Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

24 marca 2012

Artykuły

Meble z odpadów czyli Eko Design – wykład przeznaczony dla dzieci w wieku 6 – 12 lat

godz. 9.00-10.00

 

Jak wykonać stolik nocny ze skrzynki po owocach a lampę z jednorazowych kubeczków? Czy meble z odpadków kojarzą się ze światowością czy z brakiem środków na "prawdziwe" sprzęty?
Codziennie na świecie wyrzuca się setki ton odpadów. Część z nich można ponownie przetworzyć, jednak nie zawsze trafiają one do odpowiednich pojemników i przez to nie mogą być wykorzystane powtórnie. Na wykład zapraszamy wszystkich młodych kreatorów, którzy chcieliby nauczyć się budowania mebli ze śmieci a także zgłębić wiedzę na temat recyklingu. Wykładowca zaprezentuje projekty własne (np. meble z zakrętek, fotele, lampy) oraz prace studentów.

czytaj więcej o Meble z odpadów czyli Eko Design – wykład przeznaczony dla dzieci w wieku 6 – 12 lat

Ślepa miłość, wspólny los, interesy. Różne podstawy przywiązania do grupy i ich konsekwencje

godz. 12.00-13.30

 

Od dzieciństwa do starości jesteśmy (z konieczności bądź z wyboru) członkami różnych grup, z którymi w rozmaitym stopniu identyfikujemy się. Co sprawia, że grupa staje się dla nas ważna? Jaką rolę w relacjach międzygrupowych odgrywają sentymenty wobec własnej grupy, znajomość jej historii, a jaką - realne interesy, spostrzegany przez członków grupy związek między uczestnictwem w niej a realizacją ważnych potrzeb i jakością życia? Podczas wykładu przedstawione zostaną ustalenia, dotyczące tego, jak bezwarunkowa miłość do własnej grupy narodowej, dbałość o jej nieskazitelny wizerunek a także przekonanie o wyjątkowej, odwiecznej i trwałej krzywdzie, prowadzą raczej do bierności niż aktywności na rzecz tej grupy, roszczenia specjalnego (korzystnego) traktowania, tendencji do usprawiedliwiania nieetycznych zachowań grupy własnej oraz podejrzliwości i niechęci wobec członków innych grup. Istnieje pewna analogia między zachowaniami skoncentrowanego na sobie narcyza, który stale domaga się zainteresowania i pochwał, a zachowaniami członków takich grup, które bezkrytycznie je kochają, podkreślają zbiorowe krzywdy i stają się ślepe na los innych grup.

czytaj więcej o Ślepa miłość, wspólny los, interesy. Różne podstawy przywiązania do grupy i ich konsekwencje 

Nasi partnerzy

Patronat honorowy