21 marca 2011

Artykuły

Armagedon, Antychryst, Apokatastaza – czy czeka nas koniec świata? – debata panelowa

11.00-12.30

Sala: Audytorium Maximum, WSB

 

Majowie, lud z Ameryki Środkowej, opracował kalendarz oparty na ruchu planety Wenus. Według tego kalendarza, świat zaczął się 13 sierpnia 3114 r. p.n.e., a jego koniec nastąpi 22 grudnia 2012 r. Nie tylko spadek po Majach, których imperium upadło 8 wieków temu, wieszczy apokalipsę w 2012 r. Tę samą datę końca świata wskazuje tzw. kod biblijny. Zgodnie z przepowiedniami Ziemia zmieni swój kierunek obrotu, bieguny zamienią się miejscami. Czekają nas trzęsienia ziemi, być może nasza planeta zderzy się z nieznanym obiektem kosmicznym, kontynenty znikną pod wodą, a resztki Europy i Ameryki Północnej zostaną pokryte lodowcem. Czy rzeczywiście czeka nas koniec świata?

czytaj więcej o Armagedon, Antychryst, Apokatastaza – czy czeka nas koniec świata? – debata panelowa

Czy przy towarzyskiej grze można się również nauczyć strategicznego myślenia – czyli co nam daje gra GO? - warsztaty

14.00-15.30
Sala: 221, WSB


GO uczy strategicznego myślenia, podejmowania decyzji, ważenia korzyści i ryzyka. Jednocześnie rozwija charakter i umiejętność panowania nad emocjami. GO - to jednocześnie rywalizacja, budowanie i handel, to odzwierciedlenie ludzkiego życia i działania (dlatego jest przedmiotem obowiązkowym na niektórych azjatyckich uczelniach, kształcących przywódców wojskowych i biznesmenów). GO - to również piękno i harmonia. Złożoność strategii GO przekracza poziom wszystkich innych znanych gier. Dzięki temu otwiera pole do popisu ludzkiej intuicji i wyobraźni, a także opiera się, jak na razie, komputerom.
Podczas prezentacji będzie można dowiedzieć się o początkach GO, historii, ciekawostkach związanych z tą grą. Słuchacze będą też mogli poćwiczyć swoje umiejętności, grając w uproszczony wariant gry atari-go, który pomaga poznać tajniki GO początkującym.

czytaj więcej o Czy przy towarzyskiej grze można się również nauczyć strategicznego myślenia – czyli co nam daje gra GO? - warsztaty

Projekcja filmu

19.00
Miejsce: Pałac Kultury Zagłębia 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji