O projekcie

Czy wiesz, że według badań Głównego Urzędu Statystycznego w roku 2035 ponad 32% osób w naszym kraju będzie miała powyżej 65 lat? Jednocześnie Polska jest krajem o jednym z najniższych wskaźników zatrudnienia osób w wieku 55+ w Europie. Projekt utworzenia Senioralnego Biura Karier Akademii WSB to pomysł na to jak skutecznie przywrócić seniorów na rynek pracy a tym samym dostosować się do zmian demograficznych, które tak szybko postępują. Internetowy serwis z ofertami pracy i profesjonalnym poradnictwem zawodowym dla seniorów, organizacja szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje i rozwijających zainteresowania, organizacja Senioralnych Targów Pracy i Wolontariatu oraz konferencji poświęconej osobom w tzw. Srebrnym Wieku to jedynie część z założeń projektu, który będzie dawał szansę na przedłużenie aktywności społecznej i zawodowej seniorów.

Pomysł na projekt zrodził się w środowisku seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB ale dotyczy on wszystkich osób, które kończą swoją aktywność zawodową w związku z przejściem na emeryturę/ rentę. Okazuje się, że duża grupa osób w wieku senioralnym jest zainteresowana możliwością kontynuowania aktywności zawodowej często jednak w obszarach nie związanych
z dotychczas wykonywaną pracą.

To właśnie dlatego pojawił się pomysł utworzenia „Senioralnego Akademickiego Biura Karier”.

W naszych planach to miejsce gdzie senior uzyska profesjonalne doradztwo w zakresie możliwości zatrudnienia, przygotuje dokumenty aplikacyjne, uzyska informacje o pracodawcach oraz instytucjach poszukujących wolontariuszy. Chcemy aby projekt był pierwszym w Polsce tego typu rozwiązaniem dającym sygnał do aktywności zawodowej na emeryturze wspieranym przez Akademickie Biuro Karier uczelni wyższej (Akademii WSB).

Akceptuj Więcej informacji