Słowo od organizatorów

 


Organizując VII Festiwal Nauki chcemy w przystępny sposób ukazać przydatność wiedzy, zademonstrować praktyczne korzyści, jakie możemy uzyskać dzięki jej rozwojowi. Pragniemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców: dzieci, młodzieży a także zainteresować nauką tych, którzy do tej pory nie mieli z nią wiele wspólnego. Festiwal Nauki jest okazją do podzielenia się wiedzą, odkryciami naukowymi, najnowszymi wynikami badań polskich i zagranicznych naukowców z jego uczestnikami.

W tym roku członkowie Rady Upowszechniania Nauki przy Polskiej Akademii Nauk będą aktywnie uczestniczyć w ramach przedsięwzięcia w charakterze prelegentów.
Tematyka wykładów, warsztatów i pokazów jest jak zawsze bardzo szeroka, m.in.: informatyka śledcza, sztuczna inteligencja, biotechnologia, aerodynamika, kulturoznawstwo, polska prezydencja w Unii Europejskiej, genetyka, religie świata, chemia, fizyka, zmiany klimatu i ekstrema pogodowe.

W imieniu wykładowców, patronów i partnerów serdecznie zapraszam do udziału w Festiwalu Nauki.

 

Zdzisława Dacko - Pikiewicz
Rektor WSB

Od 21 do 27 marca, już po raz siódmy w Dąbrowie Górniczej będzie odbywał się Festiwal Nauki. Dotychczasowe edycje pokazały, że nauka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Zagłębia. Dla wszystkich gości i uczestników festiwalu przygotowana została bogata oferta wykładów i war-
sztatów, które z pewnością będą źródłem wiedzy oraz ogromnej satysfakcji.

Tegoroczny Festiwal Nauki jest już kolejną edycją, która zdecydowanie wykracza poza mury Wyższej Szkoły Biznesu. Fascynujące spotkania z nauką odbywać się będą także w Urzędzie Miejskim, Muzeum Miejskim „Sztygarka", Pałacu Kultury Zagłębia czy obserwatorium w Zespole Szkół nr 1.

Wierzę, że tegoroczny Festiwalu Nauki, podobnie jak w latach minio-nych, będzie okazją do doskonałej zabawy, ale również do poznania wielu ciekawostek ze świata nauki. Zachęcam wszystkich do udziału w VII Festiwalu Nauki!


Zbigniew Podraza
Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej

 

  

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji