O Konkursie

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym 

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym, organizowanym przez Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Konkurs adresowany jest do uczniów kształcących się w specjalnościach: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym oraz do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych tematem transportu kolejowego.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie wiedzy o transporcie kolejowym poprzez wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów w tej dziedzinie, wymiana doświadczeń zawodowych, nawiązanie współpracy między podmiotami kształcącymi w w/w zawodach oraz promocja kształcenia na kierunkach realizowanych w zakresie transportu i kolejnictwa.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się w macierzystej szkole uczniów. Zespoły uczestników wraz z opiekunem będą miały za zadanie przygotować pracę o tematyce związanej z transportem kolejowym w jednej z proponowanych kategorii: I - projekt znaczka pocztowego, II - fotografia, III - projekt grafiki talerza dekoracyjnego. Autorzy najlepszego projektu, wskazanego przez Szkolną Komisję Konkursową, przejdą do drugiego etapu Konkursu – finału.

Finał konkursu odbędzie się w dniu 15 listopada 2016 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczestnicy będą mieli wówczas za zadanie w czasie 90 minut rozwiązać test jednokrotnego wyboru, który będzie składał się z 25 pytań zamkniętych. Zgłoszenia udziału kandydatów w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym należy dokonać w terminie do 30 września 2016 r. W tym celu należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy (tutaj) i wysłać go do Organizatora klikając przycisk "prześlij", znajdujący się na końcu formularza.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z Regulaminem Konkursu, ważnymi terminami oraz informacjami o nagrodach.

 

Serdecznie zapraszamy. 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji