Otwarcie punktu wypożyczeń/zwrotów od 27 maja

Serdecznie zapraszamy Czytelników do realizacji zamówień przez katalog OPAC. Punkt wypożyczeń/zwrotów przy Audytorium D. Zachęcamy do korzystania !

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Czy wiesz, że korzystając z bazy EMIS masz dostęp do aktualnych numerów wybranych gazet i czasopism? Zachęcamy do korzystania !

Bazy Ogólnodostępne

Czy wiesz, że masz bezpłatny dostęp do wielu baz z różnych dziedzin wiedzy ? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy...

Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej .

Szkolenie biblioteczne

Szkolenia biblioteczne maja na celu zapoznanie użytkownika z narzędziami i systemami. Skierowane są do wszystkich użytkowników, którzy chcą sprawnie korzystać z Biblioteki i jej zasobów.

W czasie szkolenia użytkownicy zaznajamiani są z:

• zasadami  korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki
  • wyszukiwaniem informacji
  • katalogiem elektronicznego
  • zasobami wirtualnymi dostępnymi w Bibliotece, takimi jak: e-booki, bazy elektroniczne, rozproszone naukowe zasoby sieciowe.

Obowiązkowe szkolenie biblioteczne skierowane jest do studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego oraz drugiego stopnia.

Warunki zaliczenia przedmiotu:

Warunkiem otrzymania wpisu ze szkolenia bibliotecznego jest:

1. zapisanie się do biblioteki poprzez elektroniczny formularz rejestracyjny i dokonanie aktywacji swojego konta bibliotecznego osobiście w bibliotece
    oraz
  2. zamówienie ze swojego indywidualnego konta bibliotecznego przynajmniej jednej publikacji.

Osoby chętne mogą umówić się na indywidualne szkolenie w zakresie posługiwania się wybranymi narzędziami, kontaktując się telefonicznie pod nr  295 93 56 lub drogą mailową biblioteka@wsb.edu.pl

Studenci z Wydziałów Zamiejscowych z Żywca, Krakowa i Częstochowy WSB:

Szkolenie Biblioteczne dostępne tylko na platformie e-learningowej.

epnp