Aktualności

Artykuły

Dołącz do Akademii e-Nauczyciela

Jeżeli chcesz:

 

- uczestniczyć w ciekawych, bezpłatnych warsztatach dla nauczycieli,

- zdobyć wiedzę na temat wykorzystania nowoczesnego sprzętu w nauczaniu,

- poznać nowe metody nauczania,

- otrzymywać bezpłatne materiały, które można wykorzystać podczas lekcji,

- poznać ciekawych ludzi,

 

Dołącz do Akademii e-Nauczyciela

czytaj więcej o Dołącz do Akademii e-Nauczyciela

Edukacja ekologiczna we współczesnej szkole

Konferencja Naukowa „Edukacja ekologiczna we współczesnej szkole" jest częścią projektu pn. „Niewidzialne środowisko – Ekologia w nauce. Międzypokoleniowy Program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej", dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

czytaj więcej o Edukacja ekologiczna we współczesnej szkole

Projekt edukacji ekologicznej

Projekt pn. „Niewidzialne środowisko - Ekologia w nauce. Międzypokoleniowy Program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej”   realizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej to kompleksowy program edukacyjny łączący dzieci, rodziców, nauczycieli i naukowców poprzez propagowanie działań proekologicznych oraz podnoszenie powszechnej świadomości ekologicznej mieszkańców miast i gmin województwa śląskiego.

czytaj więcej o Projekt edukacji ekologicznej

Certyfikaty e-nauczyciela dla pracowników CNMiTE

21 czerwca 2016  roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie podczas seminarium Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego miało miejsce wręczenie certyfikatów e-nauczyciela. Dokument ten jest potwierdzeniem kompetencji w zakresie tworzenia treści oraz prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 54 dydaktyków.  W rezultacie, po etapie oceny formalnej do procedury certyfikacyjnej zakwalifikowano 34 osoby, z których 27 otrzyma certyfikat e-nauczyciela. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dr Danuta Morańska oraz mgr inż. Krzysztof Orzechowski

czytaj więcej o Certyfikaty e-nauczyciela dla pracowników CNMiTE

Prawo autorskie w edukacji


Prawo autorskie w edukacji

W dniu 19 kwietnia 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się kolejne seminarium Akademii e-Nauczyciela organizowane przez Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych. Przedmiotem rozważań było Prawo autorskie w edukacji.

Celem seminarium uczyniono podstawowe i niezbędne zagadnienia prawa autorskiego mające zastosowanie w działaniach edukacyjnych. Na spotkaniu poruszono problemy dotyczące interpretacji prawa autorskiego (autorów, użytkujących itp.). Wśród omawianych treści znalazło się pojęcie utworu, rodzaje praw autorskich, ochrona praw autorskich i jej ograniczenia.

Seminarium poprowadzili  apl. adw. mgr Dobrosława Tomzik oraz sędzia mgr Marcin Szymczak - specjalista w zakresie prawa nowych technologii i prawa autorskiego.

W spotkaniu udział wzięli pracownicy naukowo-dydaktyczni WSB, nauczyciele oraz pracownicy instytucji oświatowych.

Ze względu na ogromne zainteresowanie tematem kolejne seminarium dotyczące tej problematyki odbędzie się w dniu 7 czerwca 2016 r. O szczegółach poinformujemy.  

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji