O projekcie

Ponad 50 pasjonujących wykładów, warsztatów i laboratoriów w 12 miejscowościach (Bobrowniki, Cieszyn, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mierzęcice, Myszków, Ogrodzieniec, Ożarowice, Łazy, Psary, Zawiercie, Żywiec) sprawdzeni wykładowcy a na podsumowanie roku akademickiego niezapomniana wycieczka naukowa "Pociąg do nauki" to tylko część z atrakcji, które czekają na małych studentów biorących udział w projekcie "Galaktyka talentów - Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej". 

 

 

Celem projektu jest przybliżenie dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat, z terenu województwa śląskiego, tematyki najnowszych osiągnięć i odkryć naukowych w różnych obszarach badań naukowych oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Interdyscyplinarne zajęcia prowadzone w formie wykładów, warsztatów oraz laboratoriów będą inspirowały uczestników projektu do myślenia i rozwijania pasji oraz zainteresowań.


Od lutego 2017 r. szeroka oferta edukacyjna sieci Uniwersytetów Dziecięcych WSB (www.wsb.edu.pl/ud) zostanie poszerzona o dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy projektu zostaną podzieleni na 3 grupy wiekowe: Tropiciele Nauki (dzieci w wieku 6-8 lat), Młodzi Naukowcy (9-12 lat), Pasjonaci Innowacji (13-16 lat). Każda osoba otrzyma dedykowaną legitymację a najbardziej zaangażowani uczestnicy wykładów, warsztatów i laboratoriów wezmą udział w wycieczce naukowej do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.


 

Projekt "Galaktyka talentów- Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej" realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu Uniwersytetów Młodego Odkrywcy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji