Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

dr inż. Łukasz Wróblewski redaktorem VII tomu serii TRANSCARPATHICA

30 lipca 2020 roku odbyła się międzynarodowa konferencja podsumowująca polsko-czeski projekt transgraniczny promująca „EURO-IN.NET”. W trakcie konferencji realizowanej w formie hybrydowej, dr inż. Łukasz Wróblewski zaprezentował, przygotowany pod jego redakcją VII tom zeszytów naukowych „TRANSCARPATHICA”, pt. „ Śląsk Cieszyński w świetle wyzwań i zagrożeń XXI wieku”.

czytaj więcej o dr inż. Łukasz Wróblewski redaktorem VII tomu serii TRANSCARPATHICA

Akademia WSB wyróżniona w konkursie MNiSW na doktoraty wdrożeniowe

W ramach Programu „Doktorat wdrożeniowy” Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego docenia propozycje doktoratów wdrożeniowych realizowanych na polskich uczelniach wyższych.  Celem programu „Doktorat wdrożeniowy” jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a środowiskiem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach studiów doktoranckich oraz wprowadzenie możliwości kształcenia uczestnika studiów doktoranckich we współpracy z zatrudniającym go przedsiębiorcą (lub innym podmiotem).

czytaj więcej o Akademia WSB wyróżniona w konkursie MNiSW na doktoraty wdrożeniowe

Spotkanie Zespołu ds. Wdrożenia Strategii HRS4R oraz polityki OTM-R

W dniu 07.05.2020 r. odbyło się kolejne, lecz pierwsze w formie zdalnej (na platformie Zoom) spotkanie Zespołu ds. Wdrożenia Strategii HRS4R oraz polityki OTM-R, czyli grupy roboczej powołanej w celu aplikowania o Logo HR Excellence in Research w Akademii WSB.

czytaj więcej o Spotkanie Zespołu ds. Wdrożenia Strategii HRS4R oraz polityki OTM-R

Kolejni Naukowcy Akademii WSB Członkami Komitetów Zarządzających w ramach Europejskiego Programu Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych (European Cooperation in Science and Technology) - COST.

Europejski Program Współpracy Naukowo-Technicznej (European Cooperation in Science and Technology), znany pod akronimem COST, to utrzymywana wspólnie przez 36 państw europejskich i Izrael (jako państwo współpracujące) struktura instytucjonalna, której najważniejszym zadaniem jest organizowanie multilateralnej współpracy naukowo-technicznej krajów członkowskich.

COST (Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych) umożliwia koordynację na szczeblu europejskim przedsięwzięć badawczych o określonej tematyce, prowadzonych w różnych krajach w ramach określonych Akcji COST.

Udział w Akcjach COST stanowi prestiżowe wyróżnienie zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. W każdej Akcji COST z jednego kraju nominację dostaje tylko dwóch naukowców. Nominacje przyznawane są przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie dorobku naukowego zgłoszonych badaczy.

czytaj więcej o Kolejni Naukowcy Akademii WSB Członkami Komitetów Zarządzających w ramach Europejskiego Programu Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych (European Cooperation in Science and Technology) - COST.

Czasopismo "Forum Scientiae Oeconomia" w bazie SCOPUS!

W dniu 2 maja b.r. czasopismo Akademii WSB ”Forum Scientiae Oeconomia” przeszło pozytywnie procedurę oceny i zostanie włączone do bazy Scopus. Decyzja ta stanowi potwierdzenie wysokiego poziomu naukowego publikowanych prac i umiędzynarodowienia działalności czasopisma. 

czytaj więcej o Czasopismo "Forum Scientiae Oeconomia" w bazie SCOPUS!

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |


 

Nasi partnerzy