Otwarcie punktu wypożyczeń/zwrotów od 27 maja

Serdecznie zapraszamy Czytelników do realizacji zamówień przez katalog OPAC. Punkt wypożyczeń/zwrotów przy Audytorium D. Zachęcamy do korzystania !

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Czy wiesz, że korzystając z bazy EMIS masz dostęp do aktualnych numerów wybranych gazet i czasopism? Zachęcamy do korzystania !

Bazy Ogólnodostępne

Czy wiesz, że masz bezpłatny dostęp do wielu baz z różnych dziedzin wiedzy ? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy...

Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej .

Dostępy testowe do baz

Obecnie nasza Biblioteka ma dostęp testowy do następujących baz:

1. Bazy danych CEIC Data

Oferują precyzyjne i aktualne dane makroekonomiczne, sektorowe, finansowo-bankowe i statystyczne, wraz z archiwami sięgającymi roku 1946, obejmujące rynki całego świata. Dane te wykorzystywane są przez instytucje zarządzające aktywami, instytucje rządowe, organizacje akademickie i badawcze, jak również firmy konsultingowe.

Dane zawarte w bazie CEIC pochodzą z Głównych lokalnych i regionalnych biur statystycznych oraz z głównych organizacji zajmujących się zbieraniem danych dotyczących przemysłu dla wszystkich krajów objętych ochroną.

Poprzez bazę CEIC Data mają Państwo dostęp również do wysokiej klasy zespołu ekspertów i analityków danych CEIC znajdujących się w 20 krajach na całym świecie. Nasi analitycy przetwarzają i aktualizują setki tysięcy serii danych, zapewniają unikalny wgląd w źródła danych i wzorce wydawania oraz opracowują wykresy, analizy na temat istotnych tematów.

Baza CEIC to:

- ponad 6 miliony szeregów czasowych

- 18 sektorów makroekonomicznych

- 14 sektorów przemysłowych

- dane o poziomie regionalnym i poziomie miasta

Dostęp do bazy w sieci uczelnianej -> KLIKNIJ TUTAJ

Dostęp do bazy z komputerów domowych za pomocą ustawień Proxy, instrukcja dostępna TUTAJ. Prosimy o mail na adres: biblioteka@wsb.edu.pl w celu uzyskania hasła.

2. Kolekcja eBook Subscription Harvard Business Publishing

To nowatorski zbiór Książek elektronicznych zawierający kompletny katalog Harvard Business Review e-books. Ponad 600 książek i 150 artykułów z serii HBR Classics, zapewni bibliotece dostęp do najlepszych cyfrowych, znaczących źródeł z zakresu biznesu, ekonomii, finansów, przedsiębiorczości, marketingu, planowania strategicznego, rozwoju osobistego i wielu więcej.

Dostęp do zbiorów jest możliwy do końca maja 2020 r.

Dostęp do bazy z sieci uczelnianej -> KLIKNIJ TUTAJ

Dostęp do bazy z komputerów domowych za pomocą ustawień Proxy, instrukcja dostępna TUTAJ. Prosimy o mail na adres: biblioteka@wsb.edu.pl w celu uzyskania hasła.

3. Cambridge Core

Cambridge Core zapewnia dostęp do zbioru ponad 1700 e-booków dla bibliotek uniwersyteckich. W skład kolekcji wchodzą następujące zbiory:

HTML textbooks to ponad 700 podręczników dostępnych w formacie HTML, obejmujących szeroki zakres dyscyplin, w tym fizykę, nauki przyrodnicze, matematykę, inżynierię oraz nauki społeczne i humanistyczne.

Cambridge Histories to seria książek składająca się z ponad 300 tomów obejmujących piętnaście obszarów tematycznych, koncentrujących się na historii politycznej i kulturalnej, literaturze, filozofii, religioznawstwie, muzyce i sztuce.

Cambridge Companions to seria autorytatywnych przewodników, napisanych przez wiodących ekspertów, oferujących żywe, dostępne wprowadzenie dla twórczości największych pisarzy, artystów i filozofów. Kolekcja Companions zawiera ponad 600 książek.

Cambridge Elements to oryginalne, zwięzłe, autorytatywne i recenzowane badania naukowe, zorganizowane w ukierunkowane serie pod redakcją wiodących naukowców. Od 2017 r. opublikowano ponad 180 elementów w kilkudziesięciu seriach, obejmujących takie dyscypliny, jak nauki polityczne, filozofia, ekonomia, językoznawstwo, psychologia i inne.

Dostęp do zbiorów jest możliwy do końca maja 2020 r.

Dostęp do bazy z sieci uczelnianej -> KLIKNIJ TUTAJ

epnp