Rekrutacja - Bezzałogowe Statki Powietrzne

Rekrutacja dla studentów kierunków Logistyka i Transport (sem.5, ST) oraz Logistyka (sem.6, NST)

Szanowni Państwo,

rozpoczynamy rekrutację studentów, którzy wezmą udział w II edycji dofinansowanego ze środków unijnych praktycznego modułu zajęć Bezzałogowe Statki Powietrzne (drony), które rozpoczną się w semestrze zimowym a zakończą w semestrze letnim 2020/2021. Zgodnie z programem kształcenia w każdym semestrze studenci muszą dokonać wyboru odpowiedniej puli godzin zajęć obieralnych. Wybierając moduł Bezzałogowe Statki Powietrzne student nie będzie już musiał dokonywać kolejnych wyborów, a więc zajęcia te nie są dodatkowymi zajęciami ale realizowanymi w ramach standardowej liczby godzin.

Studenci uczestniczący w zajęciach dofinansowanych otrzymają jednorazową bonifikatę w opłatach czesnego

w stosunku do opłat standardowych w wysokości 150,00 złotych/na semestr.

Studenci, którzy wybiorą ten moduł mają pierwszeństwo przy zapisach na szkolenie Pilotaż dronów VLOS przewidziane do realizacji w roku 2020/2021.

Zajęcia dydaktyczne są realizowane w ramach projektu „EduLider – rozwój Akademii WSB dla regionu”

Zainteresowanych udziałem w zajęciach studentów prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego - link poniżej.

Złożenie formularza stanowi zgłoszenie udziału w procesie rekrutacji. Biuro Projektu informuje, że z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (tylko 10 osób) o wynikach rekrutacji studenci zostaną poinformowani odrębną korespondencją.  Proces rekrutacji przeprowadzany jest zgodnie z Regulaminem udziału w projekcie (w załączeniu), na zakończenie zostanie sporządzony protokół z rekrutacji z podaniem do wiadomości osób zakwalifikowanych do uczestnictwa w zajęciach oraz listy rezerwowej. Na tym etapie rekrutacji nie jest wymagane skłądanie dodatkowych dokumentów.

Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego zapraszamy do rejestracji online.
Termin odesłania formularza zgłoszeniowego: do 31 lipca 2020 r.

Formularz zgłoszeniowy – Bezzałogowe Statki Powietrzne

Zobacz jak szkolimy naszych studentów we współpracy z partnerem realizującym moduł, firmą Dron.edu.pl:

Poszukiwanie i ratownictwo (1):

Poszukiwanie i ratownictwo (2):

Kontrola smogu za pomocą dronów:

Drony to przyszłość.

Są wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki, a Polska należy do czołówki najbardziej innowacyjnych państw w tym obszarze.

Jedną z najważniejszych właściwości dronów jest obserwacja danego obszaru z powietrza.Taka funkcja pozwala na zbieranie informacji na temat terenów potencjalnie niebezpiecznych, ekstremalnych czy niedostępnych dla człowieka:

- drony wykorzystywane są w branży filmowej nie tylko przez amatorów, ale też zawodowych producentów, reżyserów czy organizatorów różnorodnych  eventów i uroczystości okolicznościowych,

- pionierami w transporcie z wykorzystaniem dronów są firmy kurierskie. Dzięki BSP skracamy czas dostawy, ograniczamy emisję spalin oraz koszty eksploatacji samochodów dostawczych,

- drony służą nam do celów geodezyjnych i oceny stanu infrastruktury: precyzyjnego oprysku pól, pomiaru działek, monitorowania stanu upraw, nawożenia roślin czy kontrolowania stanu sieci energetycznych. Stanowią dobre narzędzie do wykonywania oceny stanu technicznego mostów, dróg i budynków,

- pomagają w poszukiwaniu osób zaginionych oraz zbiegów ukrywających się w trudno dostępnych miejscach,

- pomagają poszkodowanym na etapie udzielania pomocy przedmedycznej, pełnią funkcję dostawcy jedzenia na wynos czy opiekuna psa na spacerze, ułatwiają wędkarzom rozrzucanie przynęty, a także służą do rozpędzania zwierzyny z pól czy łąk,

- z dronem wykonasz inspekcje z użyciem kamery termowizyjnej,

- patrolowanie granic państwa czy monitorowanie linii brzegowej to również zadania, w których drony sprawdzą się znakomicie.

Zobacz jak Ministerstwo Infrastruktury, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Urząd Lotnictwa Cywilnego korzystają z pomocy operatorów BSP w walce z pandemią COVID-19:

Ramowym założeniem modułu zajęć jest wyposażenie studentów w umiejętności w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w ratownictwie cywilnym, transporcie oraz logistyce w oparciu o najnowszą i aktualną wiedzę w obszarze zastosowania bezzałogowych statków powietrznych oraz dostarczenie wiedzy studentom/kom z zakresu m.in.:

1. oprogramowania bezzałogowych statków powietrznych z uwzględnieniem standardowych oraz specjalnych przeznaczeń,
  2. różnych zastosowań bezzałogowych statków powietrznych, np.: wykonywania fotografii i nagrań wideo z powietrza, fotogrametrii, mapowania terenu, wykonywania z pokładu drona pomiarów czy wszelkiego rodzaju monitoringu obiektów z powietrza,
  3. technicznej konstrukcji bezzałogowych statków powietrznych i ich podzespołów (modułowa budowa, układ sterowania  i oprzyrządowanie specjalne drona),
  4. planowania i kontrolowania marszruty drona w tym zastosowanie specjalistycznego oprogramowania w jej modelowaniu,
  5. przetwarzania danych zgromadzonych przez drona w tym zastosowanie specjalistycznego oprogramowania w obróbce sygnału wizyjnego i dźwiękowego,
  6. lokalizacji i usuwania standardowych uszkodzeń digitalnych systemów bezzałogowych statków powietrznych,
  7. znajomości obowiązujących przepisów regulujących ruch powietrzny BSL.

Zajęcia dydaktyczne będą odbywały się w specjalistycznym laboratorium bezzałogowych statków powietrznych oraz w terenie z wykorzystaniem dronów oraz oprogramowania – symulator dronów.

Zapraszamy do udziału w ciekawych zajęciach.
Na każdym etapie rekrutacji studenci mogą liczyć na pomoc Biura Projektu.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: E: edulider@wsb.edu.pl , T: (32) 295-93-77