Aktualności

Artykuły

IX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym Online - GALA FINAŁOWA

Ponad 100 drużyn, 55 szkół ponadpodstawowych z 16 województw – tak prezentuje się podsumowanie IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym - online. Do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się w  dniach 29-31 marca 2021 roku (I etap) i 07-09 kwietnia 2021 roku (II etap) zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z terenu całego kraju.

czytaj więcej o IX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym Online - GALA FINAŁOWA

Mission impossible oczami gen. dyw. dr. Romana Polko

Już 9 kwietnia spotkamy się z Państwem podczas Gali ogłoszenia wyników i uroczystego wręczenia nagród zywcięzcom IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, którą uświetni wykład gen. dyw. dr. Romana Polko.

czytaj więcej o Mission impossible oczami gen. dyw. dr. Romana Polko

IX Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB jest przedsięwzięciem cyklicznym i najbardziej prestiżowym projektem tego rodzaju w Polsce. Każdego roku w konkursie udział bierze kilkuset uczniów reprezentujących klasy o profilu mundurowym z całej Polski.

czytaj więcej o IX Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym

158. rocznica Powstania Styczniowego

W 158. rocznicę Powstania Styczniowego delegacja Akademii WSB – upamiętniając poległych rodaków – złożyła kwiaty pod krzyżem powstańczym przy ulicy Letniej w Dąbrowie Górniczej. 

czytaj więcej o 158. rocznica Powstania Styczniowego

Jubileusz 9-lecia Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych

W 2021 roku Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych obchodzi Jubileusz 9-lecia działalności. W związku z tym 5 lutego odbyła się uroczysta Gala oraz warsztaty z zakresu bezpieczeństwa dla studentów kierunku bezpieczeństwo narodowe, uczniów klas mundurowych i szystkich zainteresowanych gości.

czytaj więcej o Jubileusz 9-lecia Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych

Nagroda „Edukator dla Bezpieczeństwa” dla nadinsp. dra Krzysztofa Justyńskiego

18 lutego 2021 r. obyło się wręczenie Nagrody „Edukatora dla Bezpieczeństwa” za promowanie otwartości na poznawanie i zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie postaw patriotycznych i budowanie przyjaznych relacji, którą otrzymał nadinsp. dr Krzysztof Justyński - Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

czytaj więcej o Nagroda „Edukator dla Bezpieczeństwa” dla nadinsp. dra Krzysztofa Justyńskiego

Dzień Bezpieczeństwa w Akademii WSB

5 lutego br. Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych w Akademii WSB obchodzi Jubileusz 9-lecia działalności, któremu towarzyszyć będą „Dni Bezpieczeństwa Akademii WSB”, mające  na celu promocję edukacji w zakresie bezpieczeństwa oraz podkreślenie roli służb mundurowych w zapewnieniu bezpieczeństwa społeczności.

czytaj więcej o Dzień Bezpieczeństwa w Akademii WSB

Spotkanie z Generałem w Akademii WSB

16 stycznia połączymy się na żywo z Komendantem Wojewódzkiej Policji w Katowicach, nadinsp. dr Krzysztofem Justyńskim, który w 2017 roku otrzymał stopień generała. W trakcie transmisji poruszony zostanie temat przygotowania do, działania w trakcie i założeń na kolejny czas pandemii. 

czytaj więcej o Spotkanie z Generałem w Akademii WSB

Ruszył nabór do 4. edycji Legii Akademickiej

Biura Wydziałowe Akademii WSB ds. "Legii Akademickiej" rozpoczęły przyjmowanie wniosków o przystąpienie do części teoretycznej w roku akademickim 2020/2021. 

czytaj więcej o Ruszył nabór do 4. edycji Legii Akademickiej

Uroczyste obchody Dnia Podchorążego w Akademii WSB

W 190. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego przedstawiciele Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB wraz ze studentami na kierunku bezpieczeństwo narodowe, oddali cześć poległym w walce bohaterom, składając kwiaty pod pomnikiem Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej. 

czytaj więcej o Uroczyste obchody Dnia Podchorążego w Akademii WSB

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 | Strona 6 | Strona 7 | Strona 8 | Strona 9 |


 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji