuje zadowolenie z pracy - Justyna Markusik

poniedziałek - 25 marca 2019 r.

ja

godz. 17.00 - 18.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 100


Podczas spotkania rozważymy, jak skutecznie wzmacniać zaangażowanie i lojalność  pracowników, porozmawiamy o employer branding’u, benefitach i wynagrodzeniach. Wejście w rok 2019 stawia przed pracodawcami serię kolejnych, czasem skomplikowanych wyzwań. Rynek pracownika się nie kończy, co więcej, istnieje spore prawdopodobieństwo, że będzie się jeszcze wzmacniał. Pracodawcy muszą między sobą konkurować o najlepszych pracowników. Ekspertów w wielu dziedzinach gospodarki nie ma tak wielu, oczekiwania pracowników rosną a co za tym idzie wielu pracodawców ma kłopot z  wysoką rotacją pracowników i wzrastającymi kosztami procesów rekrutacyjnych i adaptacji pracowników. Jak zadbać o kreowanie kultury organizacyjnej, która z sukcesem wspierać będzie lojalność i zaangażowanie pracowników oraz stanie się wizytówką firmy i wzmocni jej wizerunek na rynku pracy.

 

Justyna Markusik, wykładowca Akademii WSB. Ekspert HRM, Talent Management, Trener. Posiada ponad 14 lat doświadczenie w zakresie rozwoju zasobów ludzkich, w tym ponad 10 lat obejmując stanowisko koordynatora ds. szkoleń w polskim a później Talent Develoment Managera w brytyjskim oddziale globalnej korporacji inżynieryjnej znajdującej się na liście FORTUNE500. Specjalizuje się w kompleksowej koordynacji polityki rozwojowej w organizacjach, w szczególności we wdrażaniu lokalnych i międzynarodowych programów szkoleniowych, systemów ocen okresowych, ewaluacji ww. procesów, w prowadzeniu warsztatów/szkoleń z umiejętności miękkich i szeroko pojętej tematyki HRM. Aktualnie odpowiedzialna za proces akredytacji.


 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>


 

 

Jak pozyskiwać klientów przez internet - warsztaty z grywalizacją - Michał Dziekoński

środa - 27 marca 2019 r.

godz. 15.00 - 16.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 100


Dla wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami bliskimi człowiekowi oraz dla miłośników bardzo aktywnych form zajęć przygotowaliśmy na Festiwalu Nauki specjalną atrakcję. Warsztaty w formie aktywnej gry symulacyjnej polegać będą na jak najefektywniejszym zainwestowaniu budżetu w nowe media by uzyskać najlepszy efekt rynkowy - pozyskanych klientów (tzw. leady). Wysoki poziom emocji połączony z wartościową wiedzą - gwarantowany.

 

Michał Dziekoński, wykładowca Akademii WSB. Dyrektor zarządzający Business Games Institute - firmy tworzącej i wykorzystującej symulacje i gry strategiczne w szkoleniach i rozwoju pracowników. Z myśleniem strategicznym związany od początku kariery zawodowej, przez kilkanaście lat zarządzał marketingiem strategicznym w Grupie Siemens, obecnie działa dodatkowo jako interim manager i konsultant, tworząc systemy planowania i mierzenia efektów marketingu i sprzedaży dla firm. Od ponad 15 lat prowadzi również szkolenia i warsztaty oparte na autorskich grach symulacyjnych; w prowadzonych przez niego projektach uczestniczyło już ponad 10 tysięcy osób. Posiada certyfikaty MBA Oxford Brookes University, the Advanced Certificate in Marketing (CIM) oraz Marketing Training (Orlando, USA). Jest współautorem książek: Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy, Wskaźniki marketingowe, E-marketing – współczesne trendy: pakiet startowy, Konsument wierny jak pies oraz Projektowanie efektywnych szkole.


 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>


 

 

Jak osiągnąć FLOW w pracy? - dr Sabina Ratajczak

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 10.00 - 11.00, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej


 

Organizacje poszukują sposobów na budowanie wysokoefektywnych zespołów, rozwijanie motywacji wewnętrznej swoich pracowników i podnoszenie ich satysfakcji z pracy. Zjawisko FLOW określa stan umysłu, kiedy jesteśmy całkowicie skupieni podczas wykonywania danej czynności, czerpiemy z niej satysfakcję, ale też jesteśmy najbardziej efektywni. Badania pokazują, że poziom satysfakcji ze zbiorowego FlOW jest wyższy niż z indywidualnego. Jak w takim razie kreować środowisko, które sprzyja uzyskiwaniu stanu zbiorowego FLOW? Co każdy z nas może zrobić by doświadczać go częściej zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym? I dlaczego doświadczanie FLOW jest elementem budującym nasz dobrostan i szczęście?

 

dr Sabina Ratajczak, wykładowca Akademii WSB - adiunkt w Katedrze Zarządzania Akademii WSB. Psycholog, trener biznesu, menedżer. Od lat związana z Akademią WSB, gdzie aktualnie pełni
funkcję Prorektora ds. rozwoju i dyrektora Centrum Jakości i Innowacji. Zajmuje się rozwojem kompetencji liderskich, szczególnie w zakresie budowania efektywnych zespołów, zespołów samoorganizujących się.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>


 

 

 

E-ZUS, czyli firma pod ręką - dr Małgorzata Męcik, Marzena Krochmal

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 10.00 - 11.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 50


Spotkanie przeznaczone jest dla uczniów szkół średnich, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy. Jego celem jest budowanie u młodych ludzi świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych.
Podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:
•        rejestracja firmy w Zakładzie,
•        ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne,
•        zasady rozliczania składek na ubezpieczenia społeczne,
•        ePłatnik i program Płatnik– praktyczne narzędzia dla osób, które prowadzą firmę.


Zajęcia poprowadzą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dr Małgorzata Męcik, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji oraz Pani Marzena Krochmal, kierownik wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji.


Zajęcia przeznaczone dla zorganizowanych grup szkolnych. W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt telefoniczny: 32 295 93 51.

 

 

Droga na Oxford – łamiąc schematy – o otwartości umysłu, tolerancji i praktyce menedżerskiej - Radek Jaros

czwartek - 28 marca 2019 r.

godz. 12.00 - 13.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 100


 Gość Festiwalu Nauki opowie na temat planowania swojej ścieżki rozwoju zawodowego i trudnych wyborach, które pojawiają się na drodze do realizacji indywidualnych celów zawodowych. Przekaże praktyczne informacje o tym w jaki sposób dostać się na Oxford, czego oczekują od kandydatów i studentów profesorowie uczelni. Porówna formuły zajęć, wskaże różnice pomiędzy polskim systemem nauczania biznesowego a angielskim, opowie o otoczeniu uczelni i możliwościach, które ono stwarza.

 

Radek Jaros – praktyk biznesu specjalizujący się w obszarach zarządzania sprzedażą i marketingiem, strategią oraz transformacją przedsiębiorstw. Zdobywał doświadczenie zawodowe w sektorze prywatnym w Polsce i za granicą. Absolwent programu MBA Stockholm University, obecnie finalizuje studia Master of Science z zakresu zarządzania na University of Oxford, Saïd Business School.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>


 

Współczesne zastosowania systemów wizyjnych - dr Karol Jędrasiak

piątek - 29 marca 2019 r.

godz. 9.00 - 10.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 100


 

Słuchacze wykładu zapoznają się z zagadnieniem przetwarzania obrazów na przykładzie współcześnie stosowanych systemów wizyjnych. Przedstawione zostaną pojęcia takie jak system wizyjny, obraz, przetwarzanie obrazu, wizja komputerowa. Słuchacze poznają typowe systemy wizyjne oraz stosowane w nich rozwiązania. Urozmaiceniem wykładu będzie multimedialne przedstawienie najnowszych osiągnięć z zakresu wizji komputerowej, dotychczas nie wdrożonych jeszcze do przemysłu.

 

dr Karol Jędrasiak, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii WSB. Członek Centrum Transferu Technologii Akademii WSB. Autor 67 publikacji naukowych, w tym dwóch monografii naukowych, cytowanych łącznie wg Google Scholar 473 razy; Ekspert RPO WSL 2014-2012, członek Komitetu Sterującego Programu Sektorowego GameINN oraz Towarzystwa Przetwarzania Obrazów. W rezultacie dotychczasowej pracy oraz współpracy z przemysłem powstało 20 zastrzeżeń prawa własności intelektualnej. Za swoje osiągnięcia naukowe i organizacyjne został uhonorowany w ostatnich latach 10 nagrodami przyznawanymi przez instytucje krajowe oraz międzynarodowe. Obecnie jest Prezesem Zarządu spółki VRTechnology, zajmującej się komercjalizacją innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii wirtualnej rzeczywistości oraz profesjonalnych systemów symulacyjnych i trenażerowych.

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>


 

 

Jak zostać prezesem jeszcze przed maturą? - Szymon Nowak (NS Code)

piątek - 29 marca 2019 r.

godz. 9.00 - 10.00, Akademia WSB

liczba uczestników: 100


 

Własna firma w wieku 18 lat? Dla większości nastolatków ta idea pozostaje jedynie w sferze marzeń. Ale są tacy, którzy marzenia przekuwają w zawodowy sukces. O tym, jak założyć firmę jeszcze przed maturą, jak wygląda codzienność młodego biznesmana (a jakie są wyobrażenia znajomych na ten temat), o tym jak łączyć obowiązki zawodowe i edukacyjne oraz czy własny biznes to ścieżka dla każdego opowie tegoroczny maturzysta - Szymon Nowak, założyciel firmy NS Code, który sam o sobie mówi tak: "Jako gimnazjalista zainteresowałem się szeroko rozumianym programowaniem. Od zawsze miałem wizję, że chciałbym w jakiś sposób wpłynąć na rzeczywistość, która mnie otacza. Odnalazłem to właśnie w programowaniu, bo mogłem tworzyć aplikacje, gry które różnym osobom dawały jakieś wartości. Zacząłem tworzyć pierwsze gry na urządzenia mobilne, co później przełożyło się na praktyki w jednej z lokalnych firm. Po 3 latach pracy „na etat” - bo po szkole, zdalnie z domu - stwierdziłem, że czas coś zmienić. Mając 18 lat, we wrześniu 2018 roku założyłem własną firmę - NS Code. Jest to Katowicki software house, czyli firma która tworzy oprogramowanie, jak i pomaga firmom w rozwiązaniach informatycznych. Na ten moment jesteśmy głównym podwykonawcą dla firmy z sektora farmakologicznego, pomagamy lokalnym przedsiębiorcom, a za niedługo zaczynamy własny, autorski projekt".

 

 

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>
 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji