Otwarcie punktu wypożyczeń/zwrotów od 27 maja

Serdecznie zapraszamy Czytelników do realizacji zamówień przez katalog OPAC. Punkt wypożyczeń/zwrotów przy Audytorium D. Zachęcamy do korzystania !

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Czy wiesz, że korzystając z bazy EMIS masz dostęp do aktualnych numerów wybranych gazet i czasopism? Zachęcamy do korzystania !

Bazy Ogólnodostępne

Czy wiesz, że masz bezpłatny dostęp do wielu baz z różnych dziedzin wiedzy ? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy...

Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej .

EMIS

EMIS Polska - Emerging Markets Information Service

Serwis zawiera wiadomości dotyczące rynków około 60 krajów Europy Środkowej i Wschodniej, Azji, Ameryki Łacińskiej oraz Bliskiego Wschodu. Skupia publikacje odnoszące się do wiadomości ekonomicznych, finansowych i politycznych. Użytkownicy mają dostęp do pełnych tekstów artykułów prasowych (Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Gazety Prawnej, Wprost, Newsweeka i in.) i agencyjnych, sprawozdań finansowych spółek, notowań giełdowych, statystyk oraz danych makroekonomicznych, uzyskanych bezpośrednio ze znaczących źródeł informacji krajowych i międzynarodowych. Dodatkowymi atutami  EMIS są obszerne archiwa od roku 1995. Użytkownicy mają dostęp tylko do serwisu Polska.

Serwis podzielony jest na kilka działów tematycznych:

• Firmy - informacje o firmach, sprawozdania finansowe spółek publicznych i niepublicznych (Notoria, Monitor Polski B), notowania giełdowe, statystyki, dane dotyczące konkurencji, odbiorców i dostawców, jak również potencjalnych celów inwestycyjnych, analizy podmiotów krajowych, europejskich i amerykańskich;
  • Aktualności - teksty napływających w trybie ciągłych doniesień agencji informacyjnych, artykułów prasowych;
  • Sektory - raporty i analizy branżowe;
  • Makroekonomia - analizy danych makroekonomicznych, uzyskiwane z wiodących źródeł informacji krajowych i międzynarodowych, pozwalają na wnikliwą i staranną ocenę bieżącej oraz przyszłej sytuacji gospodarczej;
  • Rynki finansowe - informacje dotyczące rynku kapitałowego i pieniężnego;
  • Prawo - pełne teksty Dziennika Ustaw, Monitora Polskiego, Gazety Prawnej od 1998 roku;
  • Analizy - pełne teksty analiz firm, sektorów oraz źródła analityczne dotyczące tych obszarów;
  • Źródła - wszystkie dostępne w serwisie czasopisma, gazety i inne publikacje.

Z serwisu można korzystać bez ograniczeń w sieci uczelnianej.

Na czas epidemii możliwy jest również dostęp z komputerów domowych za pomocą ustawień Proxy, instrukcja dostępna TUTAJ. Prosimy o mail na adres: biblioteka@wsb.edu.pl w celu uzykania hasła.

epnp