24 marca 2015

Artykuły

Wykład inauguracyjny "Win-win, czyli o sztuce negocjacji w biznesie"

Legioniści wrócili... Wystawa „Legiony Polskie w Jabłonkowie i okolicy"

Jak nie zostać paparazzi lub celebrytą – czyli o zasadach wykorzystania wizerunku własnego i cudzego w mediach społecznościowych.

Godz. 10.45-11.45

Miejsce: Aula 105/106 WZ Cieszyn

 

Wykład dotyczy praktycznych aspektów ochrony wizerunku, który jest dobrem osobistym każdego człowieka, sposobów radzenia sobie w sytuacjach jego nadużycia lub nieuprawnionego wykorzystania.

czytaj więcej o Jak nie zostać paparazzi lub celebrytą – czyli o zasadach wykorzystania wizerunku własnego i cudzego w mediach społecznościowych.

Nowoczesne zarządzanie projektami, model biznesowy przedsiębiorstwa sieciowego

Godz. 12.00-13.00

Miejsce: Aula 105/106 WZ Cieszyn


 

Uczestnicy wykładu dowidzą się na temat innowacji znacznie więcej niż podaje popularna wikipedia (Innowacja (łac. innovatio – odnowienie) – stanowi nową (dla organizacji, społeczności czy cywilizacji), wprowadzoną przez człowieka wartość bądź jakość dotyczącą jej celów lub sposobów ich realizacji). Dr Marcin Lis zapozna uczestników wykładu z ekonomią innowacji, a także wyjaśni dlaczego innowacja jest dobrem społecznym. Odpowie także na pytanie czy innowacja jest wynalazkiem. Podczas Festiwalu Nauki będzie można się dowiedzieć jak tworzyć nowoczesne standardy zarządzania projektami oraz jak stosować narzędzia doskonalenia poprzez eliminacje strat w procesach biznesowych. Wyjaśni także dlaczego menadżer i lider to dwa różne umysły w jednej organizacji. Będzie można także dowiedzieć się, że zarządzanie talentami jest szansą na typowanie profesjonalnych "product menagerów". Na koniec uczestnicy poznają metody i zarządzania projektami na przykładzie nowoczesnej korporacji biznesowej oraz przekonają się jak być skutecznym i podejmować uzasadnione decyzje w warunkach ryzyka w projekcie (case study).


 

czytaj więcej o Nowoczesne zarządzanie projektami, model biznesowy przedsiębiorstwa sieciowego

Polskie fotoikony, czyli jak wykorzystać znajomość fotografii w wypowiedzi podczas egzaminu maturalnego

Godz. 13.15-14.15

Miejsce: Aula 105/106 WZ Cieszyn

 

Wykładowca omawia najsłynniejsze zdjęcia polskiej historii i kultury (ok. 20 - 25 słynnych fotografii dobranych przez historyków sztuki z Domu Spotkań z Historią w Warszawie), przedstawia historyczny kontekst ich powstania, a także możliwości interpretacyjne, jakie dają one podczas wypowiedzi pisemnej i ustnej w ramach egzaminu maturalnego z języka polskiego.

 

czytaj więcej o Polskie fotoikony, czyli jak wykorzystać znajomość fotografii w wypowiedzi podczas egzaminu maturalnego

Strona: Strona 1 | Strona 2 |


 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji