Informacje

Infrastruktura

Galerie

Budynek

Kategoria: Infrastruktura

Budynek Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej mieści się w samym centrum miasta, przy ulicy Cieplaka 1c. Studenci mają do dyspozycji nowoczesne aule, sale audiowizualne, laboratoria komputerowe, bibliotekę multimedialną oraz pomieszczenia rekreacyjno - sportowe. Siedziba Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej znajduje się w budynku o łącznej powierzchni 12 000 m2. Uczelnia dysponuje 7 salami audytoryjnymi, 14 salami wykładowymi, 25 salami dydaktycznymi, 4 multimedialnymi pracowniami językowymi oraz 12 laboratoriami komputerowymi. Potwierdzeniem nowoczesności oraz funkcjonalności budynku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest otrzymanie II nagrody w zorganizowanym przez Związek Inżynierów i Techników Budowlanych oraz Ministerstwo Infrastruktury konkursie „Budowa Roku 2004".

czytaj więcej o Budynek

Audytorium Maximum

Kategoria: Infrastruktura

Największa i nowocześniejsza sala wykładowa Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Sala klimatyzowana, audiowizualna, z profesjonalnym nagłośnieniem, w pełni skomputeryzowana. Dzięki temu zapewnia studentom oraz wykładowcom komfortowe warunki nauki. Sala pomieści jednocześnie 500 osób. Możliwość podziału na dwie niezależne sale wykładowe , mieszczące po 250 osób.

czytaj więcej o Audytorium Maximum

Labolatoria komputerowe

Kategoria: Infrastruktura

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej działa 15 nowocześnie wyposażonych laboratoriów komputerowych. Jakość sprzętu komputerowego oraz oprogramowania jest zgodna z nowoczesnymi standardami międzynarodowymi. Serwery uczelniane oraz stacje robocze są wykorzystywane do bieżącej pracy Uczelni, do prac badawczych pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów oraz realizacji programu nauczania. Baza laboratoryjna jest również udostępniona dla podmiotów zewnętrznych w celach badawczych, naukowych, komercyjnych oraz realizacji profesjonalnych szkoleń. Uczelnia posiada szerokopasmowe łącze internetowe podłączone do Śląskiej Akademickiej Sieci Komputerowej SASK.

czytaj więcej o Labolatoria komputerowe

Biblioteka

Kategoria: Infrastruktura

Biblioteka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z jej infrastrukturą informatyczno-informacyjną jest ważnym zapleczem dla dydaktyki i nauki. Oferuje dostęp do publikacji naukowych w formie tradycyjnej, dając możliwość korzystania z książek i czasopism. Ponadto udostępnia publikacje w formie cyfrowej za pośrednictwem baz elektronicznych i serwisów on-line. Pełna automatyzacja biblioteki, umożliwiająca składanie zamówień poprzez katalog elektroniczny stwarza użytkownikom komfort i oszczędza ich czas.

czytaj więcej o Biblioteka

Siłownia

Kategoria: Infrastruktura

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oferuje swoim studentom profesjonalną, w pełni wyposażoną siłownię oraz salę fitness. Sala treningowa zaopatrzona jest w dużą ilość markowego sprzętu. Precyzyjny i profesjonalny nadzór trenerski oraz możliwość konsultacji na bieżąco pozwala osiągać bardzo dobre rezultaty. Obiekty sportowe Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej stanowią doskonałą bazę do treningów sportowych oraz przygotowawczych dla wszystkich dostępnych sekcji sportowych.

czytaj więcej o Siłownia

Audytorium C

Kategoria: Infrastruktura

Nowoczesna, klimatyzowana, audiowizualna i reprezentatywna sala wykładowa Wyższej Szkoły biznesu w Dąbrowie Górniczej. Sala pomieści 240 osób jednocześnie, pozwalając na naukę w komfortowych warunkach.

czytaj więcej o Audytorium C

Korytarze

Kategoria: Infrastruktura

Nowoczesne, w pełni skomputeryzowane, z dostępem do bezprzewodowego Internetu, komfortowe dla studentów, z wygodnymi miejscami do nauki i wypoczynku, dobrze oświetlone i eleganckie. Korytarze Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej są wizytówką i zaproszeniem do równie nowoczesnych i komfortowych sal wykładowych i ćwiczeniowych.

czytaj więcej o Korytarze

Akt erekcyjny

Kategoria: Infrastruktura

21 maja 2003 r. dokonano wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego gmachu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uroczystego podpisania aktu dokonali Kanclerz WSB P. Barbara Pikiewicz, Założyciel P. Zbigniew Pikiewicz, Rektor Jacek Wódz oraz Wojewoda Śląski.

czytaj więcej o Akt erekcyjny

Adaptacja i wyposażenie laboratoriów dydaktycznych, pracowni komputerowych i biblioteki w Akademii WSB

Kategoria: Infrastruktura

Infrastruktura dla osób niepełnosprawnych

Kategoria: Infrastruktura

Nasza Uczelnia jest jedną z najlepiej dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych w skali kraju.

czytaj więcej o Infrastruktura dla osób niepełnosprawnych 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji