Laboratoria

 

LABORATORIA

 

„Laboratorium programowania robotów dla seniorów”


- z wykorzystaniem systemów LEGO oraz robotów Dash&Dot

 

                 Laboratorium prowadzone jest z wykorzystaniem systemów klocków LEGO oraz robotów Dash&Dot specjalnie przygotowany do nauki podstaw programowania.

Dzięki licznym sensorom urządzenie można zaprogramować na wiele sposobów (reaguje na głos, odnajduje przedmioty, tańczy i śpiewa). Robotem kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych darmowych aplikacji, które każdy Senior z łatwością obsłuży z tabletu lub smartfona

 Poprzez zabawę z robotem uczestnicy zajęć wejdą w świat programowania (tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli, i wiele innych). 

Zajęcia mają na celu uzyskanie przez seniorów podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie programowania komputerów a w szczególności logicznego i kreatywnego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów.  Uczestnicy będą mieli również możliwość pracy nad swoją sprawnością manualną, myślenia przestrzennego i organizacji czasu i miejsca pracy. Ważnym aspektem zajęć jest konieczność współdziałania w grupie rówieśniczej, co pozwala uczestnikom rozwinąć umiejętności społeczne i komunikacyjne. Możliwość prezentacji uzyskanych umiejętności młodszemu pokoleniu (dzieci, wnuki) z pewnością przyczyni się do zmiany wizerunku seniora, ukazując ich jako nowoczesnych oraz otwartych na wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań.

  

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji