Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

Spotkanie Zespołu ds. Wdrożenia Strategii HRS4R oraz polityki OTM-R

W dniu 07.05.2020 r. odbyło się kolejne, lecz pierwsze w formie zdalnej (na platformie Zoom) spotkanie Zespołu ds. Wdrożenia Strategii HRS4R oraz polityki OTM-R, czyli grupy roboczej powołanej w celu aplikowania o Logo HR Excellence in Research w Akademii WSB.

czytaj więcej o Spotkanie Zespołu ds. Wdrożenia Strategii HRS4R oraz polityki OTM-R

Kolejni Naukowcy Akademii WSB Członkami Komitetów Zarządzających w ramach Europejskiego Programu Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych (European Cooperation in Science and Technology) - COST.

Europejski Program Współpracy Naukowo-Technicznej (European Cooperation in Science and Technology), znany pod akronimem COST, to utrzymywana wspólnie przez 36 państw europejskich i Izrael (jako państwo współpracujące) struktura instytucjonalna, której najważniejszym zadaniem jest organizowanie multilateralnej współpracy naukowo-technicznej krajów członkowskich.

COST (Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych) umożliwia koordynację na szczeblu europejskim przedsięwzięć badawczych o określonej tematyce, prowadzonych w różnych krajach w ramach określonych Akcji COST.

Udział w Akcjach COST stanowi prestiżowe wyróżnienie zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. W każdej Akcji COST z jednego kraju nominację dostaje tylko dwóch naukowców. Nominacje przyznawane są przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie dorobku naukowego zgłoszonych badaczy.

czytaj więcej o Kolejni Naukowcy Akademii WSB Członkami Komitetów Zarządzających w ramach Europejskiego Programu Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych (European Cooperation in Science and Technology) - COST.

Czasopismo "Forum Scientiae Oeconomia" w bazie SCOPUS!

W dniu 2 maja b.r. czasopismo Akademii WSB ”Forum Scientiae Oeconomia” przeszło pozytywnie procedurę oceny i zostanie włączone do bazy Scopus. Decyzja ta stanowi potwierdzenie wysokiego poziomu naukowego publikowanych prac i umiędzynarodowienia działalności czasopisma. 

czytaj więcej o Czasopismo "Forum Scientiae Oeconomia" w bazie SCOPUS!

dr Joanna Kurowska-Pysz ekspertem Komisji Europejskiej

 

Z radością informujemy, że dr Joanna Kurowska-Pysz, Dyrektor Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB przeszła pozytywnie wszystkie etapy naboru na eksperta zewnętrznego Komisji Europejskiej w zakresie kompetencji DG REGIO (Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej).  

 

czytaj więcej o dr Joanna Kurowska-Pysz ekspertem Komisji Europejskiej

Akademia WSB i Zamek Cieszyn partnerami prestiżowego projektu INTRIDE w ramach Programu ERASMUS + Knowledge Alliances for Higher Education

ERASMUS + Knowledge Alliances for Higher Education, czyli tzw. sojusze na rzecz wiedzy to międzynarodowe projekty współpracy szkół wyższych i podmiotów otoczenia społeczno-gospodarczego, których celem jest wspieranie innowacyjności w sferze edukacji i biznesu oraz szerszym otoczeniu społeczno-ekonomicznym, rozwijanie w społeczeństwie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, stymulowanie i ułatwianie przepływu wiedzy między uczelniami i przedsiębiorstwami.

czytaj więcej o Akademia WSB i Zamek Cieszyn partnerami prestiżowego projektu INTRIDE w ramach Programu ERASMUS + Knowledge Alliances for Higher Education

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |


 

Nasi partnerzy