Otwarcie punktu wypożyczeń/zwrotów od 27 maja

Serdecznie zapraszamy Czytelników do realizacji zamówień przez katalog OPAC. Punkt wypożyczeń/zwrotów przy Audytorium D. Zachęcamy do korzystania !

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Czy wiesz, że korzystając z bazy EMIS masz dostęp do aktualnych numerów wybranych gazet i czasopism? Zachęcamy do korzystania !

Bazy Ogólnodostępne

Czy wiesz, że masz bezpłatny dostęp do wielu baz z różnych dziedzin wiedzy ? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy...

Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej .

Usługi

Biblioteka Akademicka im. prof. Jerzego Altkorna oferuje szeroki zakres usług informacyjno-bibliotecznych:

• wypożyczanie książek realizowane w oparciu o komputerowy katalog OPAC

• udostępnianie zbiorów na miejscu w czytelni

• wypożyczanie książek w systemie wypożyczeń międzybibliotecznych

• usługi informacyjne: katalogowe, bibliograficzne i inne realizowane w tradycyjny sposób oraz za pośrednictwem www

• udostępnianie źródeł elektronicznych

• kwerendy biblioteczne - sporządzanie zestawień bibliograficznych dla pracowników naukowych oraz studentów

• szkolenia biblioteczne studentów I roku studiów

• szkolenia grup seminaryjnych w zakresie poszukiwania i wykorzystywania źródeł

• organizowanie wystaw oraz wykładów tematycznych

• realizacja praktyk studenckich oraz zawodowych

• oprowadzanie po gmachu Biblioteki wycieczek szkolnych i gości Uniwersytetu

Opracowanie kwerend

Biblioteka  w oparciu o o polskie i światowe zasoby naukowe:

• bazy elektroniczne pełnotekstowe i bibliograficzne
  • bazy Open Access, repozytoria, archiwa i biblioteki cyfrowe
  • zasób wydawnictw zwartych
  • wydawnictwa ciągłe i tworzona Bibliografię Zawartości Czasopism

udziela informacji w zakresie gromadzenia literatury naukowej do prac dyplomowych.

Wszyscy zainteresowani pozyskaniem informacji naukowej otrzymują zestawienie bibliograficzne i linki do znalezionych pełnych tekstów książek, artykułów, raportów itp. na skrzynkę pocztową.

Z usług informacyjnych mogą korzystać:

- studenci WSB,

- słuchacze studiów podyplomowych WSB,

- doktoranci,

- pracownicy WSB.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza kwerendy i przesłanie na adres:

biblioteka@wsb.edu.pl

epnp