Kierunki studiów w ramach projektu
Specjalność „Aplikacje mobilne”, kierunek Informatyka, studia inżynierskie I stopnia stacjonarne i niestacjonarne 30 studentów.
- W ramach specjalności realizowane będą bezpłatne kursy i certyfikaty:
-Oracle Certified Java Programmer,
-Microsoft Configuring and Troubleshooting Windows Server,
-IBM Certified Administrator Cognos (Bussines Intelligence),
-BlackBerry Academic Program,
- zajęcia praktyczne i laboratoryjne przygotowujące wysoko wykwalifikowanych specjalistów: projektantów, programistów, testerów i konsultantów działania aplikacji mobilnych m.in. na tablety, smartfony, iPady i iPhony.
- Absolwent specjalności dysponuje umiejętnościami:
- wykorzystania narzędzi developerskich dla urządzeń mobilnych w oparciu o technologie, NET oraz języki skryptowe,
- wykorzystania technologii internetowych (HTML5, Javascript, CSS),
- programowania dla systemu IOS i Android,
- pracy zespołowej w projektach informatycznych.
Specjalność „Menedżer projektu IT” w języku angielskim, kierunek Informatyka, studia magisterskie II stopnia niestacjonarne – 16 studentów.
- W ramach specjalności realizowane będą bezpłatne kursy i certyfikaty:
- Microsoft Certified Technology Specialist – Project,
- Microsoft Certified Technology Specialist – Enterprise Project Management.
- Wszystkie zajęcia w ramach specjalności odbywają się w języku angielskim.
- Specjalność ma na celu wykształcenie specjalistów zaawansowanych metod projektowania i wdrażania systemów informatycznych na potrzeby gospodarki z wykorzystaniem innowacyjnych metod.
- Absolwent specjalności dysponuje umiejętnościami:
- użytkowania specjalistycznych narzędzi informatycznych w zarządzaniu projektem,
- kontrolowania i monitorowania postępu prac w projektach oraz zarządzaniu zmianą,
- umiejętnościami miękkimi związanymi z zarządzaniem zespołem projektowym, negocjacjami i zdolnościami prezentacyjnymi.
Specjalność „Zarządzanie portami lotniczymi”, kierunek Logistyka, studia inżynierskie I stopnia stacjonarne – 16 studentów.
- W ramach specjalności realizowane będą bezpłatne kursy i certyfikaty:
- TÜV NORD Polska „Zarządzanie jakością w organizacji lotniczej”
- Flexsim Software Products Inc.
- Specjalność ma na celu przygotowanie specjalistów z zarządzania i obsługi podróżnych oraz ładunków w ujęciu logistycznym z uwzględnieniem specyfiki transportu lotniczego.
- W programie wizyty studyjne, praktyki dyplomowe i zawodowe oraz spotkania z kadrą zarządzającą portów lotniczych: Katowice Pyrzowice oraz Kraków Balice.
Moduł zajęć specjalistycznych „Fizjoterapia w geriatrii”, kierunek Fizjoterapia, studia licencjackie I stopnia stacjonarne i niestacjonarne – 62 studentów.
- W ramach specjalności będą realizowane bezpłatne 2 - dniowe szkolenia specjalistyczne metoda „Neurac” oraz „Kinesiotaping”.
- Studenci będą mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach klinicznych oraz korzystania ze specjalistycznych laboratoriów i pracowni m.in. pracowni anatomicznej i biochemiczno – fizjologicznej a także laboratoriów fizykoterapii oraz kinezyterapii.
- Absolwent kierunku posiada wiedzę z zakresu:
- budowy anatomicznej,
- funkcjonowania poszczególnych układów człowieka, zwłaszcza związanych z poruszaniem się, sterowaniem ruchami i wysiłkiem fizycznym, opisu i interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu,
- udzielania medycznej pomocy przedlekarskiej,
- podstaw fizjoterapii w geriatrii, psychologii i neurofizjologii wieku podeszłego, technik relaksacyjnych.
Specjalność „Czyste technologie w energetyce i motoryzacji”, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (Wydział WSB w Cieszynie), studia inżynierskie I stopnia niestacjonarne – 16 studentów.
- W programie studiów wizyty studyjne oraz praktyki m.in. w General Electric Power Controls, Fiat Auto Poland, Wydziale Energetycznym Synthos Dwory 7, Miejsko – Przemysłowej Oczyszczalni Ścieków Oświęcim.
- Studenci uczestniczą w dodatkowych szkoleniach z zakresu ekonomii i prowadzenia małej firmy, ochrony środowiska naturalnego i rozwiązań proekologicznych w procesie produkcji.
- Program kierunku zakłada przygotowanie specjalistów z wiedzą dotyczącą zarządzania procesami produkcyjnymi związanymi z wykorzystaniem energii i emisją zanieczyszczeń oraz umiejętności niskoemisyjnego sterowania i eksploatacji maszyn i urządzeń energetycznych oraz silników spalinowych.
Dodatkowo dla wszystkich studentów:
- możliwość skorzystania z zajęć wyrównawczych z przedmiotów będących podstawą kształcenia na danym kierunku studiów m.in.: matematyki, elektrotechniki i fizyki, biologii, anatomii i in.
- możliwość wzięcia udziału w stażach zawodowych w kraju i za granicą, (Szczegóły w zakładce „Staże krajowe i zagraniczne dla studentów”)
- doradztwo zawodowe dla studentów niepełnosprawnych,
- bezpłatne podręczniki specjalistyczne dostępne w Bibliotece WSB,
- dla studentów niestacjonarnych: „Weekend dla kariery” – weekendowe spotkania z doradcą zawodowym i psychologiem, szkolenia specjalistyczne (blok prawny, handlowy i ABC własnej firmy),
- wsparcie w procesie poszukiwania praktyk zawodowych i dyplomowych,
- Targi pracy z Akademią Rozwoju Kompetencji i program na rzecz rozwijania przedsiębiorczości akademickiej realizowany przez Akademickie Biuro Karier oraz Studencki Klub Pracy „Working class”.
Projekt zakłada również realizację programu rozwoju kariery naukowo – badawczej młodych doktorów poprzez wsparcie w postaci stypendium naukowego na realizację badań z obszarów kształcenia kluczowych w kontekście realizacji Strategii Europa 2020. (Szczegóły w zakładce „Stypendia naukowe dla młodych doktorów”)