Nasi wykładowcy
Artykuły
prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz
Od 2008 roku Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Ekspert w zakresie innowacji w szkolnictwie wyższym oraz współpracy nauki z biznesem. Zainteresowania naukowo-badawcze Pani Profesor koncentrują się w obszarze socjologii edukacji, socjologii młodzieży, a także socjologii integracji europejskiej. Z inicjatywy Pani Profesor Uczelnia stała się aktywnym centrum kształcenia ustawicznego, czego przykładem jest organizowany corocznie Festiwal Nauki oraz działające w 17 miastach Uniwersytety Dziecięce a także 8 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wśród projektów wspierających integrację międzypokoleniową znalazły się również Uniwersytet Młodzieżowy, Akademia Nauki WSB oraz Akademia Przedsiębiorczości (dedykowane uczniom szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych) a także Akademia Rodzica. Doświadczenie z prowadzeniem zajęć dla dzieci i młodzieży od 2008 roku.
prof. dr hab. inż. Marek Sitarz
Kierownik Katedry Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Ekspert w zakresie transportu szynowego, zintegrowanych systemów transportowych oraz logistyki w Transporcie. Posiada wieloletnie doświadczenie naukowo-dydaktyczne. Odbył staże naukowo-dydaktyczne we Włoszech, w Rosji, Wielkiej Brytanii.
dr hab. Armand Holewka
Przez ponad 10 lat pracy zawodowej zajmuje się szeroko rozumianym wykorzystaniem metod fizycznych w diagnostyce medycznej oraz terapii. Prowadzi wykłady, ćwiczenia oraz laboratoria z zakresu biomedycznych aplikacji praw fizyki oraz fizyki medycznej. Od roku 2011 jest Prezesem Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej. Należy do grona ekspertów powołanych przez Ministerstwo Zdrowia do wypracowania standardów kształcenia na tym kierunku.
dr inż. Krystian Mączka
Ekspert w zakresie przestępczości teleinformatycznej, biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej, wykładowca akademicki (m.in. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury), ekspert Biura Ekspertyz Sadowych Fundacji „Ubi societas,ibi ius”. Związany z Uniwersytetami Dziecięcymi od roku 2014. Prowadzone wykłady dla dzieci m.in.: „O hakerach, botach i wirusach. Bezpieczeństwo w Internecie".
dr inż. Łukasz Wróblewski
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauki o zarządzaniu, muzyk, adiunkt w Katedrze Zarządzania i Inżynierii Produkcji WSB. Współpracował z New York Philharmonic czy The Metropolitan Opera, organizator przedsięwzięć artystycznych, autor publikacji poświęconych marketingowi i zarządzaniu w kulturze, w tym książki „Strategie marketingowe w instytucjach kultury”.
dr inż. Paweł Sobczak
Wykładowca w Katedrze Logistyki i Transportu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jego działalność naukowa obejmuje między innymi zagadnienia logistyki, magazynowania oraz konstrukcji i eksploatacji maszyn transportowych. Od 2014 roku systematycznie prowadzi warsztaty, wykłady dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
dr Paulina Głowacka
fizjoterapeuta, specjalista w zakresie rehabilitacji kardiologicznej i ortopedycznej, terapeuta manualny, szkoleniowiec metody Kinesiotaping i kursów specjalistycznych dla fizjoterapeutów. Członek grupy biznesowej BNI Silesia, aktywny uczestnik biznesowych spotkań networkingowych.
dr Jacek Frankowski
biolog, doktor w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Popularyzator nauki. Polem jego zainteresowań są fizjologia człowieka i owadów, neurobiologia, etologia, ewolucjonizm, historia i filozofia nauki. Założyciel Akademii Młodych Biologów „Lykeion”. Od 2010 roku organizator Tygodnia Mózgu w Katowicach, a od 2012 współorganizator Ogólnokrajowej Konferencji Arthropod.