Informacje

Studenci

Galerie

Wizyta studyjna w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w Muzeum Manggha w Krakowie

8 stycznia 2013 r. studenci I roku Filologii Angielskiej wzięli udział w wizycie studyjnej w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Podczas spotkania studenci zwiedzili aktualną ekspozycję „Skarbiec wiernych wasali. Dramat 47 roninów" oraz wzięli udział w warsztatach: orgiami i kaligrafia.

czytaj więcej o Wizyta studyjna w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Wizyta studyjna w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w Konsulacie USA w Krakowie

8 stycznia 2013 r. studenci I roku Filologii Angielskiej wzięli udział w wizycie studyjnej w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Podczas spotkania Konsul rozwinął temat współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie  ekonomii, kultury, edukacji oraz polityki zagranicznej a także przedstawił możliwości rozwoju kariery w dyplomacji, w tym pracy w jednostkach konsularnych. Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

 

czytaj więcej o Wizyta studyjna w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie

Wizyta studyjna w GE Power Controls Sp. z o.o. dla studentów kierunku zamawianego Informatyka

Kategoria: Studenci

12 grudnia 2012 r. studenci kierunku zamawianego Informatyka odwiedzili firmę GE Power Controls Sp. z o.o.

12 grudnia 2012 r. - studenci kierunku zamawianego Informatyka odwiedzili firmę GE Power Controls Sp. z o.o.

czytaj więcej o Wizyta studyjna w GE Power Controls Sp. z o.o. dla studentów kierunku zamawianego Informatyka

Spotkanie z praktykiem. Zbigniew Szkaradnik prezes Grupy 3S

Kategoria: Studenci

W ramach z cyklu spotkań z praktykami ze środowiska informatyczno-biznesowego. „Data Centre XXI wieku” gościem studentów WSB był prezes Prezes Zarządu Grupy 3S Zbigniew Szkaradnik

13 grudnia 2012 r. w naszej uczelni odbył się wykład z cyklu spotkań z praktykami ze środowiska informatyczno-biznesowego. „Data Centre XXI wieku”. Gościem studentów WSB był prezes Prezes Zarządu Grupy 3S Zbigniew Szkaradnik

czytaj więcej o Spotkanie z praktykiem. Zbigniew Szkaradnik prezes Grupy 3S

Kurs "Emisji głosu"

Kategoria: Studenci

Kurs

W dniach 19-20 listopada 2012 r. obdył siękurs "Emisja głosu", kierowany do studetów i absolwentów WSB.

Celem zajęć było przygotowanie studentów do pracy z tekstem mówionym, polegające na wypracowaniu umiejętności prawidłowego operowania oddechem, głosem i słowem. Ostatecznym efektem warsztatów powinna być prawidłowa synchronizacja wszystkich trzech aparatów: oddechowego (wykorzystanie oddechu przeponowego), głosowego (mocny głos generowany na bazie ataku miękkiego) i artykulacyjnego (zgodnie z normą prawidłowej wymowy) w toku mowy.

czytaj więcej o Kurs "Emisji głosu"

Wizyta studyjna studentów Bezpieczeństwa narodowego w Szkole Policji w Katowicach

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w Szkole Policji w Katowicach 19.11.2012 r.

19 listopada 2012r. studenci WSB na kierunku Bezpieczeństwo narodowe (I rok) uczestniczyli w wizycie studyjnej w Szkole Policji w Katowicach. Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" i miała na celu zapoznanie studentów z realiami pracy w zawodzie policjanta oraz możliwościami zatrudnienia w jednostkach policji  i innych jednostkach służb mundurowych po kierunku bezpieczeństwo narodowe. Podczas wizyty studenci uczestniczyły m.in. w kursie samoobrony, zostali przeszkleni  w zakresie obezwładniania przeciwnika, poznali swoje możliwości jako strzelcy wyborowi na strzelnicy, byli świadkami ćwiczeń profesjonalnych policjantów oraz zwiedzili miasteczko policyjne.czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Bezpieczeństwa narodowego w Szkole Policji w Katowicach

Wizyta studyjna studentów Ekonomii w Capgemini Polska

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w Capgemini Polska

13 listopada 2012 r.studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku Ekonomia (II r.) wzieli udział w wizycie studyjnej w Capgemini Polska - oddz. w Katowicach.

Plan wizyty:

Początek – godz. 11.00- prezentacja Firmy Capgemini, sala T10 Godz. 11.30 - Szkolenie z obszaru tworzenia dokumentów aplikacyjnych na potrzeby procesu rekrutacji w Capgemini Polska 13.00- tour po biurze

Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Ekonomii w Capgemini Polska

Wizyta studyjna w NBP

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w NBP

5 listopada 2012 r. studenci kierunków: ekonomia i zarządzanie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli w wizycie studyjnej w Narodowym Banku Polskim podczas tzw. Dni Otwartych NBP 2012.
Podczas wizyty studenci mieli okazję uczestniczyć w debatach z udziałem ekspertów, testach z wiedzy o finansach a także zwiedzić bank  z przewodnikiem. Wszystkie wydarzenia odbyły się pod wspólnym hasłem przewodnim: NBP – skarbnica wiedzy o pieniądzu.
Podczas Dni Otwartych zaprezentowano zagadnienia z zakresu: historii bankowości, historii pieniądza, polityki pieniężnej, systemu płatniczego, rezerw czy problematyki euro. Poszczególne tematy były prezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych. Jak co roku nie zabrakło jednej z największych atrakcji – sztab złota – w ten dzień dostępnych dla każdego na wyciągnięcie ręki!

 

Wizyta została zorganizowana w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

czytaj więcej o Wizyta studyjna w NBP

Wizyta stydyjna studentów logistyki w FIAT AUTO POLAND SA i Muzeum Browarnictwa w Tychach

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w FIAT AUTO POLAND SA

Już 6 listopada 2012 r. studenci studiów stacjonarnych na kierunku Logistyka (II r.) wezięli udział w wizycie studyjnej w Fabryce Fiata oraz Muzeum Browarnictwa w Tychach. Celem wizyty było zapoznanie studnetów z montażem nowoczesnych samochodów osobowych, przygotowaniem produkcji w tym m.in. silników spalinowych, dostawą części, nowoczesną linią montażową, kontrolą jakości wykonania, przygotowaniem pojazdów do sprzedaży, dokumentacją pojazdu, kulturą techniczną wykonania, parkiem maszynowym, obsługą klienta.  Dodatkową atrakcją wyjazdu była wizyta w Muzeum Browarnictwa, gdzie studenci mogli zobaczyć linię produkcyjną zarówną tą współczesną jak i sprzed kilkudziesięciu lat.

Wizyta zorganizowana była w ramach projektu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów logistyki w FIAT AUTO POLAND SA i Muzeum Browarnictwa w Tychach

Wizyta studyjna w Górnośląskim Towarzystwie Lotniczym

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w Górnośląskim Towarzystwie Lotniczym

23 października 2012 r. studenci I roku na kierunku Logistyka wzięli udział w wizycie studyjnej w Górnośląskim Towarzystwie Lotniczym w Pyrzowicach. Wizyta miała na celu upraktycznienie procesu dydaktycznego oraz popularyzację wiedzy o transporcie lotniczym ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań logistycznych.
Podczas wizyty studenci zostali zapoznani m.in. z: systemami odpraw pasażerów, procedurą kontroli bezpieczeństwa, strukturą lotniska (płyta, drogi kołowania, zaplecze techniczne), sprzętem ratowniczym, zwiedzili hangary remontowe, obserwowali prace remontowe statków powietrznych w hangarze technicznym oraz odwiedzili kabinę pilotów.

czytaj więcej o Wizyta studyjna w Górnośląskim Towarzystwie Lotniczym

Wiec wyborczy kandydatów na prezydenta USA - spotkanie z ekspertami

Kategoria: Studenci

Wiec wyborczy kandydatów na prezydenta USA

Już 6 listopada 2012 r. na specjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie studenci WSB na kierunku Stosunki międzynarodowe wzięli udział w Wiecu Wyborczym kandydatów na USA. Podczas wiecu studenci  wysłuchali wykładów i prezentacji poświęconych tematyce systemu wyborów prezydenckich w USA, zasad marketingu politycznego, uczestniczyli w wideokonferencji z Waszyngtonem, poznali sylwetki kandydatów i ich program wyborczy.

Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

czytaj więcej o Wiec wyborczy kandydatów na prezydenta USA - spotkanie z ekspertami

Wizyta studyjna w Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie i Sejmie RP

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w Centrum Stosunków Międzynarodowych i Sejmie RP

29 października 2012 r. studenci studiów stacjonarnych WSB na kierunku Stosunki Międzynarodowe wzięli udział w wizycie studyjnej w Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, gdzie spotkali się  z dyrektorem instytucji Bartłomiejem Nowakiem. Studenci wzięli udział wykładzie poświęconym przyszłości Unii Europejskiej. Po spotkaniu w Centrum Stosunków Międzynarodowych studenci zwiedzili Sejm RP.

Wyjazd zorganizowany był w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

 

czytaj więcej o Wizyta studyjna w Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie i Sejmie RP

Nagrody dla najaktywniejszych w ramach inicjatywy "Aktywni z ABK"!

Kategoria: Studenci

5 października 2012 r. po zakończeniu gali inauguracji roku akademickiego 2012/2013 odbyło się wręczenie nagród dla najaktywniejszych studentów.  W związku z zakończeniem roku akademickiego 2011/2012 Akademickie Biuro Karier WSB postanowiło docenić absolwentów, którzy przez okres 3 lat studiów(w ramach projektu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz") najaktywniej współpracowali z Akademickim Biurem Karier, angażując bezinteresownie swój wolny czas, wykazując się kreatywnością i działalnością na rzecz rozwoju zawodowego swojego i kolegów ze studiów. W związku z powyższym kapituła konkursu przyznała absolwentom studiów stacjonarnych nagrody o łącznej wartości ponad 10 000 zł.

czytaj więcej o Nagrody dla najaktywniejszych w ramach inicjatywy "Aktywni z ABK"!

Wizyta studyjna Comarch, Interia, Imed

Kategoria: Studenci

Spotkanie z praktykiem - Jackiem M. Piechuckim

Kategoria: Studenci

Po raz kolejny, specjalnie dla przyszłych inżynierów Informatyki, 29 czerwca 2012 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej zorganizowano spotkanie z praktykiem z branży IT Panem Jackiem M. Piechuckim Menagerem projektów sterowania procesami planowania produkcji firmy Volkswagen SA. W trakcie spotkania studenci mieli okazję poznać strukturę organizacyjną firmy, perspektywy rozwoju koncernu Volkswagen oraz specyfikę pracy w projektach informatycznych. Szczególnym zainteresowaniem wśród studentów cieszył program płatnych praktyk i staży w firmie Volkswagen.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Informatyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – studia z przyszłością"
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

czytaj więcej o Spotkanie z praktykiem - Jackiem M. Piechuckim

Fotorelacja z debaty pt. "Wyzwania logistycznego rynku pracy w województwie śląskim"

Kategoria: Studenci

Fotorelacja z debaty pt.

W dniu 27 czerwca br. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się debata pt. "Wyzwania logistycznego rynku pracy w województwie śląskim". Inicjatorem przedsięwzięcia był portal pracujwlogistyce.pl  


Podczas dyskusji poruszono następujące zagadnienia:
•    Śląsk jako rynek pracy, stan obecny i perspektywy rozwoju
•    Co jest specyfiką logistyki  województwa śląskiego?
•    Firmy logistyczne na rynku pracy województwa śląskiego - na kogo czekają pracodawcy?
•    Potencjał edukacyjny Śląska a potrzeby rynku pracy w logistyce
•    Problemy rynku pracy w logistyce na Śląsku - niedobór czy nadmiar talentów?

Ponadto ogłoszono wyniki najnowszego Raportu Manpower pt. „Niedobór talentów”, którego celem jest określenie problemów, jakie napotykają pracodawcy obsadzając kluczowe stanowiska, a także które zawody, i dlaczego, są najbardziej pożądane przez pracodawców.

W debacie wzięli udział przedstawicie największych firm TSL z rejonu Śląska tj.:
•    Interworld Logistics
•    Polbod Trans
•    ID Logistics
•    Sped Trans Polska
•    DB Schenker Rail Polska
•    Delta Trans
•    ET Logistik
•    Manpower

oraz studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

czytaj więcej o Fotorelacja z debaty pt. "Wyzwania logistycznego rynku pracy w województwie śląskim"

Egzamin - Wspołczesne orientacje i koncepcje zarządzania 16 czerwca 2012

Kategoria: Studenci

Egzamin - Wspołczesne orientacje i koncepcje zarządzania 16 czerwca 2012

Dużo dobrej zabawy, flagi w barwach narodowych, piłkarskie szaliki, biało czerwone czapki – czy to mecz w ramach Euro 2012? Nie to studencka strefa kibica jaka powstała przed egzaminem organizowanym przez dr Adama Jabłońskiego z przedmiotu „Współczesne orientacje i koncepcje zarządzania”. Takie egzaminy zdarzaja się tylko w WSB w Dąbrowie Górniczej!

czytaj więcej o Egzamin - Wspołczesne orientacje i koncepcje zarządzania 16 czerwca 2012

Wiyzta studzjna studentów informatyki w UPC

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna studentów informatyki UPC

21 maja 2012 r. studenci kierunku zamawianego Informatyka odwiedzili Firmę Roku - UPC Polska – wyróżnioną podczas Polskiego Kongresu Gospodarczego m.in. Złotą Anteną w kategorii Firma Roku, za rozpoczęcie procesu konsolidacji rozdrobnionej branży komunikacji kablowej, znaczący wkład w proces cyfryzacji kraju oraz wyznaczanie trendów na rynku usług cyfrowych.

UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc., międzynarodowego operatora komunikacji kablowej, który oferuje zaawansowane usługi telewizyjne, telefoniczne i internetowe, zapewniając blisko 18 milionom klientów dostęp do świata informacji, komunikacji i rozrywki. Firma wprowadza sprawdzone na światowych rynkach, innowacyjne rozwiązania i usługi, dzięki którym wyznacza trendy na polskim rynku mediów i telekomunikacji.

Wizyta studyjna zorganizowana został w ramach projektu „Informatyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – studia z przyszłością”  www.wsb.edu.pl/zamawiane.

czytaj więcej o Wiyzta studzjna studentów informatyki w UPC

Warsztaty w Polskim Radiu Katowice - zapraszamy do galerii zdjęć

Kategoria: Studenci

Warsztaty radiowe - Polskie Radio Katowice

3 czerwca 2012 r. studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w wizycie studyjnej i profesjonalnych warsztatach radiowych w Polskim Radiu Katowice. Warsztaty poprowadzone były przez znanego i cenionego dziennikarza Polskiego Radia Katowice Piotra Pagiełę. Podczas warsztatów studenci  poznli  najciekawsze aspekty sztuki dziennikarskiej, jej plusy i minusy, sprawdzili swoje zdolności oratorskie, dykcję i predyspozycje do pracy dziennikarza radiowego.

czytaj więcej o Warsztaty w Polskim Radiu Katowice - zapraszamy do galerii zdjęć

Etykieta w biznesie - szkolenie w ZOD w Żywcu

Kategoria: Studenci

3 czerwca 2012 r. studenci Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Żywcu wzięli udział w szkoleniu "Etykieta w biznesie", które zrealizowane zostało w ramach projektu szkoleniowego "Profesjonalne szkolenia kluczem do sukcesu".

czytaj więcej o Etykieta w biznesie - szkolenie w ZOD w Żywcu

Wizyta studyjna w Szkole Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w Szkole Podstawowej nr 30 w DG

15.05.2012 r.  studenci  kierunku PEDAGOGIKA (IV i VI sem). uczestyniczyli w wizycie studyjnej w Szkole Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej. Wizyta zorganizowana została  w ramach przedmiotu: Zastosowanie technologii informacyjnej w edukacji zintegrowanej.
Program wizyty studyjnej:
* obserwacja zajęć lekcyjnych w klasie III szkoły podstawowej prowadzonej z zastosowaniem netbooków i tablicy interaktywnej
    * szkolenie z zakresu funkcjonalności pracowni komputerowej wyposażonej w netbooki, tablicę interaktywną, sieć wewnętrzną i zewnętrzną,
    * praca z multibookiem,
    * praca z tablicą interaktywną, projektowanie prezentacji z zastosowaniem jej funkcjonalności.

czytaj więcej o Wizyta studyjna w Szkole Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej

Wizyta studyjna w PwC

Kategoria: Studenci

23-go maja 2012 r. studenci Ekonomii WSB uczestniczyli w Dniu Otwartym prestiżowej, globalnej korporacji PricewaterhouseCoopers.
W ramach Dnia Otwartego studenci wzięli udział w: szkoleniach, zwiedzaniu biura, konkursach, testach rekrutacyjnych i wielu innych atrakcjach.czytaj więcej o Wizyta studyjna w PwC

Wizyta studyjna studentów WSB w Magazynie Logistyki Kontraktowej Grupy Raben

Kategoria: Studenci

Wizyta studyjna w Grupie Raben Polska

10 maja 2012 r. studenci WSB na kierunku Logistyka wzięli udział w wizycie studyjnej w specjalistycznych magazynach Grupy Raben w Chorzowie. Grupa Raben ma w Europie do swojej dyspozycji ponad 800 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej o zróżnicowanych warunkach składowania (co  stanowi powierzchnię 120  boisk do piłki nożnej). Podczas wizyty studyjnej studenci logistyki WSB odwiedzili jeden z obiektów – Magazyn Logistyki Kontraktowej w Chorzowie.czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów WSB w Magazynie Logistyki Kontraktowej Grupy Raben

Spotkanie z przedstawicielami firmy Kroll Ontrack

Kategoria: Studenci

Spotkanie z przedstawicielami firmy Kroll Ontrack

Wizyta studentów WSB w Rzymie

Kategoria: Studenci

WSB w Rzymie

W dniach w dniach 3 - 5 lutego 2012 roku studenci kierunku Administracja Wyższej Szkoły Biznesu uczestniczyli w podróży studialnej do Rzymu nt.: Organy władzy starożytnego Rzymu. Celem wyjazdu było uczestnictwo w kulturze europejskiej poprzez poznanie dziedzictwa kolebki kultury europejskiej.

czytaj więcej o Wizyta studentów WSB w Rzymie

Studenci z Turcji w WSB - program Erasmus

Kategoria: Studenci

Nasza uczelnia kolejny raz w ramach programu Erasmus gości w swoich murach studentów zagranicznych. W bieżącym roku akademickim semestr studiów zrealizują studenci z Eskisehir Osmangazi University, Anadolu University, Bayburt University oraz Universidad del Pais Vasco.

 

czytaj więcej o Studenci z Turcji w WSB - program Erasmus

Szkolenie w Żywcu - galeria zdjęć!

Kategoria: Studenci

29 stycznia 2012 r. studenci Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego WSB w Żywcu wzięli udział w szkoleniu pt. „Sprzedaż w nowatorskiej odsłonie. Techniki sprzedaży prowokatywnej z elementami NLP oraz solution selling” w ramach projektu Akademickiego Biura Karier " Profesjonalne szkolenia kluczem do sukcesu".

czytaj więcej o Szkolenie w Żywcu - galeria zdjęć!

Polskie Doradztwo Finansowe - spotkanie z ekspertem

Kategoria: Studenci

24 stycznia studenci wszystkich kierunków studiów wzięli udział w spotkaniu z jednym z najlepszych polskich biznesmenów, prezesem Polskiego Doradztwa Finansowego - Fryderykiem Karzełkiem w ramach wykładu "Pozycjonowanie na rynku pracy – Ekspert czy Biznesmen. Naturalne predyspozycje i kompetencje ludzi sukcesu.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach cyklu "Spotkań z ekspertami" programu "3 dni studiujesz,2 dni pracujesz".

 

czytaj więcej o Polskie Doradztwo Finansowe - spotkanie z ekspertem

Comarch S.A. - spotkanie z ekspertem branży IT

Kategoria: Studenci

17 stycznia 2012 r. ekspert światowego lidera branży IT Comarch S.A. spotkał się ze studentami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach wykładu pt.  „Zastosowanie Enterprise Content Management w przedsiębiorstwie”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań z ekspertami projektu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

czytaj więcej o Comarch S.A. - spotkanie z ekspertem branży IT

Spotkanie z ekspertem - Akademia Rainbow Tours

Kategoria: Studenci

17 stycznia 2012 r. studenci specjalności Turystyka Międzynarodowa, Filologia angielska i International Bussiness wzieli udział w spotkaniu z przedstawicielem Akademii Rainbow Tours. Spotkanie miało na celu zapoznanie studentów z realiami współczesnego rynku usług turystycznych oraz apsektami pracy rezydentów, pilotów wycieczek i animatorów czasu wolnego.

czytaj więcej o Spotkanie z ekspertem - Akademia Rainbow Tours

Sposoby motywowania grupy do pracy

Kategoria: Studenci

Szkolenie z technik motywacyjnych

Bezpłatne szkolenie dla studentów studiów podyplomowych - Strategie motywacyjne.

czytaj więcej o Sposoby motywowania grupy do pracy

Szkolenie na temat: „Strategii aktywnego rozwiązywania konfliktów w szkole"

Kategoria: Studenci

Strategia aktywnego rozwiązywania konfliktów w szkole 2

W dniu 15 grudnia słuchacze studiów podyplomowych po raz kolejny uczestniczyli w bezpłatnym szkoleniu, tym razem na temat: „Strategii aktywnego rozwiązywania konfliktów w szkole".

czytaj więcej o Szkolenie na temat: „Strategii aktywnego rozwiązywania konfliktów w szkole"

Wizyta studyjna studentów Logistyki w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Pyrzowice

Kategoria: Studenci

13 grudnia 2011 r. studenci I roku kierunku Logistyka wzięli udział w wizycie studyjnej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Pyrzowice. Wizyta zorganizowana została w ramach projektu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" i miała na celu zapoznanie studentów z najnowszymi rozwiązaniami logistycznymi, stosowanymi na lotnisku.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Logistyki w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Pyrzowice

Wizyta studyjna studentów Pedagogiki w Szkole Policji w Katowicach

Kategoria: Studenci

13 grudnia 2011 r. studentki Pedagogiki I roku uczestniczyły w wizycie studyjnej w Szkole Policji w Katowicach. Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" i miała na celu zapoznanie studentek z realiami pracy w zawodzie policjanta oraz możliwościom zatrudnienia w jednostkach policji po studiach pedagogicznych. Podczas wizyty studentki  uczestniczyły m.in. w kursie samoobrony, zostały przeszkolone  w zakresie obezwładniania przeciwnika, poznały swoje możliwości jako strzelcy wyborowi, były świadkami ćwiczeń profesjonalnych policjantów  oraz zwiedziły miasteczko policyjne.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Pedagogiki w Szkole Policji w Katowicach

Szkolenie "Obsługa prokliencka..."-galeria

Kategoria: Studenci

26 listopada 2011 r. w ramach projektu "Zainwestuj w siebie" studenci Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu wzięli udział w 1 z cyklu szkoleń pt. "Obsługa prokliencka – generowanie rozwiązań i modelowanie zachowań proaktywnych w obsłudze Klienta." W ramach szkolenia poruszone zostały tematy związane z pracą z trudnym klientem, pracą pod presją czasu i stresu, czynnikami hamującymi kreatywność pracowniczą. Uczestnicy szkolenia otrzymali podwójny certyfikat: Uczelni oraz firmy szkoleniowej Job Trainings.

czytaj więcej o Szkolenie "Obsługa prokliencka..."-galeria

Sprzedaż w nowatorskiej odsłonie...- bezpłatne szkolenie

Kategoria: Studenci

W dniu 3 grudnia 2011 r. w ramach projektu "Wiedza kontra kryzys gospodarczy" odbyło się 2 z cyklu 3 szkoleń pt. "Sprzedaż w nowatorskiej odsłonie. Techniki sprzedaży prowokatywnej z elementami NLP oraz solution selling". Szkolenie realizowane było wspólnie z wiodącą na polskim rynku firmą szkoleniową Job Trainings. Celem szkolenia było wyposażenie uczestników w nowoczesną wiedzę na temat  najnowszych i innowacyjnych rozwiązań i technik, wykorzystywanych w obszarze handlu. Szkolenie zakończyło się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu.

czytaj więcej o Sprzedaż w nowatorskiej odsłonie...- bezpłatne szkolenie

Wizyta stydyjna studentów Logistyki (II roku) w Fabryce Opla w Gliwicach

Kategoria: Studenci

29 listopada studenci II r. Logistyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w wizycie studyjnej w General Motors - Fabryce Opla w Gliwicach. Podczas wizyty studenci zostali oprowadzeni po fabryce, obserwując prace 3 linii produkcyjnych: tłoczni, karoserii i montażu. Odpowiednie przeszkolenie z BHP oraz wyznaczone ścieżki pozwoliły na bardzo bliską obserwację pracy przy produkcji samochodów marki Opel od momentu przywiezienia do fabryki zwoi blachy do momentu opuszczenia linii montażu kompletnego modelu samochodu. Podczas wizyty studenci dowiedzieli się jak wygląda cały proces produkcji, w jaki sposób nowoczesne technologie  pomagają w zarządzaniu grupą ponad 3000 pracowników fabryki. Najwięcej emocji budziły stanowiska w pełni zautomatyzowane, na których z maksymalną precyzją pracowały roboty przemysłowe. Przyszli logistycy wyrażali także szczególne zainteresowanie sposobami magazynowania i dostarczania części do montażu podzespołów t.j.: kokpit, fotele, silnik itp.

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Logistyki (II roku) w Fabryce Opla w Gliwicach

Wizyta stydyjna studentów Logistyki w Technoparku w Gliwicach

Kategoria: Studenci

29 listopada studenci Logisyki II roku wzięli udział w wizycie studyjnej w Parku Naukowo-Technologicznym (Technoparku) w Gliwicach. Głównym celem wizyty było zapoznanie studentów z głównymi celami działalności technoparków i inkubatorów przedsiębiorczości  tj.: tworzenie nowych, innowacyjnych firm technologicznych; transfer technologii do MSP; pozyskiwanie środków z UE i.in. Podczas spotkania pracownicy technoparku starali się zmotywować studentów do założenia własnej innowacyjnej działalności gospodarczej, do prowadzenia której można uzyskać dofinansowanie z UE w wysokości 40 tyś. zł. Biorąc pod uwagę, że Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest najbardziej innowacyjną Uczelnią w regionie studenci, szczególnie kierunków inżynierskich, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pomysłu i wsparcia merytorycznego w zakresie założenia, własnej, opartej na najnowszych technologiach firmy.

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Logistyki w Technoparku w Gliwicach

Spotkanie studentów ekonomii z ekspertem - PKO BP / PKO TFI S.A.

Kategoria: Studenci

28 listopada 2011 r. studenci kierunku ekonomia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbowie Górniczej wzięli udział w spotkaniu z ekspertem Dyrektorem Regionalnym PKO TFI S.A. Jerzym Kobusińskim oraz P. V-ce Dyrektor PKO BP Oddziału Regionalnego nr 1 w Dąbrowie Górniczej P. Marzanną Trzepietowską. Podczas spotkania studenci wysłuchali wykładu pt. "Zmienność na rynku kapitałowym - jak ją wykorzystać w inwestycjach środkówfinasowych" a następnie wzięli udział w otwartej dyskusji, także  na temat przyszłości absolwentów kierunków ekonomicznych w instytucjach finansowych.

Spotkanie zostało organizowane w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" w cyklu spotkań z ekspertami.

czytaj więcej o Spotkanie studentów ekonomii z ekspertem - PKO BP / PKO TFI S.A.

Wizyta stydyjna studentów Pedagogiki (I roku) w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

Kategoria: Studenci

28 listopada 2011 r. studenci I semestru kierunku Pedagogika uczestniczyli w wizycie studyjnej w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte serca". Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". W jej trakcie studenci mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w tego typu placówce, zobaczyli pomieszczenia warsztatowe, w których osoby niepełnosprawne uczą się m.in. zawodów, a także pomieszczenia w których rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

Dużą niespodzianką było przygotowane, specjalnie dla studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, przedstawienie teatralne, w którym główne role grali podopieczni stowarzyszenia. Wizyta była jednym z wielu aspektów wzajemnej współpracy pomiędzy Uczelnią a Dąbrowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

 

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Pedagogiki (I roku) w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

Wizyta studyjna studentów Ekonomii i Zarządzania w NBP - warsztaty

Kategoria: Studenci

21 listopada 2011 r. studenci WSB na kierunkach Ekonomia i Zarządzanie wzięli udział w wizycie studyjnej w Narodowym Banku Polskim (Oddział Regionalny w Katowicach). Wizyta połączona była z warsztatem rozpoznawania znaków pieniężnych. Tego typu umiejętności są niezbędne przy podejmowaniu pracy w instytucjach finansowych, co z pewnością będzie dużym atutem absolwentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Ekonomii i Zarządzania w NBP - warsztaty

Spotkanie studentów logistyki z ekspertem - międzynarodowa firma logistyczna Grupa Raben

Kategoria: Studenci

21 listopada 2011 r. studenci logistyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w ramach spotkań z ekspertami, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami międzynarodowej firmy logistycznej Grupy Raben. Gośćmi spotkania byli Pełnomocnik Dyrektora ds. Personalnych P. Katarzyna Słota oraz Customer Service Manager p. Agnieszka Dymek, którzy przedstawili studentom najważniejsze aspekty związane z wykonywaniem zawodu logistyka, omówili charakterystykę współczesnego rynku pracy dla specjalistów ds. logistyki, przedstawili uwarunkowania pracy w międzynarodowej firmie z branży logistycznej, a także zaprezentowali możliwą do realizacji  ścieżkę kariery w Grupie Raben. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "3dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

czytaj więcej o Spotkanie studentów logistyki z ekspertem - międzynarodowa firma logistyczna Grupa Raben

Spotkanie studentów pedagogiki z ekspertem - Warsztat Terapii Zajeciowej dla Osób Niepełnosprawnych

Kategoria: Studenci

21 listopada 2011 r. studenci kierunku Pedagogika Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w spotkaniu ze Starszym Instruktorem Terapii Zajęciowej P. Rafałem Kamieniarzem. Podczas spotkania studenci dowiedzieli się jak praktycznie wygląda zwód terapeuty zajęciowego, jakie kompetencje i kwalifikacje wymagane są przy pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz jakie cele realizuje się w placówkach t.j warsztaty terapii zajęciowej. Spotkanie zorganizowane było w ramach projektu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" a na zaproszenie Akademickiego Biura Karier WSB odpowiedział Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Dąbrowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

 

czytaj więcej o Spotkanie studentów pedagogiki z ekspertem - Warsztat Terapii Zajeciowej dla Osób Niepełnosprawnych

Kompetencje językowe studenta, czyli wszystko o certyfikatach: TOEIC, LCCI, ETS - spotkanie z ekspertem

Kategoria: Studenci

22 listopada 2011 r. studenci I semestru wszystkich kierunków studiów wzięli udział w spotkaniu poświęconym certyfikatom językowym, możliwości ich zdania i uznawalności przez przyszłych pracodawców. Gościem spotkania była  P. Aleksandra Gelner Kierownik English Language Centre, British Council Katowice.

czytaj więcej o Kompetencje językowe studenta, czyli wszystko o certyfikatach: TOEIC, LCCI, ETS - spotkanie z ekspertem

Wizyta stydyjna studentów Pedagogiki w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

Kategoria: Studenci

14 listopada 2011 r. studenci III semestru kierunku Pedagogika uczestniczyli w wizycie studyjnej w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte serca". Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". W jej trakcie studenci mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w tego typu placówce, zobaczyli pomieszczenia warsztatowe, w których osoby niepełnosprawne uczą się m.in. zawodów, a także pomieszczenia w których rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Dużą niespodzianką było przygotowane, specjalnie dla studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, przedstawienie teatralne, w którym główne role grali podopieczni stowarzyszenia. Wizyta była jednym z wielu aspektów wzajemnej współpracy pomiędzy Uczelnią a Dąbrowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Pedagogiki w Dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

Wizyta stydyjna studentów Logistyki w Sląskim Centrum Logistycznym w Gliwicach

Kategoria: Studenci

W październiku 2011 r. studenci kierunku Logistyka wzięli udział w wizycie  studyjnej w Śląskim Centrum Logistycznym w Gliwicach. Podczas wizyty studentom umożliwiono wejście na terminal kontenerowy firmy  PCC Intermodal S.A. Wizyta zorganizowana została w celu praktycznego zaznajomienia studentów z tematyką działalności centrów logistycznych i praktycznymi aspektami pracy specjalistów ds. logistyki.

 

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Logistyki w Sląskim Centrum Logistycznym w Gliwicach

Wizyta stydyjna studentów Stosunków Międzynarodowych i Filologii angielskiej w Krakowie

Kategoria: Studenci

8 listopada 2011 r. studenci WSB kierunków Stosunki Międzynarodowe i Filologia Angielska wzięli udział w wizycie studyjnej w Konsulacie Generalnym  Stanów Zjednoczonych i Francji oraz w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Wizyta zorganizowana została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" a jej celem było zapoznanie studentów m.in.  z zasadami etykiety biznesowej Japonii, poznanie filarów japońskiej sztuki i kultury, a także spotkanie z przedstawicielami dyplomacji krajów takich jak Stany Zjednoczone i Francja.

czytaj więcej o Wizyta stydyjna studentów Stosunków Międzynarodowych i Filologii angielskiej w Krakowie

Ekspert z Kanady szkoli studentów z WSB

Kategoria: Studenci

20 września 2011 r. studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu „Wystąpienia publiczne i skuteczna autoprezentacja". Szkolenie poprowadziła Senior Dradca międzynarodowej firmy "COUNTERPOINT Communications" Joanna Piros.

czytaj więcej o Ekspert z Kanady szkoli studentów z WSB

Żakalia studentów WSB w ramach Dni Dąbrowy Górniczej 27 maja 2011

Kategoria: Studenci

Żakalia studentów WSB w ramach Dni Dąbrowy Górniczej 27 maja 2011

Warszawa - wizyta studyjna studentów w Sejmie i Senacie

Kategoria: Studenci

26 kwietnia 2011 studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli w wizycie studyjnej do Warszawy.

czytaj więcej o Warszawa - wizyta studyjna studentów w Sejmie i Senacie

Wizyta studyjna studentów Informatyki w Work Express

Kategoria: Studenci

18 kwietnia 2011 r. studenci Informatyki WSB mogli przekonać się w jaki sposób tworzy się profesjonalne i dobrze współpracujące zespoły IT. Specjaliści z firmy Work Express Sp. z o.o. oprowadzili studentów po nowoczesnym ośrodku IT oraz z perspektywy własnych doświadczeń opowiedzieli,  jak ważne dla biznesu internetowego jest stworzenie dobrego zespołu IT.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Informatyki w Work Express

Wizta studyjna studentów WSB z Cieszyna w zakładzie Polifarb Cieszyn SA.

Kategoria: Studenci

Studenci WSB w Polifarb Cieszyn SA

05.04.2011 studenci kierunku Zarządzanie o specjalności inżynier jakości uczestniczyli w wizycie studyjnej w PPG PolifarbCieszyn SA. Podczas wizyty studenci mieli okazję zapoznać się z praktycznym zastosowaniem technik zarządzania jakością oraz ich efektami. Pod okiem fachowców uczestnicy mogli obserwować procesy realizowane w zakładzie produkcyjnym. W trakcie wizyty studenci mogli zobaczyć w jaki sposób można poprawiać jakość oraz jak odbywa się kontrola jakości wyrobu w laboratorium. Wizyta była doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń i uzyskania odpowiedzi na nurtujące uczestników pytania.

czytaj więcej o Wizta studyjna studentów WSB z Cieszyna w zakładzie Polifarb Cieszyn SA.

Sesja zdjeciowa studentów WSB z Cieszyna

Kategoria: Studenci

W ramach prac nad nowym informatorem zawierającym informacje o studiach w cieszyńskim Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu , odbyła się sesja zdjęciowa, w której wzieli udział studenci WSB z Cieszyna.
Zapraszamy do oglądnięcia wyników pracy fotografa Romana Koszowskiego.

czytaj więcej o Sesja zdjeciowa studentów WSB z Cieszyna

Goście WSB z programu Erasmus

Kategoria: Studenci

Studenci z programu Erasmus w WSB

Już kolejny raz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej gości studentów w ramach programu Erasmus. W tym roku akademickim z możliwości studiowania w WSB skorzystali studenci z partnerskich uczelni w Turcji m.in. z Eskisehir Osmangazi University, Anadolu University oraz Bayburt University

czytaj więcej o Goście WSB z programu Erasmus

Wizyta studyjna studentów Pedagogiki w Szkole Policji w Katowicach

Kategoria: Studenci

15 marca 2011 r. studenci WSB na kierunku Pedagogika uczestniczyli w wizycie studyjnej w Szkole Policji w Katowicach. Wycieczka zorganizowana została w ramach programu edukacyjnego "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" a jej głównym celem było zapoznanie studentów ze specyfiką pracy w Policji oraz z nowoczesnymi formami kształcenia kadr służb mundurowych. Wizyta obfitowała w wiele atrakcji m.in. pokaz na strzelnicy oraz instruktaż w zakresie stosowanej na świecie broni palnej i możliwość oddania strzałów przez studentów, pokaz ćwiczeń prewencyjnych policjantów na sali ćwiczeń oraz lekcja obezwładniania, technik używania pałki policyjnej, zakładania kajdanek i kaftanu bezpieczeństwa. Całość poprzedzona została spotkaniem z policjantami z Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia, którzy omówili zasady dotyczące przyjęć do Policji, szkolenia, dalszej służby już w jednostce terenowej Policji. Na zakończenie studenci zostali oprowadzeni po ul. Symulacyjnej, która znajduje się z specjalnie zaimprowizowanym miasteczku ćwiczeń.

 

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Pedagogiki w Szkole Policji w Katowicach

Wizyta studyjna studentów w PKO Bank Polski

Kategoria: Studenci

14 marca 2011 r.  studenci WSB na kierunkach : Stosunki Międzynarodowe, Ekonomia i Zarządzanie wzięli udział w wizycie studyjnej w PKO Bank Polski, Oddział 1 w Dąbrowie Górniczej. Wizyta zorganizowana została w ramch realizacji kolejnego etapu programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". W ramach wizyty studenci zobaczyli m.in. fiilm w technologii 3D pt. „ 90 lat PKO BP SA", spotkali się z Dyrekcją Oddziału, uczestniczyli w wykładzie „Kredytowanie projektów inwestycyjnych”. Kolejnym etapem wizyty było oprowadzenie studentów przez Naczelnika Wydziału Operacji  po siedzibie banku, studenci zwiedzii m.in. skrytki sejfowe. Na zakończenie studenci zostali zapoznani ze specyfiką pracy w poszczególnych wydziałach banku, po których oprowadzili ich Naczelnicy konkretnych wydziałów:  WKD, BH, MiŚP, BOiP.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów w PKO Bank Polski

Wizyta studyjna studentów Socjologii w Telewizji Silesia

Kategoria: Studenci

7 marca 2011 r. studenci WSB na kierunku socjologia wzięli udział w wizycie studyjnej w Telewizji Silesia w Katowicach. Wizyta zorganizowna została w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". Podczas spotkania studenci zwiedzili budynek telewizji, serwerownię, newsroom, uczestniczyli w nagraniu prognozy pogody, spotkali się z dziennikarzami i prezenterami telewizyjnymi na co dzień pracującymi w TVS. Dodatkowo wizyta pomogła im podjąć decyzję dotyczącą ich zawodowej przyszłości, którą niejeden student socjolgi, w szczególności na specj. komunikacja medialna i dziennikarstwo wiąże z telewizją.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Socjologii w Telewizji Silesia

Wizyta studyjna studentów Administracji w Sejmiku Śląskim

Kategoria: Studenci

1 marca 2011 r. studenci WSB kierunku Administracja uczestniczyli w wizycie studyjnej w Sejmiku Śląskim. Wizyta zorganizowana została w ramach programu edukacyjnego "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz". Studenci spotkali się m.in. z dyrektorem Kancelarii Sejmiku Śląskiego Panem Sławomirem Brodzińskim, który wygłosił króttką prezentację na temat struktur administracyjnych Polski ze szczególnym uwzględnieniem województwa śląskiego. Natsępnie studenci zwiedzili zabytkowy gmach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w tym m.in.Salę Sejmową, oryginalny i niezwykle reprezentacyjny westybul budynku, salę szarą, złotą, marmurową, a także słynną w całej Europie windę paciorkową. Na koniec wizyty ze studentami spotkał sie Pan Michał Czarski, wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego, były Marszałek Województwa Śląskiego, który opowiedział studentom o aspektach pracy w administracji, jej plusach i minusach a także zachęcił do czynnego udziału w życiu publicznym naszego województwa.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Administracji w Sejmiku Śląskim

Wizyta studyjna studentów Stosunków Międzynarodowych - Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych

Kategoria: Studenci

Dnia 9.12.2010 r. studenci stosunków międzynarodowych, a także innych kierunków Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej udali się na wycieczkę studyjną do Krakowa w ramach uczelnianego koła naukowego „Obieżyświat”.
Wyjazd rozpoczął się wizytą w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie studenci mogli podziwiać kolekcję dzieł sztuki japońskiej oraz Feliksa Jasieńskiego inspirowane motywem „japońskiej laleczki”. Następniewzięli udział w warsztatach ceremonii herbacianej-japońskiej ceremonii parzenia herbaty oraz w warsztatach z kaligrafii japońskiej.
Kolejnym punktem programu wyjazdu była wizyta w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych oraz Konsulacie Francji. Podczas tych spotkań Konsulowie przedstawili studentom tematykę wykonywanej przez siebie pracy, kulturę krajów, z których pochodzą, stosunki między naszymi państwami jak również nie wahali się udzielać odpowiedzi na zadawane przez nas pytania.Wycieczka została zorganizowana w ramach programu edukacyjnego "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Stosunków Międzynarodowych - Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych

Wizyta studyjna studentów Logistyki - Rail Polska sp. z o.o.

Kategoria: Studenci

30.11.2010 r.w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz"  studenci WSB na kierunku logistyka odwiedzili firmę Rail Polska sp. z o.o. Region Południe.
Region Południe obsługuje bocznicę kolejową we Włosienicy koło Oświęcimia będącą własnością Rail Polska. Do największych Klientów firmy należą m.in. : Synthos (poprzednia nazwa Firma Chemiczna Dwory S.A.), Energetyka Dwory Sp. z o.o., PPUH Solvent Sp. z o.o. oraz Chem Trans Logistic (dzierżawa wagonów). Podstawowym przedmiotem działania Regionu Południe jest wykonywanie usług w zakresie spedycji oraz usług związanych z transportem kolejowym.

czytaj więcej o Wizyta studyjna studentów Logistyki - Rail Polska sp. z o.o.

Bowling Cup 2010

Kategoria: Studenci

27 kwietnia 2010 r. studenci i pracownicy WSB starli się w zawodach Bowling Cup o puchar Rektora. Zawody oraz inne atrakcje: paintball, kino, teatr Korez, przestawienie teatralne dla dzieci, kabaret Dno, warsztaty taneczne, wokalne, fotograficzne zorganizowane zostało w ramach imprezy „Odstresuj się - trzecia edycja". Finał akcji zakończył się jednocześnie w Dąbrowie Górniczej imprezą w Klubie Muzycznym „Nemo Wodny Świat", w którym gwiazdą wieczoru był DJ Kostek oraz w Cieszynie - w Klubie Muzycznym Retro.

czytaj więcej o Bowling Cup 2010

Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce

Kategoria: Studenci

15 kwietnia 2009 r. odbyła się uroczysta inauguracja XXVI Akademickich Mistrzostw Polski. W zawodach sportowych uczestniczyło 16 zespołów, reprezentujących województwa: śląskie, dolnośląskie, lubelskie oraz opolskie. Zespoły zostały przydzielone do 4 grup eliminacyjnych. Otwarcia dokonała Rektor WSB - prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko - Pikiewicz oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej - Zbigniew Podraza.

czytaj więcej o Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce

Dzień Kapcia

Kategoria: Studenci

4 marca 2010 r. odbył się w WSB „Dzień Kapcia". To kolejny niecodzienny pomysł studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Grupa studentek kierunku Pedagogika zaskoczyła wszystkich niecodziennym strojem. W tym dniu dominowały KAPCIE - w kształcie psa, świni, w kropki, łaty...

czytaj więcej o Dzień Kapcia

Bowling Cup 2009

Kategoria: Studenci

20 kwietnia 2009 r. zorganizowany został Bowling Cup o Puchar Rektora WSB. To tradycyjne wydarzenie, które towarzyszy akcji „Odstresuj się...". W zawodach biorą udział pracownicy WSB, studenci oraz ich przyjaciele. Tegoroczna edycja zakończyła się sukcesem studentów.

czytaj więcej o Bowling Cup 2009

Międzynarodowe Warasztaty Studenckie

Kategoria: Studenci

W kwietniu 2007 r. studenci z wielu krajów świata przyjechali do WSB na międzynarodowe warsztaty studenckie z dziedziny najnowszych technologii. Studenci uczestniczyli w warsztatach komputerowych w nowocześnie wyposażonych laboratoriach, a także korzystali z porad najlepszych specjalistów i wykładowców WSB. Partnerem warsztatów był IBM.

czytaj więcej o Międzynarodowe Warasztaty Studenckie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kategoria: Studenci

14 stycznia 2007 r. Samorząd Studencki WSB wziął udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W ramach imprezy studenci, absolwenci i przyjaciele WSB zbierali datki na sprzęt ratujący życie dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę pierwszej pomocy.

czytaj więcej o Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Studencka Konferencja TechNet

Kategoria: Studenci

W grudniu 2006 r. WSB wspólnie z firmą Microsoft Polska sp. z o.o. zorganizowała konferencję technologiczną Technet Academic Day, poświęconą wchodzącemu na rynek produktowi Windows Vista. Częśc konferencji poprowadzili samodzielnie studenci WSB w nowocześnie wyposażonych laboratoriach.

czytaj więcej o Studencka Konferencja TechNet

Bowling Cup 2006

Kategoria: Studenci

30 listopada 2006 r. w kręgielni „Orion" w Sosnowcu odbył się turniej WSB Bowling Cup 2006 o Puchar Rektora WSB. W turnieju startowało 8 drużyn - reprezentanci wszystkich kierunków studiów w WSB, a także drużyna pracowników, Samorządu Studenckiego i członków Akademickiego Związku Sportowego.

czytaj więcej o Bowling Cup 2006

Szkolenie dla studentów

Kategoria: Studenci

W dniach 16-30 października 2006 r. odbyły się w WSB bezpłatne szkolenia dla studentów i absolwentów. Uczestnikom zaoferowano możliwość wzięcia udziału w wielu warsztatach i szkoleniach doskonalących umiejętności autoprezentacyjne, poruszania się po rynku pracy, skutecznego przechodzenia przez kolejne etapy procesów rekrutacji i selekcji. Organizatorem szkoleń było akademickie Biuro Karier, a udział w przedsięwzięciu wzięło ponad 100 uczestników.

czytaj więcej o Szkolenie dla studentów

Kurs płetwonurkowy

Kategoria: Studenci

16 października 2006 r. w Parku Wodnym Nemo w Dąbrowie Górniczej odbył się pokaz nurkowania. Studenci WSB mogli odkryć uroki nowego sportu, a także wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu pod okiem doświadczonych nurków.

czytaj więcej o Kurs płetwonurkowy

WSB Party - Farmacon

Kategoria: Studenci

12 października 2006 r. w ramach integracji studentów WSB odbyła się impreza w klubie studenckim Farmacon w Sosnowcu. Świetnej atmosferze towarzyszyła dobra muzyka i doborowe towarzystwo.

czytaj więcej o WSB Party - Farmacon

Mikołajki w Domu Dziecka

Kategoria: Studenci

5 grudnia 2005 r. Samorząd Studencki wziął udział w Dniu Św. Mikołaja w Domu Dziecka w Sarnowie. Studenci WSB jadą do Sarnowa, by prezentami obdarować małych mieszkańców Domu Dziecka. Poza podarunkami studenci organizują dzieciom wiele atrakcji, konkursów i zabaw.

czytaj więcej o Mikołajki w Domu Dziecka

Bowling Cup 2005 II edycja 2005

Kategoria: Studenci

W kwietniu 2005 r. odbyła się także II edycja WSB Bowling Cup o Puchar Rektora WSB. Impreza organizowana jest w ramach corocznych żakali.

czytaj więcej o Bowling Cup 2005 II edycja 2005

Bowling Cup 2005

Kategoria: Studenci

W kwietniu 2005 r. w kręgielni "ORION" w Sosnowcu odbył się turniej "WSB BOWLING CUP 2005" organizowany przez Samorząd Studentów dla wszystkich studentów, a także pracowników Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W turnieju brały udział wcześniej zgłoszone reprezentacje wszystkich kierunków, reprezentacja pracowników, Akademickiego Związku Sportowego oraz Samorządu Studentów.

czytaj więcej o Bowling Cup 2005

Mikołajki w Domu Dziecka

Kategoria: Studenci

5 grudnia 2004 r. na terenie Domu Dziecka w Sarnowie odbyła się wspólna impreza mikołajkowa dla dzieci z Domu Dziecka w Sarnowie i studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W trakcie Mikołajek studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej poprzebierani za św. Mikołaja, śnieżynki, skrzaty i inne leśne świąteczne stworzenia rozdawali prezenty. Dzięki funduszom ofiarowanym przez władze Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej każde dziecko dostało paczkę świąteczną.

 

czytaj więcej o Mikołajki w Domu Dziecka

Volley Cup 2004

Kategoria: Studenci

W 2004 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce mężczyzn odbyły się w Dąbrowie Górniczej. Zawody odbyły się w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji. Wśród finałowych drużyn także drużyna Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Volley Cup 2004

Żakalia

Kategoria: Studenci

W dniach 13-14 maja 2004 r. z okazji 10-lecia WSB studenci Uczelni zorganizowali Żakalia. Impreza rozpoczęła się wspólnym biegiem a zakończyła pod sceną , na której wystąpili znani artyści m.in. Ewelina Flinta. W imprezie wzięło udział ponad 1000 osób.

czytaj więcej o Żakalia

Bowling Cup 2004

Kategoria: Studenci

26 marca 2004 r. w corocznym turnieju o Puchar Rektora WSB wzięły udział reprezentacje studentów wszystkich kierunków, pracownicy, członkowie Akademickiego Związku Sportowego oraz Samorząd Studentów. Każda drużyna była energicznie dopingowana przez pozostałych. Głównym celem zawodów była integracja studentów wszystkich kierunków, a także pracowników.

czytaj więcej o Bowling Cup 2004

Winter cup 2004

Kategoria: Studenci

W lutym 2004 r. na stoku Skalanka (Zwardoń) odbyły się Zawody o Puchar Rektora WSB. W zawodach wzięło udział ponad 100 uczestników ze szkół średnich i wyższych naszego regionu. Zawodnicy walczyli w czterech kategoriach. Najlepszym wręczono pamiątkowe puchary, medale i nagrody.

czytaj więcej o Winter cup 2004 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji