25 marca 2015

Artykuły

Warsztaty "Inteligencja finansowa – co to jest i jak zarobić pierwszy milion"

Godz. 9.00-12.00 – 1. grupa

Miejsce: sala 305 WZ Cieszyn

 

Godz. 12.00-15.00 – 2. grupa

Miejsce: sala 305 WZ Cieszyn

 

Zagraj w EUROCASH i naucz się zarządzać swoimi finansami. Misją twórców EUROCASH jest zwiększanie dobrobytu polskiego społeczeństwa, poprzez nowoczesne formy edukacji. Gra pozwala pokonywać wewnętrzne bariery, uczy jak tworzyć aktywa, systematycznie podnosić ich wartość oraz przekształcać je w przychody pasywne. Te umiejętności w połączeniu z inteligencją emocjonalną mogą doprowadzić każdego do wolności i niezależności finansowej!

Cyberterroryzm. Wojna przyszłości?

Godz. 9.00-10.00

Miejsce: Aula 105/106 WZ Cieszyn

 

Człowiek coraz bardziej uzależnia się od nowoczesnych technologii informatycznych, które wykorzystywane są prawie we wszystkich branżach i aspektach życia. Kluczowym staje się bezpieczeństwo systemów informatycznych, które wykorzystywane są dla  obronności kraju lub wspierających funkcjonowanie administracji rządowej,  nadzorujące bezpieczeństwo w komunikacji, czy bezpieczeństwo innych obiektów infrastruktury krytycznej. Bezpieczeństwo systemów informatycznych w tym zakresie bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwa Państwa. Czy nowoczesna wojna przeniesie się do cyberprzestrzeni?

 

czytaj więcej o Cyberterroryzm. Wojna przyszłości?

Warsztaty "Nie taki Linux straszny"

Godz. 9.00-10.00 grupa I

Godz. 10.15-11.15 grupa II

Miejsce: Sala 302/303 WZ Cieszyn

 

Warsztat stanowi fundament wiedzy w zakresie podstaw obsługi systemu operacyjnego Linux i został przygotowany pod kątem przyszłych administratorów.

Na praktycznych przykładach dowiesz się jak zainstalować system Linux, pracować za pomocą użytecznych poleceń oraz uruchomić własny serwer WWW z PHP i serwer baz danych MySQL.

czytaj więcej o Warsztaty "Nie taki Linux straszny"

Od macierzy do chmury. Jasno i prosto o nowoczesnych systemach informatycznych

Godz. 10.15-11.15

Miejsce: Aula 105/106 WZ Cieszyn


W ramach wykładu postaramy się prześledzić drogę ewolucji infrastruktury  nowoczesnych systemów informatycznych, aby w sposób przystępny pokazać, czym właściwie jest chmura obliczeniowa, tak obecna w dzisiejszej informatyce. Opowiemy sobie o  zasobach obliczeniowych, metodach składowania danych oraz interfejsach systemów IT, niezależnie od tego, czy zajmują serwerownię na parterze, czy uruchomione są wirtualnie gdzieś w dalekim świecie.

 

czytaj więcej o Od macierzy do chmury. Jasno i prosto o nowoczesnych systemach informatycznych

Profesor Jan Szczepański – socjolog rodem ze Śląska Cieszyńskiego

Godz. 10.15-11.15

Miejsce: Aula 102/103 WZ Cieszyn


Dwa lata temu w powiecie cieszyńskim uroczyście obchodzono setną rocznicę urodzin profesora Jana Szczepańskiego (urodził się w Ustroniu, do liceum uczęszczał w Cieszynie), rok temu zorganizowano po raz pierwszy Letnią Szkołę Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Prof. Jana Szczepańskiego, a podczas tegorocznego Festiwalu Nauki prof. Marek Rembierz kolejny raz przybliży postać i dorobek naukowy wywodzącego się z Ustronia socjologa, rektora Uniwersytetu Łódzkiego.

czytaj więcej o Profesor Jan Szczepański – socjolog rodem ze Śląska Cieszyńskiego

Strona: Strona 1 | Strona 2 |


 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji