Firmy z Polski

Artykuły

Grupa Viessmann

Grupa przedsiębiorstw firmy Viessmann jest jednym z wiodących w skali światowej producentów systemów techniki grzewczej. Kierowane w trzecim pokoleniu przez dr Martina Viessmanna przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1917. Obrót całej grupy wynosi 1,7 mld EURO, a zatrudnienie ponad 9.400 pracowników. Posiadając 23 zakłady produkcyjne w 10 krajach oraz sieć dystrybucyjną łącznie w 74 krajach, a także 120 oddziałów handlowych na całym świecie, firma Viessmann ma wybitnie międzynarodowy charakter. Ponad 56 procent obrotu przypada na eksport.

 

strona www: www.viessmann.pl

czytaj więcej o Grupa Viessmann

Spedkoks

W ramach podstawowej działalności Spółka prowadzi przewozy węgla i innych towarów własnymi lokomotywami ze stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa do Koksowni, wywóz koksu oraz substancji węglopochodnych do stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa, spedycję węgla, koksu oraz substancji węglopochodnych. Po uzyskaniu certyfikatu bezpieczeństwa spółka wykonuje także przewozy rzeczy, w tym towarów niebezpiecznych.

 

 

czytaj więcej o Spedkoks

Huta Bankowa w Dąbrowie Górniczej

Działalność Huty Bankowa Sp. z o.o., producenta wyrobów walcowanych i kuto-walcowanych ukierunkowana jest na stałe zapewnienie ich jakości, zmniejszenie ujemnego oddziaływania na środowisko, zagwarantowanie bezpieczeństwa i higienicznych warunków pracy na wszystkich stanowiskach pracy oraz zapewnienie zasobów i środków do realizacji przyjętej polityki.

 

strona www: www.hutabankowa.pl

czytaj więcej o Huta Bankowa w Dąbrowie Górniczej

Arcellor Mittal Poland

ArcelorMittal Poland (dawniej Mittal Steel Poland) jest największym producentem stali w Polsce, zatrudniającym ponad 11 tysięcy pracowników w sześciu oddziałach w województwach śląskim, małopolskim i opolskim. Dzięki inwestycjom, których wartość w latach 2004-2013 sięgnęła 4,8 mld zł, ArcelorMittal Poland jest dziś jednym z najnowocześniejszych producentów stali w Europie. Firma produkuje:

Cenione wyroby długie, takie jak kształtowniki (w tym grodzice) , szyny i akcesoria kolejowe oraz obudowy górnicze wykorzystywane w budownictwie, transporcie szynowym i przemyśle wydobywczym. Wyroby płaskie, wykorzystywane przez przemysł motoryzacyjny, AGD i budowlany.

czytaj więcej o Arcellor Mittal Poland

Ursa

URSA jest oddziałem hiszpańskiej firmy Uralita produkującym i sprzedającym materiały izolacyjne. Jest jedną z wiodących, europejskich firm na rynku izolacji. Oferowane produkty to wełna szklana i polistyren ekstrudowany (XPS), znajdują zastosowanie we wszelkich dziedzinach izolacji termicznej i akustycznej. URSA ma swoje zakłady produkcyjne w Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech, Polsce, Słowenii, Rosji i Turcji.

  Firma produkuje:

- wełnę mineralną w 9 zakładach produkcyjnych

- płyty z polistyrenu ekstrudowanego w 4 fabrykach.

Brembo

Rok 2011 był bardzo istotny dla firmy Brembo. Świętowaliśmy 50-lcie istnienia pełnego technicznych, sportowych i rynkowych sukcesów. 11 stycznia 1961 roku Emilio Bombassei i Italo Breda założyli Officine Meccaniche di Sombrero, przodka dzisiejszego Brembo. Mając zaledwie dwadzieścia lat, razem z nimi uczestniczył w tym wydarzeniu Alberto Bombassei, dzisiejszy prezes grupy Brembo. Taki był początek pięćdziesięcioletniej przygody, która utorowała Brembo drogę na szczyt. Produkcja samochodowych tarcz hamulcowych zaczęła się w 1964 roku. W 1972 rozpoczęliśmy sprzedaż układów hamulcowych do motocykli, a trzy lata później – dostarczanie układów do bolidów F1 Ferrari.

czytaj więcej o Brembo

Damel

Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych "DAMEL" S.A. jest producentem blisko 100 różnych produktów (a w każdym z nich do kilkunastu odmian wykonania). Są to głównie przeciwwybuchowe silniki elektryczne (z osłoną ognioszczelną) o mocy od 11kW do 650kW oraz separatory elektromagnetyczne, aparatura sterownicza, a także filtry elektromagnetyczne (FM-1000, FM-20) do instalacji wodnych w elektrowniach i inne urządzenia elektryczne.

 

 

czytaj więcej o Damel

Ekocem

Ekocem Sp. z o.o. to przemiałownia cementu o rocznych zdolnościach produkcyjnych 1, 4 mln ton. Zakład zostałwybudowany na przełomie 1999/2000 roku i wyposażony jest w najnowocześniejsze urządzenia, głównie do produkcji cementów z dodatkiem żużla wielkopiecowego, jak również innych rodzajów cementu powszechnego użytku. Dodatkowo dzięki wbudowanemu w zespół silosów mieszalnikowi do mieszania suchych frakcji pylistych istnieje techniczna możliwość zestawienia dowolnej mieszanki spełniającej wymagania i oczekiwania klienta.

czytaj więcej o Ekocem

Fiege

FIEGE prekursorem rozwiązań z zakresu logistyki kontraktowej. Obsługa logistyczna to nie tylko zapewnienie Klientom efektywnej obsługi łańcucha dostaw, ale przede wszystkim znalezienie indywidualnych rozwiązań, które mają na celu  obniżenie kosztów, umozliwiając klientom FIEGE skupienie się na ich podstawowej działalności. Domeną firmy, we wszystkich oddziałach FIEGE w Europie i Azji, jest dostarczanie klientom zintegrowanych, innowacyjnych, optymalnych kosztowo rozwiązń logistycznych, zaprojektowanych w oparciu o najnowsze systemy informatyczne.

czytaj więcej o Fiege

GTX HANEX Plastics

GTX HANEX Plastic Sp. z o.o. roz­po­czął dzia­łal­ność w 1992 r. i jest liderem na szybko roz­wi­ja­ją­cym się rynku opa­ko­wań w Polsce. Firma oferuje in­no­wa­cyj­ne roz­wią­za­nia w za­kre­sie pro­duk­cji folii ter­mo­for­mo­wal­nej, preform oraz opa­ko­wań PET. Mie­sięcz­ne zdol­no­ści pro­duk­cyj­ne Hanexu sięgają obecnie blisko 130 mi­lio­nów różnego typu opa­ko­wań oraz ponad 1200 ton folii PET.

czytaj więcej o GTX HANEX Plastics

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |


 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji