O konferencji

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

wspólnie z Wydziałem Zarządzania Politechniki Warszawskiej

oraz TNOiK O/Dąbrowa Górnicza  zapraszają do udziału

 

w III Konferencji Naukowej

 

„Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu. Od tradycji do współczesności”

 

***


„Współczesne kontynuacje dorobku Piotra Drzewieckiego”

 

 

Termin konferencji:  20–21 marca 2019 r. (środa - czwartek) 

Miejsce konferencji: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.

 

Celem konferencji jest przegląd fundamentalnych zagadnień współczesnego zarządzania, nowoczesnych koncepcji i metod zarządzania, perspektyw rozwojowych oraz kierunków badań na przyszłość, a także możliwości i efektów ich zastosowania w praktyce, w relacji do dokonań i dorobku naukowego inżyniera Piotra Drzewieckiego (1865-1943).

Patron Konferencji to jeden z prekursorów nauk o zarządzaniu, przedsiębiorca, działacz społeczny i gospodarczy, pierwszy Prezydent Warszawy.

 

Data 20 marca 2019 r. jest szczególna, bo dokładnie w tym dniu przypada 100. rocznica objęcia urzędu Prezydenta Warszawy przez inż. Piotra Drzewieckiego.

                                                                                                      

Cykl konferencji poświęcony jest dorobkowi polskich klasyków z obszaru nauk o zarządzaniu. Podejmowane są ich dokonania w kontekście sukcesów i wyzwań, widziane z perspektywy rozwoju nauk o zarządzaniu.

 

Pierwsza konferencja odbyła się w roku 2017 i nawiązywała do obchodów 120-lecia nauk o zarządzaniu w Polsce, których rozwój był ściśle związany z nazwiskiem profesora Karola Adamieckiego (1866-1933), światowej sławy polskiego teoretyka i praktyka zarządzania. W 2018 roku odbyła się druga konferencja w ramach cyklu, poświęcona dorobkowi Edwina Hauswalda (1868-1942), który był specjalistą w zakresie maszynoznawstwa i organizacji. 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji