Dzień Innowatora

Dzień INNOWATORA 2018

     Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, 20 kwietnia 2018 r.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Partner główny: 

9:00 Uroczyste otwarcie Dnia INNOWATORA 2018 przez przedstawicieli Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A


9:05-9:50 Start UP RING - prezentacja innowacyjnych startupów działających na terenie woj. śląskiego

 

9:50 Prezentacja Klubu Innowatora Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz wręczenie certyfikatów członkostwa przedstawicielom Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej 

 

 

 

10:30 Wykład Współczesna TRIZ jako narzędzie w pragmatycznych innowacjach" 

 

Pragmatyczne innowacje na podstawie współczesnej Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) to skuteczna i potwierdzona w praktyce metoda analityczna pozwalającą na stworzenie innowacyjnej strategii przedsiębiorstwa i połączenie jej z modelem biznesowym firmy. Jej zastosowanie zmienia dotychczasowy paradygmat innowacyjności oparty na przypadkowości czy geniuszu wynalazcy. Umożliwia efektywne tworzenie innowacji według usystematyzowanego algorytmu postępowania. W miejsce przypadku i nieokreśloności w postępowaniu, pragmatyczne innowacje wprowadzają zestaw narzędzi analitycznych i strategicznych, przenosząc wynalazczość w obszar planowania biznesowego, tak jak ma to miejsce w przypadku kontroli kosztów lub jakości.

 

 

Prelegent:  Sergey Yatsunenko – doktor fizyki (uzyskany w IF PAN), radiofizyk – absolwent Narodowego Uniwersytetu w Dniepropietrowsku. Prowadził badania naukowe w zakresie właściwości optycznych nanocząstek i kropek kwantowych, układów mikrofalowych i terahercowych do zastosowań w medycynie, biologii oraz układach pomiarowo-badawczych. Znawca zagadnień własności intelektualnej i strategii patentowych. Konsultant naukowy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektów innowacyjnych i pragmatycznych innowacji na podstawie współczesnej Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań. Szkoli, doradza i prowadzi innowacyjne projekty i wdrożenia w polskich firmach.


12:00 Prezentacja Allcomp Polska Sp. z o.o "Allcomp Polska i innowacje. Czy innowacje to coś trudnego?" - p. A. Zając 


Prelegent: Andrzej Zając jest właścicielem i współzałożycielem Allcomp Polska, pierwszej polskiej firmy, i jednej z niewielu na świecie, produkującej maszyny do automatycznego rozkładania i rozkroju tkanin dla branży m.in. meblowej, odzieżowej i samochodowej.

 

W roku 2007 brał udział w stworzeniu pierwszego cuttera marki „Unicut”. Następnie,  jako prezes firmy, współuczestniczył w tworzeniu kolejnych rozwiązań z linii UNICUT, takich jak m.in. lagowarki do automatycznego rozkładania tkanin, windy, rozwiązania softwearowe, które całościowo składają się na zaawansowane linie produkcyjne. 

 

Przez lata wdraża w życie wizję stworzenia firmy produkującej innowacje, które mają pomagać i ułatwiać ludziom codzienną pracę na produkcji. Nadaje kierunek tworzenia przez firmę nowych rozwiązań w duchu koncepcji Przemysłu 4.0, zamieniając popularne trendy na praktyczne rozwiązania mające służyć ludziom i przynosić oszczędności zakładom produkcyjnym.

 

Jego pracę włożoną w budowanie siły marki uwieńczyły otrzymane przez firmę nagrody m.in. w 2016 roku nagroda miesięcznika Forbes oraz Orły magazynu Wprost,  Gazele Biznesu w 2015 roku, a także liczne nagrody Międzynarodowych Targów Poznańskich za prezentowane na targach innowacje.


 

 

 
 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji