Cel konferencji

Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz sposobu postrzegania bezpieczeństwa Polski w aktualnej sytuacji geopolitycznej przez instytucje oraz środowiska akademickie zaproszone do udziału w konferencji.

 

W konferencji przewiduje się trzy zasadnicze obszary tematyczne. Pierwszy obszar tematyczny, wskazujący na zmieniające się uwarunkowania bezpieczeństwa Polski w istniejącej sytuacji geopolitycznej, drugi, wskazujący na szanse, wyzwania oraz zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski w kontekście realizacji przyjętej polityki bezpieczeństwa narodowego w różnych jej obszarach oraz trzeci obszar skoncentrowany na sposobie nauczania i kształtowania świadomości społecznej w obszarze bezpieczeństwa narodowego i obronności w różnych uwarunkowaniach współczesnej rzeczywistości, czerpiąc z doświadczeń i nauki z przeszłości.

 

Wynikiem konferencji będzie monografia naukowa, która przyczyni się do przeglądu i usystematyzowania aktualnego stanu wiedzy i doświadczeń praktycznych w powyższych obszarach. Będzie też stanowić wartościowe źródło wiedzy dydaktyczno-naukowej oraz praktycznej. 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji