Firmy z Białorusi

Artykuły

Beloil

Spółka Beloil Polska Sp. z o.o. rozpoczęła działalność  w lutym 2011 roku. Celem utworzenia Beloil Polska Sp. z o.o. jest handel hurtowy produktami naftowymi i gazem płynnym na polskim rynku oraz zorganizowanie tranzytu tych towarów przez terytorium Polski i dostarczanie ich do innych krajów UE. Naszym celem jest nawiązanie ścisłych kontaktów handlowych z największymi spółkami oraz z głównymi niezależnymi operatorami w handlu produktami naftowymi i gazem płynnym w Polsce. Beloil Polska Sp. z o.o. jest ogniwem łączącym polskich konsumentów produktów naftowych i białoruskie rafinerie. Założycielami naszej firmy są dwa wiodące przedsiębiorstwa sektora petrochemicznego Republiki Białoruś:  Zamknięta Spółka Akcyjna „Białoruska Spółka Naftowa” i Republikańskie Unitarne Przedsiębiorstwo „Zjednoczenie Produkcyjne „Belorusneft”.

 

strona www: www.beloil-poland.pl 

czytaj więcej o Beloil

Pronar

PRONAR Sp. z o.o., z siedzibą w Narwi (woj. podlaskie), jest wiodącym producentem maszyn rolniczych w Polsce i na świecie. Historia firmy PRONAR to przede wszystkim jej dynamiczny rozwój - przekształcenie z małej firmy w jedno z największych przedsiębiorstw produkcyjno-handlowych w Polsce, zatrudniających blisko 1600 osób, czego wyrazem jest m.in. wyróżnienie na liście 500 największych polskich firm w rankingu tygodnika "Polityka". Produkcja prowadzona jest w kilku fabrykach zlokalizowanych w województwie podlaskim m.in. w Narwi, Strabli, Narewce i Siemiatyczach.

 

strona www: www.pronar.pl

czytaj więcej o Pronar

Polmark

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "POLMARK Kielce" Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność 14 maja 1992 roku (KRS 0000185470). Siedziba Spółki znajduje się w Kielcach przy ulicy Kolberga 4. Podstawowym profilem działalności firmy jest kompleksowa obsługa w zakresie kopalnianych wywrotek marki "BIEŁAZ", które są ekonomicznym środkiem transportu przy przewozie skał płonnych, kopalin i materiałów sypkich wykorzystywanych przy budowie dużych obiektów przemysłowych w różnych warunkach drogowych i klimatycznych.

 

Strona www: www.polmark-kielce.pl

 

czytaj więcej o Polmark

MAZ

Historia fabryki MAZ bierze swój początek od 9 sierpnia 1944 roku, kiedy to Państwowy Komitet Obrony ZSRR przyjął postanowienie o budowie w Mińsku fabryki montażu samochodów. W październiku 1947 roku fabryka zmontowała pierwszych pięć MAZów. Seryjną produkcję samochodów zorganizowano od 1948 roku. Obecnie „MAZ” Spółka Akcyjna - to największe państwowe przedsiębiorstwo Republiki Białoruś produkujące sprzęt samochodowy o dużej ładowności. Fabryka jest samodzielnym podmiotem gospodarczym z prawem osoby prawnej i prowadzi swą działalność zgodnie ze Statutem przedsiębiorstwa, wchodzi w charakterze przedsiębiorstwa wzorcowego w skład Zjednoczenia Produkcyjnego „BelavtoMAZ”. Według spisu średnia liczebność pracowników fabryki wynosi około 23 000 osób.

czytaj więcej o MAZ

BMZ Poland

Belarusbank 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji