O Katedrze

Artykuły

O Katedrze Transportu i Informatyki

Katedra Transportu i Informatyki  jest wyspecjalizowaną jednostką naukowo – dydaktyczną zajmującą się problemami transportu w Polsce i na świecie. Katedra specjalizuje się w problematyce potrzeb transportowych i logistycznych  z wykorzystaniem metod komputerowych oraz z uwzględnieniem diagnostyki środków transportu i infrastruktury transportowej oraz bezpieczeństwa w komunikacji.

 

Kompetencje naszych pracowników, profesjonalne, godne zaufania podejście naukowe i biznesowe oraz wysoka jakość kształcenia przyszłych inżynierów i magistrów są gwarancją uzyskania wysokich umiejętności oraz ciekawej pracy w przyszłości.

 

 Jesteśmy ukierunkowani na stałe dostosowywanie się do wymogów zmieniającego się rynku transportowego i edukacyjnego. Katedra inwestuje w pracowników oraz studentów dla przyszłości transportu w Polsce i Europie organizując liczne szkolenia, seminaria i konferencje, mające na celu nie tylko wymianę wiedzy i podniesienie kompetencji, ale również zacieśnienie współpracy z przemysłem. Owocem współpracy pracowników wchodzących w skład Katedry są liczne projekty, wdrożenia oraz audyty wewnętrzne systemów jakości, zarządzania i bezpieczeństwa.  

 

Naszym krajowym i zagranicznym partnerom gwarantujemy profesjonalną współpracę. Studentom natomiast nie obiecujemy "łatwych" zajęć dydaktycznych, ale obiecujemy atrakcyjne, nowoczesne zajęcia zapewniające wszechstronny rozwój intelektualny dostosowany do zmieniających się warunków na rynku pracy. Katedra organizuje również wymianę międzynarodową naukowo-dydaktyczną związaną z transportem, logistyką i informatyką.

  

Pracownicy Katedry Transportu i Informatyki posiadają wieloletnie doświadczenie branżowe, zarówno w zakresie badań i rozwoju transportu, jak i ścisłej wspólpracy z przemysłem. To właśnie z uwagi na ścisłą współpracę z przemysłem specjalność cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem studentów, co wynika również z łatwości pozyskania pasjonującej i dobrze płatnej pracy. 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji