Informacje

Konferencje i Seminaria

Galerie

Studencka Konferencja Logistyczna StuKol

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Studencka Konferencja Logistyczna StuKol

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Informacja w świecie cyfrowym. Technologia - Zarządzanie - Edukacja

Kategoria: Konferencje i Seminaria

 Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Celem konferencji jest propagowanie nowoczesnych technologii  wspierających zarządzanie informacja naukową.

Podczas obrad poruszane były zagadnienia tworzenia i przetwarzania informacji, innowacji w technologii i edukacji informacyjnej oraz zarządzaniu informacją.

czytaj więcej o Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Informacja w świecie cyfrowym. Technologia - Zarządzanie - Edukacja

Prawo nowych technologii w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Dzień otwarty GIODO w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

22 listopada w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się pierwszy w historii Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Dzień otwarty GIODO”.  W ramach obchodów zorganizowano konferencję pt. Prawo nowych technologii w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności.

czytaj więcej o Prawo nowych technologii w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności

Walne Zgromaczenie Członków Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii

Kategoria: Konferencje i Seminaria

p. Grażyna Piotrowska-Oliwa- prezes zarządu  PGNiG SA oraz prof. Ryszard Pregiel- prezes IZTECH oraz Wykładowca WSB

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Modele funkcjonowania współczesnego biznesu-teoria i praktyka”. 14.06.2012 r.

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Międzynarodowa Konferenca Naukowa pt. „Modele funkcjonowania współczesnego biznesu-teoria i praktyka”.

W dniu 14 czerwca 2012 roku odbyła się trzecia edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Modele funkcjonowania współczesnego biznesu-teoria i praktyka”. Tematyka konferencji Przedsięwzięcie organizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji dotyczyło nowoczesnych modeli biznesu kreujących wartość w gospodarce opartej na innowacji  i wiedzy. Spotkanie ukazało obecną  dynamikę trendów występujących w kształtowaniu nowoczesnych modeli biznesu przedsiębiorstw.

czytaj więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Modele funkcjonowania współczesnego biznesu-teoria i praktyka”. 14.06.2012 r.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Multimedia w świecie dziecka”

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Konferencję otworzyła Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz

22-23 maja 2012 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Multimedia w świecie dziecka. Konteksty pedagogiczne i społeczne” Organizatorem konferencji była Katedra Pedagogiki i Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Stowarzyszeniem Komputer i Sprawy Szkoły.

czytaj więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Multimedia w świecie dziecka”

Konferencja IT.CAMP – Efektywne rozwiązania wirtualizacji

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Konferencja IT.CAMP – Efektywne rozwiązania wirtualizacji

14 maja 2012 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. odbyła się konferencja IT.CAMP – EFEKTYWNE ROZWIĄZANIA WIRTUALIZACJI. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.

czytaj więcej o Konferencja IT.CAMP – Efektywne rozwiązania wirtualizacji

Informacja w świecie cyfrowym. Cyfrowy zasób dla nauki - Seminarium naukowe

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Konferencja Flexi Pracodawca - Flexi Pracownik - 20.04.2012 r.

Kategoria: Konferencje i Seminaria

20 kwietnia w Wyższej Szkole Biznesu odbyła się konferencja "Flexi Pracodawca - Flexi Pracownik " - Śląska Kampania Promocyjno Informacyjna na rzecz idei Flexicurity".

czytaj więcej o Konferencja Flexi Pracodawca - Flexi Pracownik - 20.04.2012 r.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa – Internet w Społeczeństwie Informacyjnym

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Pan Olaf Gajl Dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji MNiSW

I Transgraniczne Forum Gospodarcze

Kategoria: Konferencje i Seminaria

1 grudnia 2011 r, w Czeskim Cieszynie odbyło się I Transgraniczne Forum Gospodarcze. To kolejne, organizowane wspólnie przez polski oraz czeski Cieszyn przedsięwzięcie pozwalające budować nową jakość w kontaktach obu miast, przez które jeszcze do niedawna przebiegała granica. Nie bez znaczenia jest fakt, że Forum odbyło się w symbolicznym miejscu - w pobliżu granicznego mostu, który kiedyś dzielił, a dziś łączy mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.

czytaj więcej o I Transgraniczne Forum Gospodarcze

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w ramach I Dąbrowskich Spotkań Pedagogów

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Ponad 150 osób uczestniczyło w I Dąbrowskich Spotkaniach Pedagogów. Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Iwona krupa - Prezydent Dąbrowy Górniczej. Rektor WSB - prof. Zdzisława Dacko - Pikiewicz złożyła podziękowania na ręce kierownika Katedry Pedagogiki - dr Eugenii Rostańskiej za 5 lat pracy w ramach Katedry Pedagogiki.

czytaj więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa w ramach I Dąbrowskich Spotkań Pedagogów

I KONFERENCJA „MODELE FUNKCJONOWANIA WSPÓŁCZESNEGO BIZNESU - TEORIA I PRAKTYKA"

Kategoria: Konferencje i Seminaria

II KONFERENCJA „MODELE FUNKCJONOWANIA WSPÓŁCZESNEGO BIZNESU - TEORIA I PRAKTYKA

14 czerwca 2011 w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się II Konferencja „Modele funkcjonowania współczesnego biznesu - teoria i praktyka".

czytaj więcej o I KONFERENCJA „MODELE FUNKCJONOWANIA WSPÓŁCZESNEGO BIZNESU - TEORIA I PRAKTYKA"

Konferencja - Szlak Zabytków Techniki Województwa Ślaskiegi w Zagłąbiu Dąbrowskim

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Konferencja Szlak Zabytków techniki Województwa Śląskiego w Zagłębiu Dąbrowskim

1 czerwca 2011 w Czeladzi odbyła się konferencja pt. "Szlak Zabytków techniki Województwa Śląskiego w Zagłębiu Dąbrowskim - turystyka industrialna śladami „złotego wieku" kultury przemysłowej".

czytaj więcej o Konferencja - Szlak Zabytków Techniki Województwa Ślaskiegi w Zagłąbiu Dąbrowskim

Konferencja Internet w Społeczeństwie Informacyjnym

Kategoria: Konferencje i Seminaria

W dniach 26-28 listopada 2009 r. w Ustroniu odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja „Internet w Społeczeństwie Informacyjnym", której organizatorem jest WSB. W tej edycji konferencji wiodącymi tematami były: Internet - rozwiązania techniczne i zastosowania, Informatyczne systemy zarządzania, Bezpieczeństwo informacji w rozproszonych systemach komputerowych, Społeczeństwo sieci - szanse i zagrożenia, Internet w stosunkach międzynarodowych. Organizatorem konferencji jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, IITiS PAN w Gliwicach oraz Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii w Warszawie.

czytaj więcej o Konferencja Internet w Społeczeństwie Informacyjnym

Międzynarodowa Konferencja w Wilnie

Kategoria: Konferencje i Seminaria

W dniach 25-30 maja 2009 r. studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wraz ze studentami Vilnius Gediminas Technical University zrealizowali projekt w ramach Polsko - Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. "Mosty kulturowe i mentalne. Polska i Litwa wspólna historia - wspólna teraźniejszość" to tytuł projektu dla grupy 24 studentów z Polski i Litwy, która podjęła wyzwanie przygotowania w Wilnie zaplanowanego seminarium w celu poznania kultury, historii, a także tradycji związanych z krajem partnerskim.

czytaj więcej o Międzynarodowa Konferencja w Wilnie

Konferencja Federalizm Belgijski

Kategoria: Konferencje i Seminaria

15 maja 2009 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Federalizm Belgijski: Region Walonii, Region Brukseli-Stolicy i Wspólnota Francuska Belgii". W konferencji uczestniczyli studenci oraz uczniowie szkół średnich województwa śląskiego.

czytaj więcej o Konferencja Federalizm Belgijski

Konferencja Trzeci Wiek

Kategoria: Konferencje i Seminaria

7 kwietnia 2009 r. w WSB odbyła się III Euroregionalna Konferencja Naukowo - Szkoleniowa „Trzeci Wiek - czas spełnienia czy czas rozczarowań?", która adresowana była do osób pracujących na co dzień z ludźmi starszymi. Poruszono następujące zagadnienia: gerontologii społecznej, diagnostyki i terapii osób w wieku podeszłym, zaburzeń psychicznych wieku podeszłego (psychogeriatrii), gerontopsychologii. Dla Studentów WSB konferencja była bezpłatna!

czytaj więcej o Konferencja Trzeci Wiek

Konferencja Internet w Społeczeństwie Informacyjnym

Kategoria: Konferencje i Seminaria

W dniach 28-29 czerwca 2007 r. odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Internet w społeczeństwie informacyjnym". Organizatorem konferencji byli: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN w Gliwicach. W gronie prelegentów znalazło się wiele autorytetów reprezentujących największe ośrodki akademickie (m.in. przedstawiciele Politechniki Lwowskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Akademii Ekonomicznej w Krakowie).

czytaj więcej o Konferencja Internet w Społeczeństwie Informacyjnym

Kobieta Liderem Świata

Kategoria: Konferencje i Seminaria

19 maja 2007 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej podczas I Dąbrowskiego Forum Stowarzyszeń na rzecz aktywizacji kobiet "KOBIETA LIDEREM ŚWIATA" prowadziła warsztaty dotyczące zapobiegania przemocy i technik skutecznej samoobrony. Ponadto podczas rozpoczętej w ramach forum szerokiej dyskusji dotyczącej aktywizacji kobiet WSB zaprezentowała realizowane od kilku lat programy szkoleń doskonalących kompetencje zawodowe i interpersonalne. Głównym organizatorem była Poseł na Sejm RP - Beata Małecka Libera.

czytaj więcej o Kobieta Liderem Świata

I Kongres Edukacja Praca Kariera

Kategoria: Konferencje i Seminaria

W dniach 25-26 maja 2006 r. odbył się I Kongres „Edukacja, Praca, Kariera", organizowany przez Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Kongres zorganizowano pod hasłem „Kariera w Unii - sukces czy porażka polskiej edukacji". Referaty wygłaszane były w trzech panelach tematycznych: „W poszukiwaniu wartości dodanej-przygotowanie absolwentów do pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie", „Polski rynek pracy wobec integracji europejskiej" oraz „Rola wykształcenia w planowaniu kariery zawodowej". Studenci i absolwenci mogli także wziąć udział w licznych szkoleniach.

czytaj więcej o I Kongres Edukacja Praca Kariera 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji