Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej.

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Czy wiesz, że korzystając z bazy EMIS masz dostęp do aktualnych numerów wybranych gazet i czasopism? Zachęcamy do korzystania!

Biblioteka w czasie pandemii

Biblioteka w tym trudnym czasie w trosce o Państwa bezpieczeństwo stosuje następujące zasady:

• Biblioteka  jest  otwarta  z  zachowaniem  dystansu  społecznego.  Czytelnicy mogą  swobodnie  zamawiać  publikacje  do wypożyczenia i  odbierać je w godzinach  pracy  Biblioteki,  dotyczy  to  również  zwrotów.
  • Z zasobów dostępnych w czytelni można korzystać w wyznaczonym do tego miejscu, którego dezynfekcja będzie przeprowadzona po każdym użytkowaniu,
  • Z komputerów znajdujących się na terenie Biblioteki można doraźnie skorzystać. Peryferia oraz okolice stanowiska komputerowego są dezynfekowane po każdym użytkowaniu.
  • Korzystanie z Biblioteki odbywa się z uwzględnieniem zasady, że do pomieszczenia wchodzi się pojednczo. Czytelnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa. Pozostali  czytelnicy  powinni  oczekiwać  na  zewnątrz  pomieszczenia  Biblioteki  zachowując  dystans społeczny.
  • Zwrócone publikacje są poddawane kwarantannie na okres 3 dni.

Biblioteka w Twoim domu!

Zdalna rejestracja

Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej Bibliotece, możesz założyć je on-line, bez konieczności potwierdzania tożsamości na miejscu. Wypełnij formularz rejestracyjny, a Twoje konto zostanie aktywowane do końca dnia, bez konieczności wizyty w Bibliotece.

Elektroniczne bazy danych

Biblioteka daje możliwość korzystania z baz elektronicznych  pełnotekstowych, abstraktowych i bibliograficznych.

W bazach online można znaleźć materiały w wersji elektronicznej  –  książki,  czasopisma,  artykuły  itp. W  zasobach  znajdziemy  platformy  z  książkami  elektronicznymi,  które polecane są przez Wykładowców i wykorzystywane do zajęć.  Z większości baz danych można korzystać w ramach tzw. zdalnego dostępu – z dowolnego urządzenia,  które  ma  dostęp  do  Internetu  (również  po  za  siecią  Akademii  WSB).  Pełne  korzystanie  z  baz  jest  możliwe  po  konfiguracji  ustawień  proxy  lub  poprzez  uzyskane  dane  do  logowania  z  Biblioteki.

Szczegółowe informacje o bazach elektronicznych można znaleźć na tej stronie lub kontaktując się z pracownikami biblioteki telefonicznie/mailowo.

Zestawienia tematyczne (literatura do prac dyplomowych)

Pracownicy  Biblioteki  Akademickiej  im.  Prof.  Jerzego  Altkorna  udzielają  pomocy  przy  zbieraniu,  gromadzeniu  literatury  do  prac  dyplomowych,  zaliczeniowych.  Wszyscy  zainteresowani  otrzymują  zestawienie  tematyczne,  które  zostanie  opracowane  w  oparciu  o  zasoby  biblioteki  oraz  bazy  elektroniczne. W celu otrzymania zestawienia prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na dole strony oraz przesłanie go na adres mailowy Biblioteki. Zestawienia realizowane są do 7 dni roboczych.

Wypożyczalnia  międzybiblioteczna

Biblioteka  Akademicka  im.  Prof.  Jerzego  Altkorna  umożliwia  korzystanie  ze  zbiorów  innych  bibliotek  krajowych.  W  ramach  wypożyczalni  sprowadzamy  książki,  artykuły  z  czasopism.  Z  zamówionych  książek,  można  korzystać  tylko  na  miejscu  w  bibliotece.  Zamówienie  na  materiały  z  innych  bibliotek  należy  złożyć  mailowo  biblioteka@wsb.edu.pl  podając  dane bibliograficzne, oraz swoje dane kontaktowe.

Skanuj – nie żałuj!

W ramach tej akcji studenci mogą częściowo korzystać z zasobów stacjonarnych.  Oferujemy skan na życzenie, obejmujący np. artykuł z czasopisma lub fragment książki (do 50 stron),  które  znajdują  się  w  katalogu  Biblioteki.  Prośby o skan prosimy  kierować  na  adres  mailowy  Biblioteki.

Konsultacje na życzenie

Biblioteka Akademicka im. Prof. Jerzego Altkorna proponuje konsultacje ze  studentami  w  zakresie:

• wykorzystania  baz  elektronicznych,
  • pisania  prac  dyplomowych, formatowania prac,
  • bibliografii,  korzystania  z  biblioteki.

Konsultacje  odbywają  się  po wcześniejszym umówieniu konkretnej daty spotkania i mogą odbywać się zdalnie lub stacjonarnie z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

NUKAT

ACADEMICA