Aktualności

Artykuły

Ruszył nabór do 4. edycji Legii Akademickiej

Biura Wydziałowe Akademii WSB ds. "Legii Akademickiej" rozpoczęły przyjmowanie wniosków o przystąpienie do części teoretycznej w roku akademickim 2020/2021. 

czytaj więcej o Ruszył nabór do 4. edycji Legii Akademickiej

Nabór do szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa

Już w czerwcu ruszają kwalifikacje do szkolenia cyberbezpieczeństwa, które wśród zainteresowanych studentów będzie przeprowadzało Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

 

czytaj więcej o Nabór do szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa

Narada szkoleniowa dla koordynatorów Legii Akademickiej

28 października 2019 r. odbyła się narada szkoleniowo - metodologiczna, w której udział wzięli koordynatorzy i nauczyciele akademiccy odpowiedzialni za część teoretyczną programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów "Legia Akademicka". Podczas narady w warszawskiej Akademii Sztuki Wojennej Akademię WSB reprezentował dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB. 

czytaj więcej o Narada szkoleniowa dla koordynatorów Legii Akademickiej

Zakończenie I etapu programu

28 kwietnia 2019 r. zakończyły się wykłady prowadzone dla uczestników projektu Legii Akademickiej pt.: „Edukacja wojskowa dla studentów w ramach Legii Akademickiej” – część teoretyczna. W wykładach brało czynny udział 21 studentów i studentek Akademii WSB Dąbrowy Górniczej oraz wydziałów w Krakowie i Cieszynie, a także z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 19 uczestników zdecydowało się przystąpić do kolejnego etapu programu.

czytaj więcej o Zakończenie I etapu programu

Pierwsze spotkanie Legii Akademickiej

6 kwietnia odbyly się pierwsze zajęcia dla studentów, którzy zgłosili się do udziału w projekcie Legii Akademickiej. Grupę studentów w Akademii WSB powitali dr Janusz Cichy - Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego - ppłk Jacek Zawada, Szef Wydziału Monitorowania i Uzupełnień WSzW w Katowicach, który poprowadził wykład inaugurujący projekt.

czytaj więcej o Pierwsze spotkanie Legii Akademickiej 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji