Otwarcie punktu wypożyczeń/zwrotów od 27 maja

Serdecznie zapraszamy Czytelników do realizacji zamówień przez katalog OPAC. Punkt wypożyczeń/zwrotów przy Audytorium D. Zachęcamy do korzystania !

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Czy wiesz, że korzystając z bazy EMIS masz dostęp do aktualnych numerów wybranych gazet i czasopism? Zachęcamy do korzystania !

Bazy Ogólnodostępne

Czy wiesz, że masz bezpłatny dostęp do wielu baz z różnych dziedzin wiedzy ? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy...

Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej .

Wypożyczalnia międzybiblioteczna

I. Informacje ogólne

Biblioteka umożliwia korzystanie ze zbiorów innych bibliotek krajowych dla celów naukowych drogą wypożyczania międzybibliotecznego.

W ramach wypożyczalni sprowadzamy:

* książki,

* odbitki artykułów czasopism

* oraz inne materiały, których nie posiada we własnych zbiorach Biblioteka Akademicka.

Z Wypożyczalni międzybibliotecznej mogą korzystać:

* pracownicy naukowi Akademii WSB

* pracownicy administracyjni Akademii WSB
* studenci Akademii WSB
* słuchacze studiów podyplomowych Akademii WSB

* doktoranci Akademii WSB

Chętnych prosimy o wypełnienie

REWERSU WYPOŻYCZEŃ MIĘDZYBIBLIOTECZNYCH

Wypełniony rewers proszę wysłać na adres: biblioteka@wsb.edu.pl lub przynieść do Biblioteki Akademickiej

II. Informacje dla czytelników

Realizacja zamówienia:

• Aby złożyć zamówienie należy wypełnić pobrany powyżej rewers wypożyczalni międzybibliotecznej, podając dokładny opis bibliograficzny publikacji i odesłać na wskazany adres mailowy.
  • Po złożeniu przez Bibliotekę zamówienia w innej instytucji czytelnik zostanie powiadomiony o wysłanym zamówieniu.
  • O realizacji zamówienia i nadejściu książki czytelnik jest powiadamiany telefonicznie lub pocztą e-mail.
  • Sprowadzone materiały biblioteczne udostępniane są wyłącznie w Czytelni.
  • W przypadku konieczności dłuższego korzystania z książek istnieje możliwość prolongaty.

III. Informacje dla bibliotek krajowych:

Biblioteka Akademicka udostępnia swoje zbiory na zasadzie wypożyczania międzybibliotecznego zamiejscowego we współpracy z innymi bibliotekami krajowymi.

Wypożyczaniu międzybibliotecznemu nie podlegają zbiory czytelniane. W uzasadnionych przypadkach, wymagających indywidualnego rozpatrzenia, materiały te mogą zostać wypożyczone.

Zamówienia powinny być składane na rewersach międzybibliotecznych i odesłane na adres: biblioteka@wsb.edu.pl

Wypożyczanie dla bibliotek krajowych jest bezpłatne.

Za wypożyczane materiały całkowitą odpowiedzialność ponosi biblioteka zamawiająca. Materiały biblioteczne mogą być udostępniane wyłącznie w czytelni biblioteki zamawiającej.

Porozumienia o współpracy w zakresie wypożyczeń międzybibliotecznych prosimy o odesłanie na adres:

Akademia WSB

Biblioteka Akademicka im. prof. Jerzego Altkorna