Tryb składania dokumentacji stypendialnej w związku z zagrożeniem zachorowania na COVID - 19
KOMUNIKAT
dotyczący składania dokumentów do działu pomocy materialnej w okresie
zagrożenia zachorowaniem na COVID-19 (Koronawirus)
Uprzejmie informujemy, że wszelkie wnioski stypendialne oraz dokumenty kierowane do działu pomocy materialnej, powinny być przesyłane elektronicznie – na adres stypendia@wsb.edu.pl - dokumenty mogą być przesyłane jako scany lub zdjęcia (w jednym pliku w formacie pdf).
Wnioski mogą być przesyłane również pocztą tradycyjną na adres Akademii WSB.
Uprzejmie informujemy, że istnieje również możliwość złożenia wniosków osobiście - po wcześniejszym umówieniu się na dany termin.
Powyższa procedura obowiązuje do odwołania. Oryginały dokumentów powinny zostać dostarczone do działu pomocy materialnej – w terminie 14 dni od uchylenia niniejszej procedury.
Termin skaładania wniosków stypendialnych w semestrze zimowym 2020/2021 trwa
od 15 września 2020 r. do 31 października 2020 r.
PAKIET WSPARCIA DLA STUDENTÓW
MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA ZAPOMOGI SPECJALNEJ
Informujemy, że studenci oraz doktoranci* którzy znaleźli się w przejściowo trudnej sytuacji życiowej w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego (student lub członek jego rodziny utracił źródło dochodu z powodu ograniczeń w funkcjonowaniu pracodawców), mogą ubiegać się na tej podstawie o zapomogę specjalną.
Studenci, których dochód nie przekracza kwoty 1.051,70 zł netto na osobę w rodzinie mogą jednocześnie ubiegać się o stypendium socjalne.
O zapomogę specjalną mogą również ubiegać się cudzoziemcy, którzy rozpoczęli kształcenie od roku akademickiego 2019/2020.
*doktoranci, którzy rozpoczęli kształcenie przed rokiem akademickim 2019/2020 - studiujący na zasadach obowiązujących w Ustawie prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 27 lipca 2005 r.
Świadczenia, o których mowa w art. 86 ust. 1 pkt 1–4 (stypendium rektora, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium socjalne i zapomoga) i art. 359 ust. 1:
1) przysługują na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich, jednak nie dłużej niż przez okres 6 lat;
2) nie przysługują studentowi posiadającemu tytuł zawodowy:
a) magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
b) licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.
3. Przepisy ust. 2 stosuje się do osób posiadających tytuły zawodowe uzyskane za granicą.