Non stop online

Pandemia nie przeszkodziła nam w funkcjonowaniu i kontynuowaniu nauki i pracy. Część naszych pracowników pracuje z domu, a w zaledwie tydzień od zamknięcia polskich uczelni przygotowane zostały zajęcia w różnych formach na odległość.

 

Uczelnia korzysta z nowoczesnych platform do tworzenia webinariów (m.in. ClickMeeting), platform edukacyjnych, e-learningowych oraz narzędzi takich jak Skype czy Messenger. Wszystko po to, aby zapewnić studentom studiów I i II stopnia, doktorantom i słuchaczom studiów MBA
i podyplomowych kontynuacji kształcenia w najbardziej komfortowych warunkach.

 

 

Jesteśmy świetnie przygotowani do działania online. I mamy na to mnóstwo dowodów!

 

- Nauka i praca zdalna to czynności, które nikogo już dziś nie dziwią, ale my udowodniliśmy, że nawet tak ważne wydarzenie, jakim jest obrona rozprawy doktorskiej – również jest możliwe bez wychodzenia z domu! Tytuł doktora uzyskała w ten sposób Sylwia Mokrysz. Wydarzenie odbyło się za pośrednictwem specjalnej platformy wideokonferencyjnej, a cały proces przebiegł bez żadnych zakłóceń.

Sprawdź

 

 

- Pierwsza „wideo-obrona” odbyła się już w marcu, przy użyciu systemu wideokonferencji, mimo że student był przy swoim komputerze w domu, a egzaminatorzy w pustej sali – nie obyło się bez gratulacji i braw. Uczelnia przyjmuje prace w wersji elektronicznej, dając możliwość ukończenia nauki kolejnym studentom.

Sprawdź

 

 

- Online pracują także Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB, których uczestnicy biorą udział w wykładach i warsztatach internetowych, które
w sumie trwały już 1830 minut. W programie znalazły się m.in.: „Przyrodnicze pogaduchy”, czyli spotkania ze znanym i lubianym przez dzieci Maciejem Kupczakiem z Owady i Spółka, który pozwolił zdalnie przyjrzeć się wężom, pająkom oraz ślimakom gigantom; „Doświadczenia z Panem Korkiem”, który wykonując eksperymenty, przekazał wiedzę z zakresu chemii i fizyki; „W zdrowym ciele zdrowy duch” – ćwiczenia fizyczne dla najmłodszych.

Sprawdź

 

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) uruchomili natomiast „telefon życzliwości”, pozwalając swojej społeczności codziennie korzystać
z rozmów pomagających przetrwać ten trudny czas, bez wychodzenia z domu. Ponadto UTW rozpoczął akcję produkcji maseczek dla szpitali i cały czas jest aktywny w sieci

Sprawdź

 

- Z kolei Biblioteka Akademicka im. prof. Jerzego Altkorna Akademii WSB zachęca do korzystania z bogatych zasobów elektronicznych, dostępnych online.

Sprawdź


 

- Uczelnia nie zapomniała także o sportowcach, organizując wideokonferencję dla swoich mistrzów z drużyny AZS i o aktywnościach online dla licznych Kół Naukowych.

Sprawdź 


 

- Za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej odbyły się również posiedzenia Rad Dyscyplin Naukowych Akademii WSB, podczas których procedowano wnioski dotyczące postępowań doktorskich i habilitacyjnych. Senat Akademii WSB również pierwszy raz
w historii obradował w formie zdalnej.

Sprawdź- Technologia umożliwiła sprawne funkcjonowanie AWSB, ale zarówno studenci, jak i wykładowcy przekonali się, że uczelniana rzeczywistość to nie tylko wykłady i egzaminy, ale także relacje, wspólnie spędzany czas i więzi. O tym, jak trudny był to czas dla całej społeczności, świadczy m.in. kampania pn. Studenci, tęsknimy za Wami! - Zostań w domu #studiujonline, którą AWSB zorganizowała w przedświątecznym tygodniu. Na budynku uczelni zawisł ogromny baner z takim hasłem, a mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia pustych sal i nowych laboratoriów.

Sprawdź

 

 

- Wszyscy przechodzimy dziś przyspieszony kurs społecznej i gospodarczej użyteczności cyfrowych technologii. Dzięki nim pracujemy zdalnie, uczymy się, komunikujemy. Czy właściwie je wykorzystujemy? Jak zmieniają one nasz świat? Co jeszcze należy zrobić, aby sprawniej z nich korzystać? Między innymi na te pytania można było poznać odpowiedzi podczas spotkania online pt. „Czy leci z nami pilot? Czyli o tym jak sztuczna inteligencja zmienia nasz świat”. Spotkanie odbyło się 28 kwietnia w ramach Otwartej Akademii Nauki ONLINE. W spotkaniu wzięło udział blisko 150 uczniów ze szkół średnich.

Sprawdź

  

- W czwartek 30 kwietnia 2020 roku Akademia WSB razem z Województwem Śląskim utworzyły Regionalny Hub Innowacji Społecznych
(Social Innovation Hub). Uroczyste powołanie przeprowadzone zostało zdalnie.

Sprawdź

 

 

- W maju świętowaliśmy Dzień Innowatora 2020, organizowany we współpracy Akademii WSB i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W ramach wydarzenia odbyła się e-konferencja pn. "Kreatywność i innowacyjność w biznesie". Wydarzenie obfitowało w ciekawe wykłady oraz dyskusje o nowych technologiach, w tym o sztucznej inteligencji i VR oraz ich wpływie na współczesne życie społeczno-gospodarcze.

Sprawdź 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji