Projekty badawcze finansowane ze środków unijnych

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej realizowane są projekty badawcze w ramach stypendiów dla młodych doktorów finansowanych ze środków projektu " Nowoczesna wiedza = nowoczesna gospodarka – program rozwoju potencjału Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ".

Młodym doktorem jest osoba, która posiada stopień naukowy doktora nie dłużej niż 5 lat i nie osiągnęła 35 roku życia.

Stypendium ma na celu wyrównanie szans w dostępie do prowadzenia badań naukowych i umożliwienie najlepszym doktorom zintensyfikowania badań naukowych. Przyznana kwota stypendium pozwala na pokrycie wydatków ponoszonych przez stypendystę w związku z prowadzeniem prac naukowo-badawczych (w dziedzinach szczególnie istotnych dla rozwoju gospodarki), których wyniki będą udokumentowane publikacją naukową, afiliowaną na Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

1. Koncepcja usprawnienia Miejskiego Transportu Zbiorowego w wybranych miastach aglomeracji śląskiej
    pod kierownictwem dr inż. Pawła Sobczaka
  2. Wykorzystanie metod analizy i sztucznej inteligencji do modelowania procesów biznesowych i przemysłowych przy użyciu zaawansowanych systemów eksperckich wspomagających procesy decyzyjne
    pod kierownictwem dr inż. Pawła Świtały
  3. Strategie marketingowe sektora przemysłów kultury w Euroregionie Śląsk Cieszyński
    pod kierownictwem dr Łukasza Wróblewskiego
  4. Czyste technologie - nowoczesna metoda szybkiej weryfikacji jakościowej ładowarek do pakietów Li-Ion
    pod kierownictwem dr inż. Katarzyny Reclik
  5. Analiza możliwości zastosowania metod eksploracji  danych do automatycznego wykrywania i analizy zagrożeń oraz treści o charakterze przestępczym w sieci Internet.
    pod kierownictwem dr inż. Krystiana Mączki
  6. Terapeutyczne oddziaływanie kinesiotapingu na układ powięziowy