Prelegenci

Artykuły

Wiktar Gajsionak- Ambasador Republiki Białorusi

Ambasador Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej. Doktor habilitowany nauk fizyko-matematycznych, profesor. Członek narodowych i zagranicznych akademii naukowych. Zastępca Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Białoruś (2005-2008). Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocnik Republiki Białoruś w Republice Austrii, Stały Przedstawiciel Republiki Białoruś przy Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu (2000-2005). Przewodniczący Komitetu Państwowego ds. Nauki i Technologii Republiki Białoruś (1997-2000).

czytaj więcej o Wiktar Gajsionak- Ambasador Republiki Białorusi

dr Henryk Siodmok- Atlas Sp. z.o.o.

Prezes Zarządu Atlas Sp. z.o.o. Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kierunek Ekonomia i Organizacja Handlu Zagranicznego oraz studiów MBA INSEAD w Fontainebleau. Pracę doktorską, dotyczącą zarządzania relacjami z klientami w organizacjach sieciowych, obronił w SGH w 2004 roku. W latach 1989-1990 analityk operacyjny w Pasco Company, 1991-1995 konsultant w firmie doradczej Bain & Co, 1996-1997 dyrektor rozwoju na Europę Wschodnią oraz prezes Tenneco Automotive Polska, 1997-2000 prezes FLiD Drumet SA, 2000-2003 prezes zarządu Carman Polska sp. z o.o., 2003-2004 wiceprezes ds. sprzedaży, finansów, kadr, informatyki, rozwoju i administracji w US Pharmacia sp. z o.o.

czytaj więcej o dr Henryk Siodmok- Atlas Sp. z.o.o.

Jolanta Czekalska- Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

Pracownik Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. od marca 1997 roku. Od 2007 roku na stanowisku Dyrektora ds. Sprzedaży w Biurze Terenowym w Katowicach gdzie współpracuje z przedsiębiorstwami z regionu województwa śląskiego i opolskiego w zakresie ubezpieczenia należności eksportowych i krajowych jak również gwarancji kontraktowych.

Kazimierz Zdunowski - Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa

Dyrektor Generalny Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo- Przemysłowej.Posiada bogate doświadczenie zawodowe – ekonomiczne i menadżerskie. Kierował przedsiębiorstwami, pracował i działał w organizacjach społeczno – zawodowych, zdobył doświadczenie parlamentarne kierując zespołem ekspertów.  Opublikował ponad 200 artykułów w zakresie ekonomiki, planowania, finansów i inwestycji – w prasie specjalistycznej i popularnej.

 

 

czytaj więcej o Kazimierz Zdunowski - Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa

Anna Awdiejewa- Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

 W Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pracuje od 2006 r. W PARP zajmuje się współpracą z zagranicznymi partnerami instytucjonalnymi Agencji oraz wspieraniem działalności eksportowej przedsiębiorców do krajów byłego ZSRR oraz państw bałkańskich.

czytaj więcej o Anna Awdiejewa- Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

dr Karol Piech - Izba Celna w Katowicach

Od 01.01.1991 roku tj. utworzenia Urzędu Celnego w Katowicach, aż do dziś - Pan dr Karol Piech zajmuje się zagadnieniami procesowego i materialnego prawa celnego i podatkowego, najpierw jako Naczelnik Działu Postepowania Celnego i Zastępca Dyrektora Urzędu Celnego w Katowicach, następnie (od 01.05.2002 r. do 15.07.2006 r.) jako Zastępca Dyrektora Izby Celnej w Katowicach d.s. Orzecznictwa, a od 01.09.2006 r.  jako ekspert celny pełniący służbę w Jednoosobowym Stanowisku Opiniodawczym w Zakresie Stosowania Prawa w Urzędzie Celnym w Katowicach (sporządzanie opinie dotyczyły również podatku akcyzowego). Od 01.05 2008 r. do 14 05.2009 r. wykonywał te same zadania w Wydziale Prawno-Organizacyjnym Izby Celnej w Katowicach.

czytaj więcej o dr Karol Piech - Izba Celna w Katowicach

Karol Rozenberg- Bank Gospodarstwa Krajowego

Ekonomista. Obecnie pracuje jako menedżer ds. kredytów eksportowych w Banku Gospodarstwa Krajowego. Zajmuje się m. in. finansowaniem eksportu na Białoruś za pomocą kredytów udzielanych przez BGK w ramach programu rządowego "Finansowe Wspieranie Eksportu". Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył kierunek Finanse i rachunkowość oraz specjalizacje Międzynarodowe rynki finansowe i Bankowość inwestycyjna. Pełnił funkcję wiceprezesa SKN Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych SGH. Pracował również w Citibank International PLC, jako analityk zajmujący się obszarem przeciwdziałania praniu pieniędzy.  

czytaj więcej o Karol Rozenberg- Bank Gospodarstwa Krajowego

dr Mateusz Piskorski

Dr Mateusz Piskorski (ur. 1977) – politolog, adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, dziekan Wydziału Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie, założyciel i sekretarz generalny Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, w latach 2005-2007 członek sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

czytaj więcej o dr Mateusz Piskorski

Aleksandr Martinkevich

Zastępca Dyrektora High-TechParku (Park Technologii Wysokich) 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji