Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej.

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Czy wiesz, że korzystając z bazy EMIS masz dostęp do aktualnych numerów wybranych gazet i czasopism? Zachęcamy do korzystania!

Google Scholar; index Hirscha

Google Scholar
Serwis multidyscyplinarny w wolnym dostępie, uwzględniający także cytowania dotyczące książek, szczególnie polecany przedstawicielom nauk humanistycznych i społecznych.

Dane dotyczące cytowań można otrzymać korzystając z programu Publish or Perish

Poradniki:

Jak_dodac_prace_do_Google_Scholar

Jak obliczyć index Hirscha

Bibliometria:

Web of Science, Scopus - informacja o bazach w zakładce WBN

Index Copernicus Journal Master List (IC JML) - Lista multidyscyplinarna, szczególnie ważna dla nauk biologicznych i medycznych, tworzona staraniem międzynarodowej platformy naukowej Index Copernicus International

ARIANTA - Baza naukowych i branżowych polskich czasopism elektronicznych (dostępna na serwerze Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)

Master Journal List (tzw. lista filadelfijska) Lista multidyscyplinarna czasopism indeksowanych na platformie Web of Science

CYTOWANIA w BazEkon - program multidyscyplinarny w wolnym dostępie

Bibliografia polskiej naukometrii