Strefa pokazów

Zawód Inwestor Giełdowy

Poniedziałek, 9 marca 2020 r.

Godzina: 11:00-12:30

Akademia WSB: sala 309

Inwestowanie na rynkach kapitałowych to doskonała alternatywa do pracy na etacie, jakie narzędzia wykorzystywane są przez doświadczonych i skutecznych inwestorów ? jaki należy patrzeć na rynki finansowe? dlaczego Apple jest jedną z największych spółek na świecie? Czym jest prawdziwa spekulacja oraz jak wygląda kariera w zawodzie inwestora giełdowego? Wystąpienie odpowie na powyższe pytania i ma na celu pozwolić każdemu zrozumieć funkcjonowanie rynków finansowych.

Michał Dzierżęga

Prezes Zarządu Global BD Trading Sp z o.o. - Ekspert rynków finansowych, inwestor giełdowy i wykładowca akademicki. Swoje doświadczenia zdobywał w bankach, domach maklerskich, trading roomach i radach nadzorczych. Pasjonat rynków kapitałowych, założyciel Global BD Trading, sieci trading roomów wyposażonych w profesjonalne narzędzia do skutecznego inwestowania na rynkach w USA.

"Magiczny dywan" - nauka poprzez interaktyną zabawę

Czwartek, 12 marca 2020 r.

Godzina: 12:00

Akademia WSB: sala 445

„Magiczny dywan” to interaktywna pomoc dydaktyczna łącząca multimedia z aktywnością ruchową. Tworzy przestrzeń, która służy wspomaganiu procesu dydaktycznego, nauki kodowania, przyczynia się do zwiększenia kompetencji cyfrowych uczniów, uatrakcyjnia proces dydaktyczny oraz umożliwia nauczycielom organizowanie różnorodnych sytuacji edukacyjnych z wykorzystaniem TIK.

W odpowiedni sposób zaprojektowane gry sprawdzają się również jako narzędzie edukacyjno-rehabilitacyjne w Salach Doświadczania Świata, pobudzając zmysły uczestników zabawy.

Marta Ir

Wykładowca Akademii WSB, doktorantka, terapeuta, pedagog specjalny z długoletnim stażem pracy pedagogicznej, specjalista w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem, m.in. trener TUS (Treningu Umiejętności Społecznych), Terapii Ręki. Organizator i prelegent wielu międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych i szkoleniowych. Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Wesołe Słoneczka" z oddziałami integracyjnymi w Katowicach. Członek Parlamentarnej Grupy ds. autyzmu, członek Polskiego Towarzystwa Snoezelen – Sala Doświadczania Świata.

Wirtualne doświadczenie pracy

Czwartek, 12 marca 2020 r.

Godzina: 11:00-12:30

Akademia WSB: Audytorium D

Celem wykładu jest przedstawienie bieżących i przyszłych możliwości profesjonalnych systemów trenażerowych oraz sposobów na ich wykorzystanie w doskonaleniu umiejętności i kompetencji zawodowych.

dr inż. Karol Jędrasiak

Pracownik akademicki, dydaktyk i menadżer, autor 69 publikacji naukowych, w tym trzech monografii naukowych, cytowanych łącznie wg Google Scholar 534 razy. Indeks H wg Google Scholar to 18. Moje doświadczenie naukowe obejmuje udział w 15 projektach badawczo-rozwojowych, w tym 11 z NCBiR, w dwóch w charakterze kierownika projektu w ramach jednostki, oraz 24 konferencjach i sympozjach o charakterze krajowym lub międzynarodowym. Karol Jędrasiak jest również Ekspertem RPO WSL 2014-2020, członkiem Komitetu Sterującego Programu Sektorowego GameINN, członkiem Towarzystwa Przetwarzania Obrazów. W rezultacie dotychczasowej pracy oraz współpracy z przemysłem powstało 26 zastrzeżeń prawa własności intelektualnej (2 przyznane patenty, 12 zgł. patentowych, 12 praw z rejestracji wzoru przemysłowego). Za swoje osiągnięcia naukowe i organizacyjne został uhonorowany w ostatnich latach 10 nagrodami przyznawanymi przez instytucje krajowe oraz międzynarodowe. Specjalista w zakresie wizji komputerowej, grafiki komputerowej, narzędzi sztucznej inteligencji, wytwarzania systemów informatycznych, bazodanowych i sensorycznych. Ponadto, od 2008 piastuje stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach prywatnych. Obecnie jest Prezesem Zarządu spółki VRTechnology zajmującej się opracowywaniem algorytmów z zakresu analizy danych oraz komercjalizacją innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii wirtualnej rzeczywistości oraz profesjonalnych systemów symulacyjnych i trenażerowych.

Brak miejsc

Masło shea, olej kokosowy i wosk pszczeli, czyli ekologiczna pielęgnacja ust

Czwartek, 12 marca 2020 r.

Godzina: 12:00-13:30

Akademia WSB: laboratorium kosmetyczne, s. 238

Zadbane usta to podstawa pielęgnacji i ochrony czerwieni wargowej przed wiatrem i mrozem. Obecnie obserwujemy trend dbania o siebie zgodnie z trendami Eko. Warsztat to spotkanie, na którym dowiesz się jak z prostych naturalnych składników wykonać eko balsam do ust.

Marta Skorek

Absolwentka kosmetologii na Śląskim Uniwersytecie Medycznego i chemii na Uniwersytecie Śląskim. Wykładowca kosmetologii i chemii kosmetycznej w wyższych uczelniach i szkołach. Trener specjalizujący się w prowadzeniu i organizacji szkoleń miękkich oraz twardych. Specjalizuje się w projektach z zakresu: farmacji, kosmetologii, technik sprzedaży, dermokosmetyków, FMCG. Na przestrzeni lat przeszkoliła ponad 10000 farmaceutów i ekspertów z pokrewnych branż. Doświadczenie zdobywała w takich firmach jak Ziaja, dr Irena Eris, Sanofi Aventis, Scientific Beauty, Phyt’s i inne.

Akceptuj Więcej informacji