Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Otwarcie punktu wypożyczeń/zwrotów od 27 maja

Otwarcie punktu wypożyczeń/zwrotów od 27 maja

Serdecznie zapraszamy Czytelników do realizacji zamówień przez katalog OPAC. Punkt wypożyczeń/zwrotów przy Audytorium D. Zachęcamy do korzystania !

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Czy wiesz, że korzystając z bazy EMIS masz dostęp do aktualnych numerów wybranych gazet i czasopism? Zachęcamy do korzystania !

Bazy Ogólnodostępne

Bazy Ogólnodostępne

Czy wiesz, że masz bezpłatny dostęp do wielu baz z różnych dziedzin wiedzy ? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy...

Bazy Elektroniczne

Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej . 

 

Google Scholar; index Hirscha

 

Google Scholar
Serwis multidyscyplinarny w wolnym dostępie, uwzględniający także cytowania dotyczące książek, szczególnie polecany przedstawicielom nauk humanistycznych i społecznych.


Dane dotyczące cytowań można otrzymać korzystając z programu Publish or Perish

 

Poradniki:

 

Jak_dodac_prace_do_Google_Scholar

Jak obliczyć index Hirscha

 

 

Bibliometria:


Web of Science, Scopus - informacja o bazach w zakładce WBN


Index Copernicus Journal Master List (IC JML) - Lista multidyscyplinarna, szczególnie ważna dla nauk biologicznych i medycznych, tworzona staraniem międzynarodowej platformy naukowej Index Copernicus International

 

ARIANTA - Baza naukowych i branżowych polskich czasopism elektronicznych (dostępna na serwerze Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)

 

ERIH PLUS (European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences) - Lista referencyjna z zakresu nauk humanistycznych i społecznych tworzona przez Norwegian Social Science Data Services (NSD)

 

Master Journal List (tzw. lista filadelfijska) Lista multidyscyplinarna czasopism indeksowanych na platformie Web of Science


CYTOWANIA w BazEkon - program multidyscyplinarny w wolnym dostępie


Bibliografia polskiej naukometrii
 

NUKAT

E-PNP

ACADEMICA

Nasi partnerzy